Зараз в ефірі:

Юрисконсульт: Отримання земельних ділянок учасниками бойових дій

17.11.2018
Юрисконсульт: Отримання земельних ділянок учасниками бойових дій

Консультують: директор департаменту землеустрою використання та охорони земель Олександр Краснолуцький та юрист Юрій Суботенко.

Стаття 121 Земельного кодексу України говорить, що кожен громадянин України має право отримати земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства – площею до 2га; для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будинків і споруд – 25 сот. В селі, 15 сот в СМТ, до 10 сот в місті. Крім того, має право отримати земельну ділянку для садівництва – 12 сот, для дачного будівництва – до 10 сот, для гаражного будівництва – до 0,01 сот.

Учасники бойових дій – одна з  пільгових категорій, яка має першочергове право на отримання земельної ділянки.

Які документи регулюють питання виділення земельних ділянок учасникам АТО.

Спеціальний закон Про статус ветеранів війни і гарантії соціального захисту. Статті 12, 13, 14, які регламентують надання саме учасникам бойових дій, особам з інвалідністю в наслідок війни та сім’ям загиблих.

В які органи потрібно звертатися.

Варто розуміти для яких цілей потрібна земля. Якщо, наприклад, для будівництва будинку – ці землі є в комунальній власності, потрібно звертатися до сільської/селищної/міської ради.

Якщо земельна ділянка потрібна для особистого селянського господарства – це землі сільськогосподарського призначення державної власності. Потрібно звертатися до органів Держгеокадастру.

Що повинен знати учасник БД, який хоче отримати земельну ділянку.

Перша за все – для чого він хоче отримати земельну ділянку і де.

Отримати інформацію про землю, яку хочете отримати, можна шляхом запиту на отримання публічної інформації (до розпорядника землі).

Потім треба написати лист на отримання земельної ділянки і подати це з сільську/селищну/міську раду і вони приймають рішення про надання ділянки.

Якщо протягом місяця учасник БД не отримав дані, дозволу, має право замовити документацію з землеустрою без отримання такого дозволу.  І протягом місяця він має повідомити сільську/селищну/міську раду, що ним укладений договір з землевпорядною організацією.

Які документи потрібно мати, щоб отримати землю.

Заява (клопотання)
Посвідчення учасника БД (будь-яка справка, яка підтвердить, що людина дійсно є учасником АТО).

Надання земельної ділянки відбувається безкоштовно. Але для того, щоб її сформувати, учасник АТО повинен звернутися до приватної чи державної компанії, яка проводить роботи з землеустрою. А ці роботи є платними. Також платне надання свідоцтва про право власності на землю.

Етапи:

Надання дозволу – протягом 30 днів.

Розроблення документації землеустрою – до 6 місяців

Погодження документації землеустрою – до 10 днів.

Реєстрація земельної ділянки в Державному земельному кадастрі – до 14 днів.

Затвердження документації із землеустрою – до 14 днів.

Реєстрація в державному реєстрі речових прав – до 14 днів.

 

Для детальнішої інформації – прослухайте ефір.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток