Зараз в ефірі:

«Ми як одна сім’я», - військовослужбовець 36-ї окремої бригади морської піхоти Володимир Точек

13.07.2021
«Ми як одна сім’я», - військовослужбовець 36-ї окремої бригади морської піхоти Володимир Точек

Виїзна команда Армія FM завітала до 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського, що в Миколаєві. Чому обрали саме цей підрозділ, які особливості підготовки та традиції морських піхотинців, розповіли прапорщик Володимир Кирющенко, молодший сержант Карен Аванесов, матрос Євген Євтушенко та старший матрос Володимир Точек.

 

 

 

Костянтин Богатирьов: То хто ж такі морські піхотинці?

Володимир Кирющенко: Морська піхота – це спеціалізований рід військ, який може виконувати широкий спектр завдань як морського, так і повітряного спрямування, оборони важливих ділянок узбережжя, морських баз ВМС і так далі.

Костянтин Богатирьов: Чому ви обрали саме цей рід військ?

Карен Аванесов: Спочатку я пішов на строкову службу. Коли був у навчальному центрі, туди приїхали морські піхотинці, і я вирішив проходити подальшу службу у морській піхоті. Мені дуже сподобались рівень дисципліни та умови життя, тож я підписав контракт у 36-й бригаді.

Володимир Точек: Я потрапив у морську піхоту торік весною. До того я вже служив, потім пробував себе реалізувати у цивільному житті, але тягнуло назад до автомата. Прагнув потрапити у бойовий підрозділ, а тут служили мої друзі. Обрав 36-ту бригаду морської піхоти, бо це елітні війська і можна пишатися службою тут.

Євген Євтушенко: Наприкінці 2019 року пішов на строкову, потрапив в «учебку» в Десну, звідки перевівся до 36-ї бригади, де і підписав контракт.

Костянтин Богатирьов: Як ви кажете, морський піхотинець – це універсальний воїн, який виконує завдання як на суходолі, так і в морі. А які завдання були для вас найважчі?

Володимир Кирющенко: Для мене складнощі ще попереду. Служу в десантно-штурмовій роті, але ще не стрибав із парашутом. Підготовка до стрибків для мене буде важливим етапом служби.

Костянтин Богатирьов: Чи можна сказати, що перед десантно-штурмовими військами і морською піхотою стоять схожі завдання?

Володимир Кирющенко: Це все ж різні роди військ. Морська піхота більше прив’язана до моря, та ми можемо працювати в будь-якому напрямі, а ДШВ – суто в десантному.

Костянтин Богатирьов: Якщо брати до уваги бойовий досвід, то яке бойове завдання було найскладнішим?

Володимир Кирющенко: Я - виходець із Криму. Служив в 501-му окремому механізованому батальйоні військ берегової оборони. Перша моя ротація була в 1014 році в селище Гранітне Волноваського району. Завдання, які тоді довелося виконувати, були складні тим, що ти не знав, чого чекати. Не знав, як діяти, коли тобі на голову сиплються снаряди. Доводилося вчитися розпізнавати САУ, «Гради» в процесі.

Костянтин Богатирьов: Чи важко було залишати Крим?

Володимир Кирющенко: Я родом із Центральної України, з Вінницької області, а пішов служити аж в Керч, бо мені було цікаво потрапити у Військово-Морські сили. Звичайно, шкода було залишати Крим, але не настільки важко, як тим людям, які звідти родом і хто там багато років прослужив.

Костянтин Богатирьов: Розкажіть про традиції, які є у морських піхотинців?

Карен Аванесов: Найголовніше – це проходження смуги морського піхотинця, де бійці демонструють свою підготовку. До цих випробувань допускаються військовослужбовці, які пройшли відбір, що містить і психологічні завдання, і перевірку вогневої підготовки. Не всі можуть здолати цю смугу, адже потрібна дуже хороша фізична підготовка.

Костянтин Богатирьов: Розкажіть детальніше про смугу перешкод…

Карен Аванесов: Раніше морські піхотинці проходили такі тестування у різних містах, і смуги перешкод, звичайно, відрізнялися. Зараз створили єдину для всіх смугу у Херсонській області. Під час проходження смуги потрібно виконати не лише індивідуальні завдання, а й у складі групи. Наприклад, треба штовхати бойову машину, а це може бути і БТР, і КрАЗ. Групи долають смугу одна за одною. Якщо вас наздоганяє група, що позаду, - випробування не пройдене. Після цього треба пробитись крізь засідку, димові завіси. Є кілька таких вправ, де доводиться зануритись з головою у болото, встояти перед натиском справжніх боксерів. Якщо боєць із групи відстає, то за ним треба обов’язково повернутися, бо випробування не пройде весь загін. Ще важливо, що смугу потрібно пройти у спорядженні.

Костянтин Богатирьов: Карене, ви вже стрибали з парашутом, розкажіть про свої враження?

Карен Аванесов: Стрибкам передувала повітряно-десантна підготовка, де ми вчились вкладати парашут, правильно групуватись і так далі. Вперше стрибати не страшно, адже ще немає розуміння, що на тебе чекає.

Костянтин Богатирьов: Які повсякденні завдання виконуєте зараз у підрозділі?

Карен Аванесов: У кожного морського піхотинця свій напрям служби. Хтось готує людей, хтось займається технікою. Я - технік роти, тож слідкую, щоб вся техніка роти завжди була справна. Особливу увагу приділяю техніці, яка експлуатуватиметься в районі проведення ООС.

Володимир Кирющенко: Я командир 3-го десантно-штурмового взводу. Займаємось згідно з розпорядком дня вогневою, тактичною підготовкою, останнім часом більше уваги приділяємо підготовці до стрибків із парашутом.

Костянтин Богатирьов: Смуга перешкод на фізичну витривалість містить в собі і психологічну смугу перешкод?

Володимир Точек: Можна зробити акцент саме на психологічну смугу перешкод морського піхотинця. Бо тут є величезний тиск, щоб перевірити психологічну витримку людини і готовність йти до кінця.

Костянтин Богатирьов: Як відбувається церемонія вручення берета після проходження психологічної смуги перешкод?

Володимир Точек: Я спочатку здавав допуск до смуги перешкод, через тиждень проходив саму смугу, а вже 23 травня, на День морської піхоти України, було урочисте вручення берета морської піхоти в Херсонській області. Там наша група склала клятву морського піхотинця, після чого командир нам вручив берети. Це одна із пам’ятних подій.

Костянтин Богатирьов: На вашу думку, які невід’ємні якості морського піхотинця?

Євген Євтушенко: Це мужність та честь.

Костянтин Богатирьов: Які враження від служби в цьому підрозділі і які плани на ближчий рік?

Володимир Точек: Якщо однією фразою – то це міцна дружба. Морська піхота – це міцний, злагоджений і дружний колектив. Ми як одна сім’я.

Євген Євтушенко: Я люблю спорт, тож морська піхота – це моя стихія.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток