Зараз в ефірі:

Юрій Содоль: Ті, хто залишився служити в морській піхоті, вибороли право писати нову історію цього роду військ

23.05.2018
Юрій Содоль: Ті, хто залишився служити в морській піхоті, вибороли право писати нову історію цього роду військ

У день 100-річчя створення морської піхоти України Армія фм поспілкувалася з командувачем морських піхотинців Юрієм Содолем. Він розповів про те, як з десантника став морпіхом, які плани як в командувача на цей вид військ ЗСУ та про традиції морської піхоти.


Яна Холодна: Юрій Іваночив, розкажіть як вам запропонували командувати морською піхотою і з яким настроєм ви йшли в цей підрозділ?

Юрій Содоль: Відбувалося все дуже швидко. Посада була запропонована старшим начальником, і як людині військовій, мені залишалося відповісти: «Слухаюсь». І так я опинився у лавах морської піхоти. Йшов з легким серцем, тому, що і раніше у десантно-штурмових військах, до цього у високомобільних десантних військах неодноразово доводилося взаємодіяти або виконувати бойові задачі разом з морськими піхотинцями. Я дуже добре знав 36 окрему бригаду морської піхоти, тому вагань в мене не було.

Яна Холодна: Морська піхота є одним з елітних підрозділів ЗСУ. Як ви можете охарактеризувати цей підрозділ?

Юрій Содоль: Краще не скажеш, ніж визначено у бойовому статуті: це спеціально підготовлені і навчені частини та підрозділи, які діють в морському, повітряно-морському чи повітряному десанті, які мають завдання захоплювати плацдарми побережжя противника, військово-морські бази, прибережні аеродроми, а також охороняти свої військово-морські бази, свої аеродроми, узбережжя свого моря. Діяти в антитерористичних, антипіратських операціях. Тому, від цього і така назва та елітарність цього підрозділу.

Яна Холодна: Армія з початком бойових дій почала відлік своєї нової історії, чи можна говорити так про підрозділи морської піхоти після виходу з Криму?

Юрій Содоль: Так і є. Ми знаємо, не всі вийшли з АР Крим в 2014 році, тому, ті люди, які обрали для себе службу в лавах морської піхоти, вони вибороли право писати нову історію цього роду військ і сьогодні ми спостерігаємо цю історію в діях.

Яна Холодна: Питання від нашої слухачки: Коли планують збудувати військове містечко для морпіхів в Маріуполі, на якій стадії будівництво?

Юрій Содоль: Робота триває по передачі фондів безпосередньо в Маріуполь. Рішення вже прийняте, кошти з державного бюджету закладені, тому, ми сподіваємось, що роботи почнуться вже цього року і завершаться до кінця наступного року. І підрозділи морської піхоти, які базуються в Маріуполі, відсвяткують новосілля в нових казармах.

Яна Холодна: Як вас зустрів підрозділ?

Юрій Содоль: Мабуть, дещо насторожено. Не знали, чого від мене чекати. Ті командири і військовослужбовці, які зі мною виконували завдання попередньо, зустріли мене досить позитивно, тому, що ми  один одного вже знали і наші сумісні дії мали успіх. Мені було запропоновано пройти смугу перешкод морських піхотинців, щоб вибороти право називатися морпіхом і носити берет.

Яна Холодна: 8 травня ви пройшли цю смугу. Чому ви це вирішили зробити?

Юрій Содоль: Добрі традиції потрібно поважати і підтримувати. Не я започаткував цю традицію і не мені її змінювати. Я не мав для себе жодних сумнівів, що я, як і молоді військовослужбовці, повинен це пройти. Для того, щоб показати, що я теж щось можу. Так я зі своїми заступниками і офіцерами, які прийшли на укомплектування морської піхоти, разом здолали смугу і вибороли право називатися морськими піхотинцями і носити берет.

Яна Холодна: Які у вас плани на морську піхоту, як ви будете розвивати цей підрозділ?

Юрій Содоль: Зараз більша частина підрозділів морської піхоти виконують бойове завдання в складі Об’єднаних сил, інша частина в складі операвно-тактичного угруповування - на кордоні з окупованою територією АР Крим. В першочергових планах – виконати завдання, вийти в пункти постійної дислокації на відновлення боєздатності. Попереду у нас досить складні навчання "SEA BREEZE", які щороку ускладнюються, наш підрозділ бере у ньому учать. В планах відновлення, отримання нової техніки, проведення бойового злагодження. А там – куди накажуть, туди підем.

Яна Холодна: Чи відрізняється система підготовки в десантників і тут?

Юрій Содоль: Відрізняється, тому, що додається така складова, як морський десант. Хоча, багато у чому схожа підготовка десантно-штурмових військ і підрозділів морської піхоти, бо задачі, які ставляться, притаманні і тій, і тій складовій ЗС України.

Яна Холодна: Наша слухачка запитує, чи формуватимуть полк морської піхоти в Приазов’ї?

Юрій Содоль: В планах є. Але не цього року. Цього року формується ще одна бригада  морської піхоти.

Яна Холодна: Які задачі вам ставило керівництво, коли призначало на цю посаду?

Юрій Содоль: Перш за все – сформувати ще одну бригаду. І розпочати процес набуття бойових спроможностей. Сформувати командування морської піхоти і прибути на виконання бойового завдання.

Яна Холодна: Запитання від слухача: Чи з’явиться водолазна підготовка в морської піхоти?

Юрій Содоль: В складі морських сил зараз формується школа водолазів і я сподіваюсь, що водолазна підготовка в нас буде.

Яна Холодна: І ще одне питання від слухача: Чому відмінили тільники, це ж наш дух?

Юрій Содоль: Ми ж носимо, ви ж бачили, всі стояли в тільниках. Так як більшість часу військовослужбовці проводять в зоні виконання бойових завдання, там футболка зручніша.

 

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток