Зараз в ефірі:

Invictus Games: змагання не за перемогу, а за нескорення своїм вадам

11.07.2017
Invictus Games: змагання не за перемогу, а за нескорення своїм вадам

Сьогодні у студії:  Дмитро Сидорук -  лучник, військовослужбовець ЗС України

                                Ольга Ягодкіна – тренер збірної зі стрільби з луку

                                Тарас Ковалик - координатор збірної «Ігор Нескорених» в Україні

                                Андрій Козінчук – військовий психолог

 

3 липня в Києві стартував другий тренувальний табір української команди Invictus Games (Ігри Нескорених). Національна збірна активно готується до міжнародних змагань, які відбудуться у вересні цього року в Торонто. Цього року наша збірна вперше представить Україну на Міжнародному турнірі, який у 2014 році був заснований Принцом Гаррі Уельським.

Сьогодні в ефірі говорили не тільки про тренування, а й про психологічну реабілітацію ветеранів в рамках проекту.

У міжнародних змаганнях Invictus Games можуть брати участь як ветерани АТО, так і ті, хто захищав Україну в інших війнах, каже координатор збірної Ігор Нескорених в Україні Тарас Ковалик:

«Хлопці могли навіть не бути в АТО, але вони постраждали в інших конфліктах, до прикладу: в Іраку, в Афганістані. Вони могли не брати участь взагалі в бойових діях, але при виконанні службових обов’язків зазнати травм, ушкоджень або поранень».

Як стало відомо, учасники, що поїдуть до Канади цього року вже не зможуть змагатися у турнірі наступного року, який пройде в Австралії.

 Андрій Сидорук, лучник української збірної, стверджує, що це є шансом представляти Україну тим, хто не потрапив до команди у 2017 році. На думку інших експертів цьогорічні гравці стануть надійною опорою для тих, хто братиме участь в наступних іграх, адже вони ділитимуться набутим досвідом, та, за бажанням, зможуть координувати українську команду.

Тренер цьогорічної української команди лучників Ольга Ягодкіна виразила своє захоплення учасниками, та задоволення результатами. Тому шанси на перемогу України в Іграх Нескорених великі. Також табір надає гравцям можливість не лише плідно тренуватися, а й вивчати англійську мову, займатися ранковою гімнастикою, та навіть влаштовувати регулярні барбекю-вечірки.

На питання «Чому важлива участь для українських ветеранів в Іграх Нескорених?» експерти стверджують, що це можливість гідним людям знову віднайти своє місце в цивільному житті.

Натомість Андрій Козінчук називає українських ветеранів, учасників змагань, своєю совістю, адже вони є для нього прикладом незламності та найкращою мотивацією. А його роль як військового психолога полягає в тому, щоб допомагати гравцям керовано «випускати пар», який назбирується під час тренувань.

 «Але я б не сказав, що це лише для ветеранів, я хотів би, щоб на це звернули увагу і всі інші люди. Є такі, які кажуть: «Моє життя жахливе, бо мій начальник ідіот. І все, я не хочу розвиватися». Тоді він дивиться, на ветеранів без однієї кінцівки, або без двох, чи навіть без чотирьох, як Вадим Свириденко, які не просто живуть, а бігають, розвиваються, займаються спортом, і вони бачать, що є якийсь рух – ура!», — сказав Андрій Козінчук.

Invictus Games — важливі для усіх громадян України, каже Тарас Ковалик: «Це так само важливо і для цивільних людей, що дивитимуться ігри, адже ми забуваємо про тих, хто за нас воює, впливає на нашу свідомість. Ці люди мотивують жити і цінувати життя».

Посилання на підкаст ефіру: https://goo.gl/u3wuWh

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток