Зараз в ефірі:

Марія Бовсуновська: "Писанка — це дуже тонка душа"

02.05.2021
Марія Бовсуновська: "Писанка — це дуже тонка душа"

На Ранкову каву до Армія FM завітала виконувачка обов’язків директора Обласного центру дитячої та юнацької творчості Марія Бовсуновська. Пані Марія розповіла про Всеукраїнський конкурс писанкарства, який відбувся нещодавно на базі Центру дитячої та юнацької творчості у місті Житомирі.

 

 

 

 

Наталя Шмарко: Такого конкурсу давно вже не було в Україні, хто став ініціатором його відновлення?

Марія Бовсуновська: Для нас велика честь стати організаторами Всеукраїнського конкурсу, адже він не влаштовувався  вже 10 років. Цьогоріч ми взяли на себе відповідальність і стали ініціаторами проведення цього заходу саме на базі комунального заходу позашкільної освіти Житомирського обласного центру дитячої та юнацької творчості Житомирської обласної ради. Цей захід ми організували спільно з Українським державним центром позашкільної освіти. За тиждень до всеукраїнського заходу ми провели обласний, де визначили переможців, які представили нашу область на всеукраїнському етапі.

Наталя Шмарко: Які номінації були на Всеукраїнському конкурсі?

Марія Бовсуновська: Була лише одна номінація — «Писанка». Вона охоплює дві вікові категорії: молодша — діти від 6 до 13 років та старша — від 14 до 18 років.

Наталя Шмарко: З огляду на карантинні обмеження, роботи вам надсилали поштою?

Марія Бовсуновська: Так, насправді це дуже особливий момент, бо всі писаночки приходили нам саме поштою. Ми з великим хвилюванням зустрічали кожну посилочку, відкривали, щоб не пошкодити роботи. Попри наші старання, дві писаночки дійсно були пошкоджені, але ми з учасниками розв'язали це питання. До того ж вони подавали не по одній писаночці, а по декілька. Темою для творчості було Дерево життя. Журі оцінювали експозиції, а також здійснювали контрольний розпис наживо через онлайн-платформу. Дітям було запропоновано малюнок, який вони мали виконати.

Наталя Шмарко: Чи були якісь додаткові завдання для учасників конкурсу?

Марія Бовсуновська: До кожної роботи учасника додавався опис, а також відео, на якому дитина презентувала свою роботу. А саме — процес розпису писанок, історію створення писанки та інші цікаві моменти. Ми об’єднали їх в загальний фільм про наш Всеукраїнський конкурс писанкарства.

Наталя Шмарко: Де можна переглянути цей фільм?

Марія Бовсуновська: На сайті Житомирського обласного центру дитячої та юнацької творчості, на нашій сторінці у Facebook є посилання.

Наталя Шмарко: Скільки загалом учасників взяли участь в конкурсі і в чому його особливість?

Марія Бовсуновська: Долучилися 79 учасників з 12 областей України. Конкурс тривав два дні — 22 та 23 квітня. Писанка — це дуже тонка душа. Не кожна дитина може писати писанки, навіть не кожний дорослий. Це складний процес, адже писанка — це обов’язково яєчко, обов’язково писачок, обов’язково свічечка. І ту лінію, яку має вести дитина, вона має теж мати свій особливий характер. І в кожній писаночці ми бачимо, що дитина хотіла нам сказати, які кольори обрала.

Мальованка — це може бути робота на будь-якому матеріалі — скло, дерево, пластик, а пишуть їх фарбами; а писанка — це саме техніка,  якою виконується робота, тому їх не можна ставити поряд. Писанка — це набагато складніший процес, бо сам матеріал крихкий.

Коли конкурс закінчився, та для мене як директора постало питання зберігання цих виробів, адже хочеться, щоб вони йшли з покоління в покоління.

Наталя Шмарко: Чи плануєте надалі конкурс розширювати?

Марія Бовсуновська: Ми плануємо проводити конкурс щороку, збільшити кількість учасників та додати вікових категорій. Хочемо зустріти учасників на Житомирщині, коли усі карантинні обмеження закінчаться.

Наталя Шмарко: Чи є писанка, яка сподобалася Вам найбільше?

Марія Бовсуновська: Це робота рідна, з Житомирської області — робота керівника Романівської територіальної громади Романівського будинку творчості, де керівником є Інна Бовсунівська, дитина — Катерина Чувій. Дівчинка навчається в 11-му класі. Вона просто бездоганно пише писанки. І я не знаю, чи наша Поліська земля ще матиме когось, хто зможе перевершити цю дитину в написанні писаночок, бо настільки вже роботи є ідеальними.  Кожного року — це якісь креативні ідеї подачі роботи. Хочемо, щоб в Катерини вже були свої дітки, яким вона передасть свою майстерність.

Наталя Шмарко: Чи навчаєте на базі вашого центру дітей та чи влаштовуєте майстер-класи?

Марія Бовсуновська: Так, ми до кожного свята проводимо майстер-класи. На жаль, зараз все у форматі онлайн. Навіть до онлайн-зустрічей ми посилено готуємося,  запрошуємо майстрів з писанкарства, які є фахівцями свої справи.

Наш центр діє у трьох напрямках: художньо-естетичному, науково-технічному та науково-дослідницькому. Гуртки, які діють на базі нашого центру, всі безкоштовні.

Запрошуємо дітей Житомира до нас на заняття. І користуючись нагодою, вітаю усіх слухачів радіо Армія FM із Великоднем!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток