Зараз в ефірі:

Культура має бути навіть у військовий час - перукар Дмитро Верховецький

23.11.2017
Культура має бути навіть у військовий час - перукар Дмитро Верховецький

«Зачіска військовослужбовця, а також вуса, борода, якщо вони є, мають відповідати вимогам гігієни і не заважати використанню засобів індивідуального захисту та носінню спорядження.» - Статут внутрішньої служби Збройних Сил України. Якою вона має аби всім подобатись ми запитали у засновника найпопулярнішої мережі чоловічих перукарень Дмитра Верховецького.

 

Всім ще раз доброго ранку. До нас завітав творець і ідейний лідер – Frisor Barbershop Дмитро Верховецький! Вітаємо! Розкажіть будь-ласка як все розпочиналось?

Взагалі культура чоловічих перукарень вмерле ще десь там у 800-900-их роках. Ми її відродили. Вперше відкрився «Barbershop» у 2012 році в Києві. Я там довго працював. Зрештою в мене була купа ідей, які два роки по тому я вирішив реалізувати, але вже у власний проект. І так у 2014 році з’явився перший «Frisor Barbershop». Ми стрижемо виключно чоловіків. Жінок ми раді бачити в якості гостів або як адміністратора.

Ви кажете були ідеї, які саме?

Мені хотілося створити школу для майстрів. І ми з самого початку перші хто відкрили цю школу по барбер-зачіскам. Ми перші хто придумали власне освітлення, яке тепер в нас всі крадуть. В нас в країні дуже важко з авторськими правами тому ми регулярно влаштовуємо якісь мітинги чи протести. Ми намагаємось показати людям, що потрібно придумувати щось своє і тоді країна буде більше розвиватись. Тому ми зараз створюємо власні крісла, які нічим не гірші від американських, чи японських. Наші українські вітчизняні крісла ліпші і кращі від іноземних!!! У нас зараз найкраще освітлення, яке придумане мною. Я його видумував, практикую. Потім приходить майстер зварювальник і ми його складаємо. Треба робити щось своє.

Я коротко розповім, що таке «Frisor Barbershop». Я сам був клієнтом і один раз прийшов. Адже мені потрібна була допомога професіонала перед важливим заходом. Ти заходиш у приміщення, яке оснащене різними справжніми чоловічими іграшками, журналами для чоловіків. Зброя на стінах. Відразу тобі запропонують «гарячі» та звісно прохолодні напої. Там охайні і стильні спеціалісти, які самі порадять, чи підкажуть, яку зачіску, чи стрижку Вам потрібно зробити. За помірну ціну звісно. Ось як це все виглядає. Тобто стиль перукарень США 1930-1940 років. Коли ти бачиш ще тих часів гребінці, машинки. Багато раритетних речей. Це так було задумано відразу?

Зараз відкривається насправді багато нових «Barbershop» і я розумію, що з часом доведеться робити ребрендинг. Але от класика вона вічна. Того ми так і зробили. У нас можна побачити мотиви тих англійських чи американських перукарень. Та в основному це Англія, незважаючи на те, що в нас норвезька назва. «Frisor» перекладається як перукар. Я не називав все це на власну честь як в нас це заведено. Я не такий. Мені хотілось зробити так аби кожен майстер коли знаходиться на своєму робочому місці почував себе комфортно.

Самі майстри це хто?

У нас дуже важка та вимоглива система кастингу та відбору. У нас є майстри яких ми вчили, а є такі в яких вже 20 років досвіду. Є хлопці які взагалі все життя займались іншою справою. Наприклад ГЕОРГІЙ ГОРОХОВ. Він був автослюсарем. Це мій друг. В нього щось не складалось із роботою тому я запропонував йому вивчитись і зараз це наш чи не найкращий працівник. Він не гірших від тих майстрів, які мають божевільний досвід. ОЛЕКСАНДР КУНИЦЬКИЙ. Йому 50 років і 25 років із них це досвід роботи перукарем. І вони не поступаються один одному. В нас є хлопці, які навіть не спілкуються і не розуміють українську мову. Саймон Лучано з Ітілії. Це самий татуйований барбер в Україні. У нього 85% тіла покрито татуюваннями. Теж доволі талановитий майстер своєї справи. Він розуміє англійську. І в нас є клієнти італійці, Україна все ж поволі стає туристичною, вони до нього приїжджають.

Наскільки важко було Вам тоді стати на ноги? Тобто розпочати свою справу.

Я ніколи не був бізнесменом і себе таким не вважаю. Хоча багато хто саме це і стверджує. Я просто завжди хотів зробити хороші умови для своїх колег та наших клієнтів. Тому коли ми відкрились у нас було всього два крісла. У нас не було рецепції. Ми нічого з себе не представляли. Ми розуміли що маємо конкурентів і лише думали як би їх обігнати або принаймні не впасти лицем. Як результат ми працювали кожен день, покращували сервіс, умови. Саме через це мабуть ми і вистрілили. + ми ніколи не шкодували грошей на маркетинг адже це все таки головний рушій. І я кажу не про листівки на вході в метро а про рекламу у соціальних мережах, банери, різні матеріали про майстрів. Таким чином людині просто цікаво прийти і поспілкуватись з нами. І сьогодні ми найбільш відвідуваний український барбер. Ми йшли йшли і йшли вперед не озираючись. Працювали. Працювали. І потім коли ми озирнулись то зрозуміли, що на сьогоднішній день ми вдвічі сильніші від наших конкурентів. У нас вже є 19 перукарень вже і ще 3 відкриються вже от от. У нас буде і в Польщі зовсім скоро свої відділення. Це Краків і напевне Варшава. Тобто ми йдемо підкорювати Європу.

Хто Ваш клієнт? Це переважно заможні люди?

Стрижка у нас 300 гривень. У 2014 році коли ми відчинились вона коштувала 250. Час іде інфляції і все решта але в нас майже нічого не змінилось. Це при тому, що вже продукти харчування піднялись у ціні в 6 раз. Люди просто вже звикли економити. Але ми даємо сервіс і якість. В нас ти не лише отримаєш послуги. В нас можна отримати і певні поради, рекомендації стосовного того як дбати про свою бороду чи зачіску і не тільки. Тобто просто розслабитись і отримати задоволення. До того ж ми пригощаємо різними напоями. Віскі, ром, кава, пепсі. Нам це просто приємно робити. Поспілкуватися з цікавими людьми. Я б не сказав що у нас самі багатії. У нас є клієнти, які стрижуться раз в 1 чи 2 чи 3 місяці аби просто себе впевненіше відчувати чи коли йдуть на якійсь важливий захід.

У вас є знижка 50% для учасників бойових дій. І я сам це перевіряв. Як вона діє і взагалі чому?

Я українець. Я патріот. І я ніколи не ставив за завдання робити гроші. Я не можу дивитись на те як вбивають культуру у моїй країні. Її навпаки потрібно розвивати. А люди які захищають нашу країну чи не в першу чергу заслуговують на повагу. І обов’язок кожного громадянина хоч якось їм у цьому допомогти. Стрижка це не останнє у кар’єрі військового. Всі офіцери будь якої епохи мали охайний вигляд. Їх стрижка це їх обличчя адже чим він тоді відрізняється від тих терористів, сепаратистів. Для суспільства це важливо бачити героя який має нормально виглядати. А почалося все ще тоді коли обстрілювали майдан і ми намагалася врятуватись. Два місяці потому я відкрив свою перукарню, тоді вже почалась війна і в нас відразу ця знижка була. 50% це виключно для майстра. Сам заклад від цього не заробляє нічого. Хоча й самі майстри ділять цю суму на половину. Вони рахують це своїм обов’язком.

А які зачіски в основному обирають собі військові?

Звісно полюбляють чим коротше. Проте ми пропонуємо пробор, типу як у фільмах з американськими вояками. Трохи зробити волосся ніби на бік. І самі ж бійці нам розповідали, що коли вони приїжджали із зони АТО, після стрижки, вони йшли містом у формі і їм зі всіх боків дівчата посміхались. І це реально круто.

Можна сприймати як рекомендацію від вас – зачіски для військових?

Так, ми ж дивимось постійно американські фільми, ми бачимо, як там виглядають військові – плавний перехід збоку. В них все дуже акуратно, не просто там якийсь пучок на потилиці. Все має бути акуратно, пристойно. Культура має бути навіть у військовий час. Військові голяться, слідкують за собою. Вони ж не виглядають як бездомні. Тому що життя на цьому не закінчується.

Борода – це таке, недавнє введення, в Україні десь з часів 2014 року. Ну, в бойових умовах ти не завжди знайдеш станочок, щоб поголитись. Військові з бородою приходять до вас?

Звісно! В нас є навіть термін - тактична борода. Ми пишемо статті постійно про такі речі у всьому світі. От, наприклад в жарких країнах – Ірак, Сирія, велика небезпека занести інфекцію. І борода працює як радіатор. Вона поглинає жару, і понижує температуру на обличчі. До того ж, ти коли голишся – отримуєш дискомфорт, подразнення від такої жари. І тобі не можна відволікатись. В тебе бойова задача, а ти думаєш, що в тебе там щось чешеться. Плюс, у жарких країнах чоловіки звикли носити бороди, щоб викликати страх та повагу.

Де вас шукати?

Можна написати – перукарня – і ми перші по запиту. Ми є в Одесі, Миколаєві, Херсоні, Чернівцях, Чернігові, Вінниця, Запоріжжя, Житомир, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ скоро відкриється, ну і Київ звісно. Можливо щось не згадав. У нас у Тернополі з сусіднього барбер-шопу пішли всі перукарі до нас.

У вас ще й тематичні вечори влаштовуються?

Так. Щомісяця, шостого в шість ми робимо вечірки тематичні. Ми одягаємось у костюми різні. На Хеллоуін зрозуміло – вампіри, скелети. Ну і взагалі різні костюми, це об’єднує.

Приходьте! І слідкуйте за собою! Наш зовнішній вигляд – наша візитна картка.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток