Зараз в ефірі:

Механізми забезпечення житлом українських військових

28.02.2020
Механізми забезпечення житлом українських військових

У програмі "Мілітарі навігатор" заступник Міністра оборони України Олекій Марценюк розповів про те, яким чином планують забезпечувати військових житлом найближчих 5 років.

 

 

 

 

 

Ірина Зінчук: Як плануєте розв'язувати питання з військовослужбовцями, які вже роками стоять у черзі на житло?

Олексій Марценюк: Наша амбітна мета — розв'язувати питання саме цих людей. На цей рік виділено 1 млрд 200 млн на будівництво та придбання житла для військовослужбовців. З них 90 млн — доплачуємо за квартири, які купили торік. Тому що частину з них купили на умовах пайової участі. Тобто з 80% готовністю. Як тільки їх здають в експлуатацію, ми виплачуємо решту суми. Залишається 1 млн 110 на реалізацію будівництва та придбання житла. У нас є чіткий план. Половина грошей буде іти на добудівництво. Мова про так звані гуртожитки-капсули, де є квартири-студії. Це тип посадового житла для одинаків чи сім’ї з двох осіб. Один гуртожиток має 53-54 таких студії. Плануємо цього року 9 добудувати. Крім того, будемо компенсувати, купувати, розв'язувати питання проблемних об’єктів. Наприклад, Михайлівка-Рубежівка, де 109 готових квартир, в які ми не можемо заселити військових через невирішеності із забудовником. В Одесі, під Києвомта та в інших містах є аналогічна ситуація. Це я говорю про те, що вже є. Це те, що має 99% шансів, що ми цього року зробимо. Але на перспективу, в армії є дуже багато надлишкових фондів. Багато вивільнених містечок. У нас є території неподалік від великих міст, які стоять пусткою, а ми ще й витрачаємо кошти на їхню охорону. 

Ірина Зінчук: Чи можна їх продати?

Олексій Марценюк: Землі оборони не продаються. Але є вихід — інвестзабудова. Ми зараз працюємо в парламентській робочій групі в комітеті Нацбезпеки. Там відточуємо законопроєкт про забезпечення житлом військовослужбовців за небюджетні кошти, використовуючи надлишкові фонди. І це на сьогодні наш перспективний напрямок. За найближчі 5 років ми хочемо завдяки цьому розв'язувати питання забезпечення житлом. Щоб закрити квартирну чергу і питання штатно-посадового житла, потрібно орієнтовно 1 мільйон квадратних метрів будувати в рік. Тоді за п’ять років зможемо сказати: у нас немає квартирної черги, у нас є депозитно-монетарна програма. В Україні всього 5 забудовників, які можуть у рік звести більше мільйона квадратних метрів житла. Ми максимально намагаємося відійти від будівництва і хочемо зробити все максимально прозоро.

Ірина Зінчук: Чи можуть очікувати на  депозитно-монетарну програму військовослужбовці, які не стоять у квартирній черзі?

Олексій Марценюк: Плануємо, що тепер кожен військовослужбовець матиме право на депозитно-монетарне забезпечення, незалежно від того, отримав він у спадок якесь житло чи ні. За 5 років ми взагалі відійдемо від черги. У військовослужбовця буде єдиний електронний військовий квиток. І цього йому буде достатньо. Не потрібно буде ходити по кабінетах, збирати документи, кудись їх подавати. Ми реформуємо квартирно-експлуатаційне управління. Але мова не йде про сліпе скорочення. Чесні професіонали залишаться.

Ірина  Зінчук:  В яких областях проблема забезпечення житлом найбільш гостра?

Олексій Марценюк: Найбільша черга в Києві. В столиці на житло чекають  10 364 військових. У лідерах також Львів — 4500, Харків — 2500,  Одеса — 3600,  Вінниця — 2900.

Ірина  Зінчук: Часто будівництво розтягується на роки і його вартість суттєво зростає. Деякі об’єкти будують вже понад 10 років. Як унеможливити таке затягування?

Олексій Марценюк: Щоб уникнути таких негативних явищ, потрібна  нормальна служба замовника. Тобто повинна бути організація, яка супроводжуватиме весь процес і контролюватиме його. І ми на це робимо ставку. Так можна бути впевненим, що все будується вчасно, швидко і якісно. Це те, чого ми прагнемо.

Ірина Зінчук:  На вашу думку, в чому може бути складність реалізації плану Міноборони щодо забезпечення житлом?

Олексій Марценюк: Якщо буде підтримка вищого керівництва, то все повинно вдатися. Звичайно, є макроризики, але вони існують в усіх довгострокових проєктах. Все можна прорахувати й передбачити.

Ірина Зінчук: Нещодавно в Міноборони анонсували створення електронного військового квитка, де зберігатиметься вся інформація щодо військового. Будуть там і дані стосовно квартирної черги. Розкажіть про цей документ.

Олексій Марценюк: Ми плануємо, що кожен військовослужбовець матиме пластиковий військовий квиток. А для резервістів достатньо буде встановити QR-код на телефон. Фізичний носій коштує грошей, а так можна буде заощадити. На пластиковому військовому квитку ж міститиметься інформація про групу крові військовослужбовця, звання, прізвище, ім’я, QR-коди, чіпи для ідентифікації особи.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток