Зараз в ефірі:

Яке відношення військовий однострій має до мілітарної ідеології?

18.07.2017
Яке відношення військовий однострій має до мілітарної ідеології?

Є таке бентежне питання у Збройних силах – військовий однострій. У гостях першої військової радіостанції "Армія FM" на "Ранкову каву" завітали представники проекту "Нове військо" Віталій Гайдукевич та Василь Павлов. Як ми і прогнозували, говорили про форму, її новий вигляд і ширший функціонал. Але розмова зайшла набагато глибше.

"Ми зараз знаходимося в надзвичайно складній ситуації – у стані війни. І ця ситуація продовжуватиметься ще довго. Будь-яка молода людина, хоче вона чи не хоче, буде потенційним учасником цього конфлікту в тій чи іншій мірі. І відповідно вона має знати, вміти і розуміти військову історію та культуру. Є така тріада у школах: фізрук, трудовик і воєнрук. Вже те, як це звучить викликає посмішку. У поляків був такий мем, у школі обов`язково мають вивчатися два предмети - це "Захист вітчизни" і "Історія власної держави", щоб знати як і в кого стріляти. Наша армія вже навчилася стріляти і робить це дуже якісно. Тепер треба дати ідеологічне підґрунтя. Воно складається не лише з лекцій і тематичних розмов, а і з зовнішнього вигляду, виховання поваги до форми одягу. У кожному символі щось зашито: тризуби на рукаві мають пряме відсилання до 1917-1921 років, мушкети на беретах механізованих підрозділів мають відсилання до козацької доби, найменування військових частин… тощо.  Все це є мілітарною культурою, яку ми маємо сформувати", - розповідає Василь Павлов, радник заступника голови Адміністрації Президента України та науковий редактор видання "Історія Українського війська".

"Нам потрібно не пройти, а пробігти шлях становлення цієї мілітарної культури. Бо ворог стріляє не кулями, а пропагандою і сенсами. І ці постріли виносять мозок. Є кілька вимог, котрі необхідно виконати в обов`язковому порядку, щоб мінімізувати час зростання військової ідеології і культури: політична воля на найвищих рівнях, має бути історична політика в країні, має бути стратегія інформаційної війни. Коли все це буде, а фахівців ми вже маємо, вони автоматично підключаться до процесу", - зауважив Віталій Гайдукевич, координатор волонтерської групи "Нове військо", ведучий програми "Час. Підсумки тижня" на "5 каналі".

Ви можете прослухати запис ефіру повністю і дізнатися, коли ж будуть переписані Статути ЗСУ та чим на думку експертів мають займатися агітбригади. Посилання на soundcloud: https://goo.gl/bLBddx

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток