Зараз в ефірі:

Книга вчить, як на світі жить

22.04.2021
Книга вчить, як на світі жить

23 квітня майже у 200 країнах світу відзначають Всесвітній день книги і авторського права. Своїм святом цей день вважають автори, видавці, вчителі, бібліотекарі та всі, хто причетний до книжкової справи. А також усі, хто любить читати та з повагою ставиться до книги. 

 

 

 

 

До Всесвітнього дня книги ми підготували для вас найцікавіші твори ветеранської літератури. Звісно, що ніхто не розкаже про війну краще за ветерана, волонтера або письменника, якого зачепили бойові дії. І чи не найкращим способом дізнатися про справжні події та емоції наших воїнів залишається книга.

Тож пропонуємо вам твори від тих, хто бачив війну на власні очі:

"WAR.RU", Юрій Руденко. Документальний твір про перший рік Російсько-Української війни. Йдеться про події від лютого 2014-го до лютого 15-го року. Це найгарячіший період війни. І окрім хронології подій, там пояснюються принципи гібридної війни. Автор зібрав та розписав все, що відбувалося в цей період. Окрім тексту, видання має QR-коди. Кожен, хто читає про певну подію війни, може подивитися й відео – щоб краще зрозуміти, що коїлося на фронті. 

“Дівчата зрізають коси”, Євгенія Подобна. Це 25 інтерв'ю-розмов з бійчинями, які воювали чи воюють. Про їх перебування в армії, їх роздуми про те як жінці в армії, про те що їх спонукало взятись за зброю й піти воювати, просто їх думки та переживання про все це, про втрати про здобутки. Розповіді доповнені фотографіями із зони бойових дій. Ці історії з листопада 2017 до липня 2018 року записала воєнна кореспондентка Євгенія Подобна. Це одна з найкращих книг про жінок на війні. Написана дуже проникливо, чесно і просто.

«Жадання фронту», Марко Мельник. Це історія добровольця на псевдо «Вирій», про війну, що почалась для нього на Майдані 2013 року. Він побував активістом «Правого сектору», а згодом — сотником самооборони, добровольцем батальйону, а пізніше став солдатом полку «Азов» і військовим журналістом. Автор щиро і докладно розповідає як про побутові, так і — що найважливіше — психологічні аспекти перебування на війні. На переконання письменника, жахи війни — та ціна, яку платять нині наші бійці АТО заради спільної перемоги та досягнення своєї найвищої цілі — здобуття свободи для України.

«Щоденник військового лікаря», Віктор Чернієнко. Автобіографічна книга. Записки молодого хірурга про війну, а точніше — про страшні події Іловайського котла 2014 року. Віктор Чернієнко, здобувши спеціальність лікаря, за власним бажанням подався до лав Збройних сил й вступив до Української військово-медичної академії Києва. Завершивши навчання, за покликом серця у 2014 році пішов на війну. Волею долі опинився у пеклі страшних боїв на Донбасі.

«Життя після 16.30», Олександр Терещенко. Олександр Терещенко — миколаївський журналіст і відеооператор. Влітку 2014 року добровольцем пішов на війну. Обороняв Донецький аеропорт, отримав важкі поранення. Втратив око, праву руку та кисть лівої. У 47 років його життя розділилося на дві частини — до і після. Але у книзі немає розповідей про війну та поранення. Вона — про інший відлік, про те, як воно — жити після такого далі. Як справлятися з депресією, усвідомлювати, що ти залежиш від допомоги інших людей. Автор відверто та десь навіть з гумором розповідає про найважчі моменти боротьби з обставинами і з собою, про повернення до життя після лікування та реабілітації.

«Юпак», Сергій Сергійович (Сайгон). Це роман про українське село. Зі своїми традиціями, діалектом, порядками, звичаями та гріхами. Про таке, яким воно було на стику з епохою інтернету. Про сонне село на сході України, загублене в запилюженому степу. У степу з крикливими цвіркунами, духмяним полином і гарячим вітром. У степу, в якому ніхто не свій, окрім своїх... «Юпак» стала книгою року ВВС-2020.

«Інтернат», Сергій Жадан. Події відбуваються на Донбасі у січні 2015-го. Досить незвичайна книга про війну, але і війна в нас незвична. Скоріш вона тут не описується, а відчувається. Розповідь не стільки про війну, скільки про те, як почуває себе цивільна людина, коли поступово рушиться звичне життя, зникає впевненість та світ стає хитким.

Читайте хороші, правдиві, справжні книжки та даруйте їх своїм побратимам, рідним і друзям. І нехай книга стане вам справжнім другом та порадником на довгі літа.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток