Зараз в ефірі:

Кожен має право служити у військах територіальної оборони Польщі, — Даріуш Матерняк

13.01.2022
Кожен має право служити у військах територіальної оборони Польщі, — Даріуш Матерняк

Про розвиток і становлення територіальної оборони Польщі для Армія FM розповів головний редактор польсько-українського порталу Даріуш Матерняк.

 

 

 

 

 

 

Андрій Давидов: Коли почалось створення тероборони Польщі?

Даріуш Матерняк: У Польщі ТРО були створені 1 січня 2017 року. Їх створили одразу, як окремий 5 вид військ — територіальна оборона. У кожної області є щонайменше 1 бригада. Це відбувається поступово, за цей час від створення військ були готові 3 бригади, наступного року — 4 починаючи зі східного кордону Польщі. Цей проєкт передбачає перерахунок їх кількості в кінці цього процесу. З моменту створення минуло 5 років і ми маємо 32 000 солдатів.

Андрій Давидов: Чим була продиктована ситуація створення тероборони? Чи було це пов’язано з військовою агресією Росії проти України?

Даріуш Матерняк: Так, для Польщі та інших країн Західної Європи це був дуже важливий факт: анексія Криму, зміни на Донбасі. Політики і військові зрозуміли, що є загроза збройного конфлікту. В такому випадку мають бути професійні Збройні сили України, які у нас наявні, на той час ми нарахували майже 100 тис. солдатів. Але це може бути замало і потрібно залучати на випадок збройної агресії більше людей. Цю думку було спровоковано тим, що є країни зацікавлені захищати державу — це були добровольці. Цей досвід мав дуже великий вплив. Другим важливим фактом було те, що мають бути наші люди в Польщі, які б реагували на випадок можливих катастроф. Бо організацій: МВС, МОУ які за це відповідають може бути замало.

Андрій Давидов: До створення тероборони у військах хтось виконував подібну функцію чи їх створили з нуля?

Даріуш Матерняк: Так, створили їх з нуля, з 2001-2002 років, але це формування не відповідає на загрози і проблеми які нас цікавлять. Це було тому, що в цьому родовищі були залучені солдати, які закінчили строкову службу, пізніше залишались просто резервістами. Або ішли на службу люди, які залишались там на короткий час, а пізніше ставали професійними солдатами. Кількість сил була невелика: 8000-10000 людей, концепція їх діяльності трохи відрізнялася. Щодо військ територіальної оборони: солдати служать переважно в рідних містах, де народилися та проживають.

Андрій Давидов: Хто має право служити в військах тероборони Польщі?

Даріуш Матерняк: Кожен хто відповідає тим вимогам, які там є. Не треба мати військову освіту чи службу, кожен охочий, якщо дозволяється за станом здоров’я, вступить до військ територіальної оборони. Цей відбір військ Польщі не є таким жорстким, як у випадку професійної служби.

Андрій Давидов: Як відбувається навчання тероборони?

Даріуш Матерняк: Той, хто вступає, на початку іде на підставне навчання, яке триває 16 днів. Там він отримує показову підготовку до служби в рамках військ територіальної оборони, після чого він складає Присягу. Через рік щомісяця він має 2 дні навчання зі своїм підрозділом у своєму місті. Після закінчення цього періоду, якщо захоче стати снайпером або офіцером в рамкам військ ТРО, для цього є спеціальні курси.

Андрій Давидов: Де зберігається зброя, якою користуються військовій ТРО?

Даріуш Метерняк: У військових підрозділах. Тільки в тому випадку, що у військового наявна приватна зброя на яке є цивільний дозвіл. А щодо штатної — такої можливості немає.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток