Зараз в ефірі:

Існує три критерії при відборі кандидатів до ССО

24.07.2020
Існує три критерії при відборі кандидатів до ССО

Про психологічне забезпечення воїнів Сил спеціального призначення та бійців, які нині мужньо виконують завдання на Сході України розповів заступник командира 8-го окремого полку спеціального призначення з МПЗ Валерій Можарівський.

 

 

 

 

 

Сергій Жуковський: Як мешканці Хмельницького ставляться до військових?

Валерій Можарівський: Завдяки місцевим в особового складу частини є стимул до військової служби. Органи місцевого самоврядування, зокрема мер міста, всім учасникам бойових дій забезпечують коштом місцевих фондів житло. Також у нас тісна співпраця з волонтерськими та громадськими організаціями.

8-й окремий полк спеціального призначення бере участь у житті міста, в загальноміських заходах, а це: виставки техніки, озброєння, участь в показових тренуваннях з рукопашного бою. Популяризуємо військову службу. Люди нас поважають та підтримують.

Сергій Жуковський: Як саме допомагають хмельниччани та чи всім ви забезпечені?

Валерій Можарівський: Дуже допоміг волонтерський рух у 2014-2015 році. Це вже з часом держава стала на ноги і забезпечує озброєнням, військовим майном ССО. Щоправда, й досі  допомагають чимало волонтерів, які не хочуть афішувати свою підтримку.

Сергій Жуковський: У яких змаганнях бере участь підрозділ та яких результатів досягає?

Валерій Можарівський: У нас нещодавно закінчились змагання Сил спеціального призначення. Команда нашого полку посіла перше і третє місце серед рівнозначних підрозділів. Перед цим були змагання зі зв’язку, де наші кращі фахівці екіпажу вибороли перше місце і змагатимуться за Сили спеціальних операцій в конкурсі Збройних Сил України. По снайперській парі наші на першому, другому і четвертому місці.

Сергій Жуковський: Як налагоджена співпраця з ветеранами в місті Ізяслав та іншими підрозділами ССО?

Валерій Можарівський: Як то кажуть, колишніх спецпризначенців не буває. Вони всі з честю беруть активну участь у житті клубу «Каскад», випускники якого наші потенційні бійці. Вони з дитячого, юнацького віку знають, що таке «купол», як він укладається, з якої він стропи та що таке висота. Але виконують стрибки в цивільних аероклубах.

Сергій Жуковський: Як часто у вас бувають інформаційні атаки? Як це впливає на життя підрозділу та як ви їм протистоїте?

Валерій Можарівський: Ворог ніколи не спить. Для нас інформаційна безпека на першому місці. Були випадки, коли неправдиві, компрометуючі дані кидали. Але з цією метою у нас потужно проводиться командирське інформування щоранку. Ми доводимо інформацію. Також на нашій сторінці 8-го полку у Facebook ми розповідаємо про життя військової частини. І якщо там бувають негативні вкиди, ми негайно реагуємо і спростовуємо.

У першу чергу ми вчимо людей розпізнавати фейки, і це допомагає їм мислити критично.

Сергій Жуковський: Як відбувається морально-психологічне забезпечення військовослужбовців, які повертаються з ротацій?

Валерій Можарівський: Ми людей готуємо в пункті постійної дислокації. На полігоні військовослужбовець стає впевнений в своїй зброї, в свої силах та в своїх товаришах. Потім під час реального виконання бойових завдань він почувається комфортно. Адже знає, що в нього позаду і збоку стоять товариші, які прикриють, і кожен має певний напрям роботи. Якщо він щось не виконає, то може підвести товаришів.

Тобто у нас відбувається відпрацювання групової роботи, взаємоповаги, взаємодопомоги. У ППД все формується, а на війні вони вже виконують.

Коли хлопці повертаються, то ми проводимо заходи декомпресії. Хто потребує, надаємо психологічну допомогу. Зараз розвинена система реабілітаційних центрів.

Сергій Жуковський: Що потрібно, щоб виховати воїна Сил спеціальних операцій?

Валерій Можарівський: У першу чергу потрібно, щоб він був сильний духом і тілом. Медичні показники, фізичний гарт і моральна стійкість - це три критерії, які ми перевіряємо, обираючи кандидатів на військову службу за контрактом. Після чого хлопці проходять підготовку в навчальних центрах, де опановують базу військової справи. А вже в підрозділі ми починаємо їх гартувати по своїх напрямах.

Сергій Жуковський: Чи проводите ви заходи військово-патріотичного виховання у школах?

Валерій Можарівський: Військово-патріотичне виховання для нас на першому місці. Від того, кого ми зараз виховаємо, залежить, що будемо мати в 18 років. Я активно беру участь у військово-патріотичній грі «Джура», спілкуюсь з учнями в школах напередодні державних військових свят, розказую специфіку, умови проходження служби. Дітям це подобається, нас завжди радо зустрічають і завжди запрошують.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток