Зараз в ефірі:

Координата:К — Київ

05.09.2021
Координата:К — Київ

Не знаєш як і де провести дозвілля у своєму місті? Валерія Подкіч розширить твій культурний простір у програмі «Координата:К». Пізнавай секрети мегаполісів і невеличких містечок та формуй план вихідного дня разом з Армія FM.

 

 

 

 

 

Якщо ви любите театр так, як люблю його я, то раджу у свій вихідний відвідати Київський національний академічний театр опери та балету.

Історія найбільшої сцени сягає 19 століття і розпочинається, на жаль, із сумної ноти. У лютому 1896 року, після ранкового спектаклю в одній з гримерних почалася пожежа, яка миттєво охопила всі приміщення. Після реконструкції театр постав у звичному для нас вигляді.

До речі, театр був свідком трагічної події. 1911 року під час вистави «Казка про царя Султана» там був убитий прем'єр-міністр Російської Імперії Петро Столипін.

Вже у 30-х роках лібрето почали перекладати українською мовою, а в репертуарі з'явилися твори українських композиторів: «Тарас Бульба» Миколи Лисенка, «Кармелюк» Володимира Йориша та інші. У 1939 р. театр опери і балету названо ім'ям Т. Шевченка.

Під час Другої світової війни німецькі офіцери дуже полюбляли цей заклад. Про це дізналося радянське командування. І театр кілька разів піддавався бомбардуванням. Якось під час вистави радянська бомба пробила дах, впала в партер, але не вибухнула. Її одразу знешкодили.

Після війни, розширюючи класичний репертуар, театр створює нові спектаклі. Серед них — твори українських композиторів: опери «Честь» Жуковського, «Молода гвардія» Мейтуса, «Богдан Хмельницький» Данькевича та інші.

Нині Національний академічний театр опери та балету імені Тараса Шевченка має балетну і оперну трупи, а також симфонічний оркестр.

До речі, якщо ви поціновувач романів, то раджу відвідати виставу «Ромео і Джульєтта», вона вже 30 років не сходить зі сцени і відзначена медаллю ЮНЕСКО як найкраща інтерпретація твору. А хто планує відвідати театр із дітьми, зверніть увагу на захопливу казку «Лускунчик».

Як казав Пабло Пікассо: «мистецтво змиває пил повсякденності з душі». Тож відпочивайте від служби з користю.

***

Наступна координата вихідного дня — дев’яносторічний кінотеатр «Жовтень».

Він став першою колискою кіно в Києві після Жовтневої революції. «Дев'яте Держкіно» - такою була перша назва кінотеатру, який тоді він був розрахований на 680 місць.

«Жовтень» не тільки першим в Києві мав окрему будівлю, а й був одним із перших в Радянському Союзі зі звуковим оснащенням.

На початку війни кінотеатр не припиняв тішити киян кінопоказами. На жаль, наприкінці він був напівзруйнований. Але продовжив діяти навіть у роки німецької окупації.

Цікаво, що до 25-річчя кінотеатру, залу «Жовтня» вперше в Україні було обладнано для показу широкоекранних фільмів.

Чим визначний сучасний кінотеатр? Він є членом асоціації «Європа Сінема», а отже його робота відповідає європейським стандартам якості послуг у сфері кіно. Також увійшов до переліку найкращих європейських артхаусних кінотеатрів за версією путівника для мандрівників Spotted by Locals.

А ще в кінотеатрі «Жовтень» діють досить лояльні ціни, а для літніх людей є безкоштовні кіносеанси.

***

Якщо ви полюбляєте історію розвитку військової справи на теренах України, то ця інформація саме для вас — мова йде про Національний військово-історичний музей України. Він є єдиним в нашій країні військовим музеєм, у якому представлено історію українського війська від часів Київської Русі до АТО/ООС.

Заклад відчинив свої двері для відвідувачів ще 23 роки тому, у присутності військовослужбовців Збройних Сил України та закордонних гостей.

Цікаво, що експозицію тоді відкрили виконувач обов’язків Міністра оборони України Іван Біжан та Олена Отт-Скоропадська — молодша донька Гетьмана України Павла Скоропадського.

У двох залах музею експонувалося чимало пам’яток воєнної історії України. Зокрема, колекція скіфської зброї, надана благодійником Олексієм Бобринським, предмети спорядження і озброєння часів Севастопольської війни, гравюри й портрети часів правління імператора Миколи I та багато іншого.

Звичайно, чільна експозиція — це цілий поверх, присвячений російсько-українській війні. Особисті речі загиблих, макет зруйнованого Донецького аеропорту, експозиція із соняшниками Іловайська.

У музею зручне розташування — у середмісті, поблизу Центрального будинку офіцерів.

Цікаві факти про Київ:

Хрещатик — це найкоротша головна вулиця серед усіх столиць світу, її довжина всього 1225 м;

Станція метро «Арсенальна» — одна з найглибших у світі, має 105 метрів;

Монумент «Батьківщина-мати» входить до п'ятірки найвищих у світі. Висота його 102 метри;

У Києві є храм на даху. Тобто звичайна квартира була переобладнана в храм. Думаю, таке ви бачите не щодня, тому обов’язково зазирніть і туди;

І щодо храмів, у Києві є церква Миколи Чудотворця на Подолі. Це єдиний в Україні храм на воді.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток