Зараз в ефірі:

Курсанти НАСВ проходять вишкіл на тренажерах українського бронетранспортера БТР-4Е "Буцефал"

22.02.2019
Курсанти НАСВ проходять вишкіл на тренажерах українського бронетранспортера БТР-4Е "Буцефал"

Курсанти випускного четвертого курсу Національної академії сухопутних військ виїхали в поля навчального центру для практичного вишколу.

Чому і як навчатимуться на полігоні майбутні офіцери, розповів наш кореспондент Владислав Назаркевич.

 

 

«Першими в поля виїхали  майбутні командири механізованих підрозділів. Втім заняття проходять не тільки на полігонах, а й в приміщеннях навчально-тренажерних комплексів. Здається, нема нічого кориснішого за реальне водіння і виконання вогневих вправ у полі, однак наставники стверджують – тренажери можуть дати курсантам те, чого практично неможливо досягти на полігоні. Це можливість діяти нехай і у змодельованій, але бойовій ситуації на місцевості і з супротивником, який не пробачає помилок і зволікань. Коли не тільки ти, а й тебе можуть знищити», - розповів Владислав Назаркевич.

Наприклад, одне із завдань на тренажерах – вибити підрозділ ворога з танками і бойовими машинами піхоти з околиць містечка Марʼїнка на Донеччині. Місцевість, де треба воювати змодельована з реальної.

«Зараз курсанти воюють з супротивником на тренажерах сучасного українського бронетранспортера БТР-4Е «Буцефал». Майбутні командири вже добре знають і люблять цю бойову машину. Вони вивчали її і в академії, і під час стажувань в бойових бригадах», - сказав Назаркевич.

Розробники прагнуть досягти максимальної подібності тренажеру і справжньої машини, аби не розвинути у курсантів хибних навичок керування. Курсанти підтверджують – інженерам вдалося досягти гарного результату. В кабіні тренажера вони почуваються немов у відсіках справжнього бронетранспортера.

«Цього року цей навчально-тренажерний комплекс суттєво вдосконалили. Відтепер тут можна тренувати не просто один екіпаж, а відпрацьовувати дії у складі підрозділу. Багатоекіпажний режим дозволяє діяти разом одразу трьом бойовим машинам на одному тактичному тлі. Командир взводу керує своїм підрозділом – трьома механізованими відділеннями. І це зовсім не схоже на компʼютерну гру. Помилка водія – двигун заглух, машина зупинилась і стала легкою ціллю віртуального добре навченого ворога», - розповів кореспондент.

«Можливості тренажерного комплексу вражаючі. Керівник на своєму робочому місці бачить дії усіх екіпажів та навіть окремих командирів чи механіків-водіїв. На електронній карті фіксуються та відображаються усі переміщення бойових машин. Віртуальний бойовий простір вимагає від курсантів блискавично приймати правильні тактичні рішення. Вони заздалегідь планують та злагоджують свої дії залежно від того на якій місцевості, в який час доби і проти якого супротивника доведеться воювати», - додав він.

Загалом, інтенсивний польовий вишкіл для курсантів-випускників Національної академії сухопутних військ триватиме ще декілька тижнів. За цей час майбутні офіцери встигнуть ще багато разів відпрацювати різноманітні вправи на різних бойових машинах і в полі, і у навчально-тренажерних комплексах.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток