Зараз в ефірі:

«Ігри Нескорених» запрошують учасників до Національної збірної та ветеранів із власною справою

30.06.2019
«Ігри Нескорених» запрошують учасників до Національної збірної та ветеранів із власною справою

До 20 липня триває реєстрація до Національної збірної, яка у 2020 році поїде до Гааги представляти Україну на міжнародних змаганнях «Ігри Нескорених». Україна зарекомендувала себе як країна, яка бореться, і ветерани, попри свої важкі травми, вміють долати будь-які перешкоди. Цього року на відборі безліч нововведень. Стало ще цікавіше. Про те, з яких областей України та з яких родів військ запрошують ветеранів особливо, для чого цього року кличуть ветеранів із власною справою та за якими новими критеріями відбуватиметься оцінювання, розповіла одна з організаторів, представниця Центру стратегічних комунікацій StratCom Ukraine Оксана Горбач.

 

Сергій Жуковський: Розкажіть, раптом хтось не знає, - що таке «Ігри Нескорених»?

Оксана Горбач: «Ігри нескорених» - це міжнародні ігри, що були створені принцом Гаррі у 2014му році для поранених військовослужбовців та ветеранів. Фактично з 2014 року у Лондоні, Австралії та Канаді були проведені «Ігри Нескорених» і до останніх двох у Канаді та Австралії доєдналася збірна України. Це ігри для військовослужбовців та ветеранів які зазнали травм, поранень або захворювань, виконуючи службові обов’язки в зоні бойових дій. Відповідно, в рамках нашої збірної ми зараз запрошуєм усіх ветеранів, усіх дійсних військовослужбовців з абсолютно усіх підрозділів ЗСУ, ДПС,НГУ та інших підрозділів які стоять на передовій та захищають нашу країну спробувати свої сили і стати частиною збірної України на «Іграх Нескорених» у Гаазі у 2020 році.

Вже розпочалася реєстрація, з 14 червня ми відкрили можливість зареєструватися на відбір до національної збірної у «Іграх Нескорених». Реєстрація - процес дуже простий, потрібно просто зайти на сайт invictusgames.in.ua і заповнити анкету учасника,після цього операційний менеджер зв’яжеться з кожним учасником і повідомить наступні кроки. Після реєстраіі у Львові, Одесі та Києві відбудуться спортивні тестування. У Львові 13 липня, в Одесі 20 липня і в Києві 27 липня.

Спортивні тестування це захід, на який може прийти учасник без жодного спортивного досвіду і без оцінювання спробувати будь-яку кількість видів спорту. Це 6 видів спорту: легка атлетика, стрільба з лука, плавання, пауер-ліфтинг, веслування на тренажері і велоспорт. Ці види спорту можна спробувати під наглядом лікаря та тренера, і подивитися чи щось сподобається. Оскільки цього року критерії повністю змінені-спортивний досвід, спортивний результат не має такого значення як у минулі роки, він взагалі майже не має значення.

Значення матиме ефект, який справить участь у «Іграх Нескорених» на реабілітацію конкретного ветерана чи військовослужбовця. В цьому контексті потрібно згадати про критерії, які були повідомлені Міжнародним фондом нескорених, це критерії які зобов’язані дотримуватися всі нації, і їх 4. Спортивний результат займає всього 10% у загальному рішенні, решта – це зовсім інші критреії, перший: ефект реабілітації, тобто наскільки ігри нескорених сприятимуть соціальній інтеграції, фізичній реабілітації конкретного учасника відбору. Другий етап ми називаємо мотивацією, - відповідність і поширення цінностей ігор нескорених. Тобто дивимося на те, яка мотивація учасника, для чого він бере участь у цих іграх, чи він хоче розширити можливості ветеранскього спорту, чи він захищатиме цінності «Ігор Нескорених», такі як командна гра, повага до інших і так далі. Цей критерій займає 25% у прийнятті рішення. І третій критерій - це спортивна етика, тобто яким чином учасник поводить себе на полі гри, і це 25% у прийнятті рішення. А спортивний результат всього 10%. І тому можемо зараз сказати, що ті ветерани, які в минулих роках не розглядали варіант участі у Іграх, турбувалися про відсутність спортивного досвіду (особливо ветерани та ветеранки з тяжкими пораненнями, які тяжко справляються навіть в побутових питаннях), приходьте, спробуйте та подивіться.

Дар’я Бура: Можете розповісти про цьогорічний процес відбору учасників і за якими критеріями це буде відбуватися?

Оксана Горбач: Цьго року процес буде зовсім інакший. Його розробив фонд «Повернись живим». Власне, за критеріями нам потрібно організувати процес, який дозволяє максимально об’єктивно приймати рішення.

Свій національний відбір ми будемо проходити за цими критеріями. Ключове питання – як можна забезечити об’єктивність прийняття рішення, якщо йдеться про реабілітацію. Для того, щоб отримати об’єктивне оцінювання, процес передбачає отримання інформації з різних джерел, в тому числі від самого учасника.    

Перше, що потрібно – це заповнення анкети, яку заповнює сам учансик на спортивних тестуваннях. Анкета буде першим об’єктом для оцінювання. Її метою є розуміння соціальної інтеграції даного ветерана. Відповідно, це перший об’єкт який передається конфіденційно члену організаційного комітету, її ніхто не буде бачити, крім людини яка відповідає за збір цих анкет.

Другий об’єкт - це медична категоризація яку робить лікар. Кожен учасник проходить цю категоризацію, оскільки є люди з різними фізичними порушеннями і ми хочемо, щоб різні учасники змагалися з учасниками з подібними травмами. Категоризація визначає рівень фізичної неспроможності кожного учасника. Це є другий документ, за яким ми визначаємо, наскільки людина своїм прикладом зможе показати можливості ветеранського спорту. Наприклад, минулого року Саша Чалапчій, який вперше в Україні серед ветеранів виступив на бігу на візках і велоспорті сидячи, це унікальні речі і, звичайно, ми хочемо бачити таких людей на своїх відборах, щоб вони були прикладом для інших хлопців та дівчат. Мені прикро що за останні 2 роки не було жодного учасника з обмеженнями зору,х оча вони є в Україні.

Третій об’єкт - інтерв’ю, проводиться членом організаційного комітету з певною освітою (психолог або людина яка вміє проводити інтерв’ю) і ветеран. Тобто це буде пара, в якій одна людина буде проводити інтерв’ю і поряд буде сидіти ветеран, який забезпечить впевненість в тому, що питання об’єктивно оцінюються. Таким чином ми хочемо, щоб коли в рамках інтерв’ю будуть складені результати цього інтерв’ю, результати можна було побачити з позицій обох осіб.  

Четвертий - звичайно, результати самого процесу відбору тому, що в рамках і відбіркових тестувань і змагань у нас будуть спостерігачі, які будуть оцінювати спортивну етику кожного учасника. Тобто, вони будуть спостерігати яким чином поводяться учасники на полі і записувати всі проблеми та питання. Четвертий об’єкт буде надаватися волонтером-состерігачем. Як ми бачимо, ця інформація буде збиратися з чотирьох різних джерел, кожна буде мати якусь бальну оцінку і по цій бальній оцінці будуть примножені різні бали на вагу різних критерій. У відбіркову комісію (яка буде сформована незалежно і в якій будуть представлені ветерани, представники сектору безпеки і оборони, лікарі, тренери) будуть передані результати. Тобто фактично будуть сформовані справи по кожному учаснику, в якому будуть результати його анкет, інтерв’ювання, спостереження і так далі, і висновок щодо його стану. Під час національних Ігор у вересні ми хочемо попросити учасників пройти певні тестування, які затверджені нашим МОЗом на визначення наслідків посттравматичного синдрому. Відповідно, це те, що робить сам ветеран і це додається до справи. Ось таким чином ми хочемо забезпечити рівні умови для кожного, щоб вони розуміли яким чином буде здійснюватися це оцінювання.   

Оскільки інформація буде надходити з різних джерел, в тому числі від самого учасника,ми сподіваємося що буде знята проблема об’єктивності оцінювання, ми можемо сказати зі свого боку, що будемо намагтися робити цей процес максимально публічним та прозорим, пояснювати, яким чином робиться оцінювання, інтерв’ювання і так далі. І зараз «Повернись живим» готує відео, в якому вони це все будуть розповідати, і скоро, я думаю, всі наші потенційні учасники зможуть побачити це все у наших соціальних мережах.

Сергій Жуковський: На якому етапі зараз ці всі процеси?

Оксана Горбач: Зараз триває реєстрація, на тестуваннях буде відбуватися анкетування та інтерв’ювання. Відповідно, протягом серпня буде відбуватися підготовка до Національних Ігор, де учасники зможуть пройти тестування. Анкети подаються до 20 липня.

І саме головне,  ми хочемо сказати, що на Національних іграх не буде 1, 2 , 3 місця.  Всі учасник  «Ігор Нескорених», які дійшли до фінішу отримають відзнаки, медалі, тому що вони вже переможці. Всі учасники, тобто, якщо ти вже пройшов, якщо ти дійшов до кінця дистанції, якщо ти доповз, просто перетнув - ти це зробив, ти молодець, ти отримаєш відзнаку і всі будуть переможцями. Тому ще раз хочу сказати, що спортивний результат буде прийматися до уваги  тільки у тому випадку, якщо інші критерії будуть однакові. Якщо у нас буде декілька учасників, які по рівню мотивації і рівню ефекту реабілітації, спортивної етики будуть мати однакову кількість балів, тільки тоді можна буде дивитися на результат. Тому що це єдиний критерій, який може додати якоїсь ваги в прийнятті рішень.

Сергій Жуковський: На коли планується підсумкові ігри?

Оксана Горбач: На 8 вересня .

Дар’я Бура: Тобто, ми вже в вересні будемо знати результат збірної?

Оксана Горбач: 8 вересня ми просто на одному великому заході будемо радіти за наших побратимів та посестер. Буде дуже гарний захід, звичайно зі спортивною складовою, змагання, ігри. В кінці ми зробимо таку гарну вечірку з піцею, з напоями і т.д. Це буде такий дуже гарний  теплий день, де ми зможемо всі разом поспілкуватися та потусити. Але після цього, фактично з наступного дня,  з 9 вересня по 17 жовтня засідатиме відбіркова комісія і вона має прийняти рішення. Відповідно вони повинні отримати всі справи, всі анкети, результати інтерв’ю так далі. Вони повинні прийняти рішення до 17  жовтня. Після цього буде оголошена збірна і ми, як країна, забов’язані  подати списки з членами нашої команди до 30 жовтня.

Дар’я Бура: 30 жовтня вся Україна буде знати наших героїв, які поїдуть представляти Україну. Їх буде 20?

Оксана Горбач: Так, це теж цікавий момент, адже крайній  раз, коли ми їздили на «Ігри Нескорених», було тільки 15. 2 роки підряд нас було 15, хоча ми просили та пояснювали, що в нас в країні ідуть постійні військові дії і потреба величезна, але цього року нам збільшили квоту. І я думаю, що це в тому числі через те, що ми дуже наполегливо показуємо наскільки ми дійсно хочемо зробити цей процес в Україні публічним та активно залучаємо до нього ветеранів. Думаю, що для організаційного комітету це не було просте рішення, бо загальна кількість учасників на «Іграх Нескорених» в Гаазі 500 осіб не змінилася. Минулого року 500  осіб в Сіднеї, наступного року - 500 учасників змагань в Гаазі. Тобто нам віддали 5 місць від інакшої збірної. І враховуючи, що цього року додалася нова нація - Бельгія, то я навіть не уявляю, як вони приймали це рішення. Хочу відзначити, що це дуже велика для нас честь і вияв поваги з боку міжнародного організаційного комітету до України, ветеранів, поранених військовослужбовців.

Дар’я Бура: Розкажіть, як почався процес відбору, як реагують військовослужбовці, ветерани. Наскільки активно?

Оксана Горбач: Станом на сьогодні, в нас вже більше 100 реєстрацій. Ми запустилися трошки більше тижня тому. Ми сподіваємося, що буде більше. Хочу звернути увагу, що в нас є не дуже активні регіони. І хотіла б дуже попросити Луганську область, Донецьку, Кіровоградську, Тернопільську, Сумську, Чернівецьку, Вінницьку, Закарпатську, Запорізьку та Івано-Франківську активізуватися. Не прошу активізуватися Львів, Київ та Дніпро, тому що це 3 найактивніші області. Але є ті області, які чомусь не дуже активні. І, власне, дуже хочемо бачити учасників зі сходу: з Луганської, Донецької області . Дуже хочемо бачити учасників з Закарпатської області.  В рамках Національних ігор ми робимо таку велику проходку по областях і не хотілося, щоб у нас були пусті місця біля якоїсь таблички з назвою області.

Ми не робимо вимог, щоб область, яку ви представляєте, була область, в якій ви зараз проживаєте. Тобто, якщо ви змінили місце проживання, а народилися, проживаєте чи вважаєте себе донецьким чи луганським жителем ,чи кримчанином, наприклад, а зараз проживаєте в Києві чи в іншій області України, ми будемо тільки раді, якщо ви зазначите область, до якої належите, яку відчуваєте душею,  а не там, де ви фактично, фізично  перебуваєте прямо зараз.

Дар’я Бура: Які ще нововведення можливо є в цьогорічному відборі на наступний рік?

Оксана Горбач: В нас дуже багато всього нового. Цього року ми хочемо максимально,  і вже стараємося, залучати максимально ветеранів і  ветеранський бізнес до організації і операційної роботи проекту.  В даний момент Міністерство в справах ветеранів залучає Раду ветеранів, ветеранські організації, які по всій Україні вже отримали від нас інформаційні матеріали, загалом інформацію про «Ігри Нескорених» і ми їх попросили, щоб вони поспілкувались з тими ветеранами, які можливо перебувають в регіонах, селі чи маленькому містечку, щоб вони до них з’їздили, розказали про ігри нескорених і замотивували зареєструватися .

Цього року ми хочемо максимально залучати до операційних питань ветеранський бізнес, - поліграфія, друк матеріалів, футболки, банери, прапори, сувенірка, мерч, їжа, снеки, піцца… Все, що нам потрібно по ходу проекту, ми хочемо до цього залучати ветеранський бізнес. М ається на увазі саме оплатна робота. Ми хочемо підтримати бізнес, ми хочемо дати можливість заробити, отримати підтримку від проекту. Зараз ми шукаємо дизайнера на «Ігри Нескорених», який би розробляв візуальні матеріали: макети поліграфічної продукції, брендинг для форми, веб продукти, зображення для соціальних мереж, тобто це робота фактично. Ми говоримо по часткову зайнятість і повну зайнятість на проекті Нескорених.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток