Зараз в ефірі:

Хто з добровольців отримає УБД?

16.03.2020
Хто з добровольців отримає УБД?

 

Хто з добровольців отримає статус УБД, як довго потрібно чекати та які процедури пройти у програмі «Юристконсульт» розповіли юристка ГО «Юридична сотня» Вікторія Дідач та Катерина Примак - парамедик медбатальйону «Госпітальєри», яка однією з перших добровольців отримала посвідчення учасника бойових дій.

 

 

Хто з добровольців може отримати статус УБД?

Особи, які у складі добровольчих формувань брали участь в АТО, протягом 30 днів у складі добровольчих формувань, які взаємодіяли із ЗСУ, МВС або іншими військовими формуваннями, передбаченими чинним законодавством

 

Основними документами для надання статусу УБД:

1. Довідка органів, які згідно із Законом України "Про боротьбу з тероризмом» визначені суб’єктами, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом" (СБУ, МВС, МО, ЦОВ згідно з законом).

2. Витяг з наказу АТЦ при СБУ про залучення особи.

За відсутності вищезазначених документів, підставою для надання статусу УБД добровольцям є нотаріально завірені свідчення не менш ніж трьох свідків зі статусом Учасник бойових дій або Особа з інвалідністю внаслідок війни. А для добровольців, які дістали поранення, — 2 свідчення та медичні виписки, які підтверджують поранення.

Добровольці, які були визнані особами з інвалідністю внаслідок війни, та яким після повторного огляду медико-соціальною експертною комісією не було встановлено інвалідність, користуватимуться спрощеним порядком надання статусу учасника бойових дій.

 

Статус УБД добровольці можуть отримати за участь в АТО (ООС — не враховується).

 

В яких законах є визначення добровольчих формувань?

Вікторія Дідач: В українському законодавстві немає такого визначення, але є Гаазька та Женевська конвенція 1949 року, там вказані ознаки цих добровольчих формувань. І ці конвенції ратифіковані Україною, тобто можна посилатись на них і це буде достатньою підставою.

 

Які особи не можуть отримати статус УБД?

Не можуть отримати працівники установ, підприємств, організацій, які залучались і брали безпосередню участь у забезпеченні АТО і особи, які добровільно забезпечували проведення АТО, добровільно залучалися, або здійснювали волонтерську діяльність. Вони можуть отримати статус учасника війни.

Механізми отримання УБД?

Перший механізм – це офіційні документи. Довідка від суб’єктів, які здійснюють боротьбу з тероризмом (СБУ, МВС, інші органи виконавчої влади), а також документ – витяг з наказу Антитерористичного центру при СБУ. Довідка повинна видаватись за клопотанням командира добровольчого формування. Тобто добровольцю потрібно звернутись до командира добровольчого формування. Командир звертається до СБУ, МВС чи іншого суб’єкта, і вони видають довідку. І також отримати витяг із наказу Антитерористичного центру при СБУ. Якщо цих документів немає, діє механізм

Другий механізм – найпростіший. Потрібно отримати свідчення трьох осіб із статусом: «учасник бойових дій», або «особа інвалідністю внаслідок війни». Підпис на цих свідченнях має бути завірений нотаріально. Зразок свідчень є на сайті Міністерства у справах ветеранів, «Юридичної сотні», ГО «Добровольці». Особа, яка надала свідчення, також має надати копії паспорта, ідентифікаційного коду, посвідчення учасника бойових дій чи особи з інвалідністю внаслідок війни і довідку про участь в АТО.

Олена Кравченко: Катерино, як довго в тебе цей процес тривав?

Катерина Примак: У мене зайняло 1 день. Берете свого товариша з УБД, головне, щоб співпадали терміни. І йдете до нотаріуса.

Вікторія Дідач: Всі документи, коли сформували пакет, можете самостійно віднести в міжвідомчу комісію (Музейний провулок, 12) або ж направити поштою. Комісія ухвалює рішення протягом місяця з дня отримання документів.

Олена Кравченко: Що робити, якщо після подачі документів відповіді не надійшло?

Вікторія Дідач: Якщо особа подає пакет документів на міжвідомчу комісію для отримання статусу учасника бойових дій, у неї повинне бути підтвердження. Бажано мати копію до заяви, яку ви подаєте на отримання статусу учасника бойових дій (зразок заяви є на сайті Міністерства у справах ветеранів). На цій заяві особа, яка приймає пакет документів, повинна поставити позначку, в який день прийняла. Якщо надсилаєте поштою, то бажано цінним листом із описом вкладень. І ви зможете за кодом перевірити інформацію, коли отримали документи. На розгляд дається місяць з моменту отримання. Якщо протягом місяця немає відповіді, направте звернення на міжвідомчу комісію. Якщо вам не відповіли, можна звертатись до суду.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток