Зараз в ефірі:

«J-структура дозволить говорити однією мовою з органами управління країн-членів НАТО» - Сергій Корнійчук

14.02.2020
«J-структура дозволить говорити однією мовою з органами управління країн-членів НАТО» - Сергій Корнійчук

В ефірі програми «Мілітарі навігатор» перший заступник начальника Генерального штабу ЗСУ Сергій Корнійчук розповів про перехід української армії на стандарти НАТО, нову структуру ГШ та які знання повинні мати офіцери на нових посадах.

 

 

 

 

Ірина Зінчук: Протягом останніх трьох років йшла мова про те, що до 2020-го потрібно перевести українську армію на стандарти НАТО. Всього в Альянсі понад 1,5 тисячі стандартів, які на 100% не запровадила жодна з країн НАТО. Аналітики стверджують, що втілити їх усі в життя неможливо, але наблизитися можна. І Збройні Сили України це активно роблять. Серед нововведень – анонсований перехід ЗСУ на J-структуру. То що це за J-структура?

Сергій Корнійчук: Ми хочемо трансформуватись у структури, які наблизять нас до НАТО. Тому J-структуруа - структура штабів блоку НАТО. Походить від слова Joint, що означає об’єднаний.  Там в органи управління на посадах штабів залучено офіцерів усіх родів військ. Така структура є обов’язковою для усіх штабів альянсу та їхніх партнерів. Якщо країна бере участь в операціях НАТО, то органи управління військових частин, задіяних в операції, повинні мати таку ж саму структуру. Це дозволяє активно взаємодіяти в процесі тренування. Кожна «J» чітко розуміє, для чого вона призначена. Разом з тим система управління Збройних Сил держав НАТО регулюється національними документами. У кожного є своя особливість та специфіка, водночас вони повинні бути сумісними під час планування, спільного виконання різних завдань. Генштаб буде складатись лише зі структур підрозділів, які забезпечуватимуть його роботу. Генеральний штаб надаватиме підтримку Головнокомандувачу, а не долучатись до управління застосування. Об’єднаність дозволяє ефективно застосовувати в операції всі види зброї та роди військ і сил. Але головне, J-структура Генштабу дозволить говорити нам однією мовою з органами управління армій країн-членів НАТО.

Ірина Зінчук: Можна сказати, що ми вже почали перехід на цю структуру?

Сергій Корнійчук: Перехід на структури почався ще в 2016 році. Торік 29 березня був виданий наказ Міністра оборони №141, який визначив завдання і терміни виконання заходів. 5 листопада директивою визначено перехід на J-структури. Чимало зроблено, 5-го лютого почався перехід усіх видів та родів військ ЗСУ,  вже створені Командування військ зв’язку і кібербезпеки, Командування сил підтримки, Командування медичних сил. Тепер стратегічне планування буде покладено на Генеральний штаб, а види займатимуться підготовкою.  Новостворене Командування об’єднаних сил очолюватиме ведення всіх видів операцій.

Ірина Зінчук: Запрацює докорінно новий механізм у Генеральному штабі чи зміняться тільки назви, а люди на посадах залишаться ті самі?

Сергій Корнійчук: У Генштабі буде 9 J-структур. Значно скоротиться кількість заступників начальника Генштабу, а кожна J-структура матиме великі повноваження і стане найвищим органом щодо виконання обов’язків по вертикалі. Кожна J-структура буде самостійна у виконанні своїх функціональних завдань. На посади підбиратимуть персонал. Ці люди відповідатимуть певним вимогам щодо знання англійської мови, розуміння процедур, які застосовуються НАТО, досвіду виконання завдань в ООС та багатонаціональних штабах за кордоном.

Ірина Зінчук: У зв’язку із переходом на нові структури 100 % офіцерів і 50% сержантського складу мають знати англійську мову на рівні СМР 2222. Як плануєте цього досягати?

Сергій Корнійчук: Вивчення англійської мови буде мотивацією для тих, хто прагне службового зростання. Офіцерський та сержантський склад буде залучений до курсів іноземних мов при ВВНЗ, а також їздитимуть до країн-партнерів НАТО для вивчення мови. Навчатимуть інструктори з західних країн-партнерів. При призначенні на відповідальні посади надаватиметься перевага офіцерам, які знають мову. Начальник Генштабу вже вимагає, щоб усі випускники військових вишів, які приходять на офіцерську службу, мали рівень підготовки СМР 2222.

Ірина Зінчук: Яких ще знань вимагатиме перехід до нових структур?

Сергій Корнійчук: В пріоритеті підготовка персоналу. Тільки  військовослужбовець із досвідом і мотивацією може керувати підрозділом і виконувати певні завдання. До офіцера такі вимоги: стан здоров’я, фізична загартованість, вміння і набутий досвід протягом військової служби. Треба поєднати в собі досвід командування та досвід роботи в штабах.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток