Зараз в ефірі:

Командувач ВМС: Ми будемо нарощувати сили, щоб домінування РФ і уява, що Азовське море - це їхнє «внутрішнє озеро» - зникло взагалі

16.10.2018
Командувач ВМС: Ми будемо нарощувати сили, щоб домінування РФ і уява, що Азовське море - це їхнє «внутрішнє озеро» - зникло взагалі

Армія am працювала на Флагмані українського флоту фрегаті «Гетьман Сагайдачний». Про розвиток ВМС розповів командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України адмірал Воронченко Ігор Олександрович.

 

 

 

Сергій Жуковський: Ігоре Олександрович, розкажіть, які стандарти НАТО на сьогодні вже впроваджені на флоті?

Ігор Воронченко: Варто відрізняти оперативні стандарти і стандарти підготовки. Щодо оперативних стандартів, ми взяли за основу 26 з 46, які підходять до ВМС. Вони всі були перекладені нашою мовою і впроваджені під час навчань «Сі Бріз 2018». Були проведені основні курси стосовно основного стандарту НАТО AJP 3.1, стосовно доктрини морських операцій і відповідних планувальних процесів. Стосовно тактичних стандартів – MTP.1D, вони вже застосовуються. А стосовно підготовки корабля, то – Н250, які і повинні виконуватися. Ми вводимо в практику, але випробовуємо їх під час міжнародних навчань, а коли будемо виконувати завдання в складі місій, тоді вже будемо відпрацьовувати в складі тактичних груп.

Сергій Жуковський: Розкажіть про катери «Айленд» і як налагоджується співпраця ВМС з нашими союзниками?

Ігор Воронченко: Як ви знаєте, минулого місяця за участю президента відбулося підписання меморандуму і контракту про передачу цих катерів. Катери дуже вдалі по тактико-технічним даним, вони мають досить хорошу швидкість і хороше застосування у Чорному морі. Ми маємо відповідні свої напрацювання щодо варіантів їх переозброєння, із включенням як вітчизняної зброї, так і за допомоги зброї наших партнерів. Ми очікуємо в кінці цього місяця прибуття відповідної групи для скорочення і узгодження термінів надання цих катерів. Зараз відбувається ремонт, дообладнання засобів навігації, зв’язку. Ми готуємо два екіпажі, основний наголос робиться на вивчення англійської мови і термінології кораблів. Попередньо очікуємо катери в Україні у серпні наступного року. Процес потребує не швидкого розв'язання питання, а принципового і пунктуально.

Сергій Жуковський: Розкажіть про проєкт швидкохідних ракетних катерів проектування.

Ігор Воронченко: Уже практично завершується захист проекту цих катерів. Ми розраховуємо, що цей катер стане основою бойового потенціалу, ракетною корабельною зброєю. Він відповідає вимогам сьогодення. Я впевнений, що це проєкт буде втілений в життя. По розрахункам передбачається 1,5-2 роки будівництва першого корпусу.

Сергій Жуковський: Коли флот отримає десантно-штурмові катери, типу «Кентавр» і скільки їх всього планується поставити?

Ігор Воронченко: Зараз спущені на воду два «Кентавра». З ними проводяться швартові випробування на Київському морі і в кінці цього місяця очікується перебазування їх до пункту базування, наразі в Одесу. Вже є наказ, комісія щодо прийняття їх до складу флоту. Вони дуже вдалі за характеристиками і перевищують відповідні аналоги і в Росії, і в інших країнах. Я впевнений, що такі катери зададуть тон і в Азовському, і в Чорному морях. «Гюрзу» ми можемо переміщувати і суходолом, і через море. «Кентавр» - більше «Гюрзи» і десантна ємкість велика. Планується отримання шести, а при вдалих випробуваннях, я наполягатиму, щоб висадили мінімум десантно-штурмовий батальйон.

Сергій Жуковський: Весь світ відстежує ситуацію в Азовському морі. Розкажіть яка вона там.

Ігор Воронченко: Це, мабуть, була чергова заготовка гібридних викликів для нас від РФ. Впевнений, що все почалося з будівництва так званого «Керченського мосту», вони кажуть, що привід був – затримка рибацького судна «Норд» в Керчі. Але все це тільки привід. Нарощування спроможностей і сили в Азовському морі – це заготовлений заздалегідь план. Ті намагання, які проводяться силами ФСБ і ЧФ будуть знижені на нуль, адже за нами вся світова правова спільнота. Ми не дамо права цього порушувати. Взагалі, ми давно намагалися здійснити такий прохід по Азовському морю. Катера «Гюрза» були придислоковані суходоллом і два судна «Корець» і «Донбас» пройшли своїм ходом  через Керченську протоку і зайшли в Азовське море. Це тільки перший крок. Ми будемо й надалі нарощувати сили, щоб домінування РФ і уява, що це їхнє «внутрішнє озеро» зникло взагалі. Згідно міжнародного морського права – це було закрите море і користуються всі країни, які омиваються, рівними правами. Ми очікували реакцію, але це лише перша наша заготовка. Другу ми зробимо ще краще. Я впевнений, що наші напрацювання відпрацюють свої завдання.

Сергій Жуковський: На якому етапі розбудовування командування морської піхоти?

Ігор Воронченко: Згідно вимог стратегічного оборонного бюлетеня, ми цього року створили два командування – це морське командування, яке дислокується в Одесі та командування морської піхоти, яке дислокується в Миколаєві. Ми були обмежені в термінах, але швидко визначили персонал, провели відповідну підготовку. Командування морської піхоти протягом 4 місяців вже виконало завдання на кримських перешийках. Ці завдання виконані дуже вдало. Але ми будемо проводити корегування, які відповідатимуть вимогам НАТО. У нас налагоджена тісна взаємодія з США, Великобританією, Канадою. Кажуть, що підготувати стрільця – потрібно 3-4 місяці, а підготувати офіцера оперативного штабу – потрібні роки. Але умови сьогодення такі, що нам потрібно значно швидше працювати. Ці органи управління стоять не на колінах, а на ногах.

Сергій Жуковський: Розкажіть про традиції на флоті, які відродженні?

Ігор Воронченко: 2018 рік дуже знаковий для ВМС. Цього року ми святкували сторіччя підняття прапорів на кораблях чорноморського флоту. Я дуже вдячний діаспорі США, які привезли прапор, який зберігся в Національному музеї в Чикаго, реліквії тих, офіцерів, які збереглися. Перебуваючи нещодавно в Великобританії, відвідуючи флотилії, військово-морські бази, скрізь бачив книгу історія день за днем «Історія Королівського флоту Великобританії». Ми на своїй сторінці у фейсбук запропонували висвітлювати історію флоту день за днем. Ми за сто років маємо знати, що відбувалося з ВМС, щоб наступні покоління знали, що робилося правильно і неправильно. Особливо, за останні 25 року. Також 23 травня було 100 років, коли була створена перша бригада морської піхоти в тих місцях, де зараз дислокується морська піхота. Ми змінили однострій і клятву. Ми докладемо усіх зусиль, щоб традиції, які були закладені 100 років тому, продовжувалися.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток