Зараз в ефірі:

Харчування українських військовових: як відбуваються закупівлі і хто відповідальний за це

02.06.2021
Харчування українських військовових: як відбуваються закупівлі і хто відповідальний за це

В ефірі Армія FM радник зі зв’язків з громадськістю апарату радників Командування Сил логістики ЗСУ Іван Гаврилюк розповів про механізми закупівлі продуктів для українських вояків і відповідальних за їхню якість.

 

 

 

 

 

Валерія Подкіч: У 2021 році Збройні Сили України повністю перейшли на систему харчування за каталогом із 409 найменувань продуктів. Яка схема відбору та постачання провізії?

Іван Гаврилюк: Із каталогу ми можемо замовляти будь-який перелік продуктів, але підбираючи так, щоб забезпечувалась енергетична цінність для військовослужбовців у повному об’ємі. Ми ж розуміємо, що у кілограмі шоколаду і в мішку капусти різна кількість калорій. Контроль якості продуктів здійснюється самою військовою частиною. Крім того, у нас є Управління контролю якості продуктів, яке за потреби приїздить зі своїми лабораторіями і здійснює перевірку. Якщо ж продукти надходять неякісні, то зазвичай їх повертають постачальнику. Важелем впливу на цей процес є те, що оплата за поставлені продукти харчування здійснюється Міністерством оборони на підставі акту, який оформляється і надається в Департамент державних закупівель командиром військової частини. Якщо ж він знаходить недоліки, оплата за продукти не здійснюється.

Валерія Подкіч: За якими критеріями обирається постачальник продуктів?

Іван Гаврилюк: Постачальника продуктів обирає Міністерство оборони, зокрема Департамент державних закупівель, шляхом проведення тендерів через систему «Прозоро». Хто виставляє найнижчу ціну й найкращу якість забезпечення військовослужбовців продуктами, той і перемагає.

Валерія Подкіч: Цьогоріч Збройні Сили отримали мобільні лазне-пральні комплекси від Крюківського вагонобудівного заводу з міста Кременчук. Розкажіть про них, в чому їхня особливість?

Іван Гаврилюк: 2014 року постало питання миття особового складу і прання одягу, яке потрібно було якнайшвидше вирішити. В 2015 році було вироблено перший зразок комплексу на Крюківському вагонобудівному заводі. Його затвердили, й відтоді почалося масове виробництво. Зараз практично немає такої військової частини, яка не була б укомплектована лазне-пральним комплексом. Мета забезпечення - один лазне-пральний комплекс на батальйон, тож у майбутньому планується розширення. Такі дії вирішили набагато більше питань, на відміну від старих ТДА. Постачання здійснюється, на жаль, не на такому рівні, як ми б хотіли, бо треба набагато більше. Але виходячи з економічної ситуації та зважаючи на ведення війни, Міністерство оборони намагається повністю задовольнити потреби солдатів.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток