«Ми започаткували свою відзнаку гірського піхотинця - «Срібний едельвейс» - заступник командира 128 бригади

«Ми започаткували свою відзнаку гірського піхотинця - «Срібний едельвейс» - заступник командира 128 бригади

У польову студію Армії FM завітав Євген Бондар, заступник командира бригади з морально-психологічного забезпечення.

- Багато людей у вашому підрозділі заслуговує на відзнаки?

Основне в бригаді це люди. Вони являються костяком бригади, передають традиції, не зважаючи на те ,що особовий склад постійно оновлюються. Але кістяк він залишається і ці традиції передаються. Зараз ми започаткували добру традицію в бригаді, командир бригади виступив ініціатором. Ми започаткували свою відзнаку гірського піхотинця - «Срібний едельвейс». ЇЇ не можна буде купити, нею будуть нагороджуватися кращі з кращих гірських піхотинців. І хочеться підвести її на рівень державних нагород.

У Ремарка була така цікава думка: «З початком війни, кадрові військові потрібні лише для парадів. А у війні беруть участь лише таксисти, бухгалтера, перукарі і так далі..». І дійсно так відбулося. Під час мобілізації, які фактично не мали військової освіти, бойового досвіду під час служби в бригаді зріднилися з нею. І зараз підписали контракт і багато хто повертаються сюди. Пере назвати всі ці яскраві особистості неможливо. Агроном, мажор, депутат бригадні хлопці мене зрозуміють про кого мова йде. Ті хто дійсно ніколи не стикався з армією, але під час служби проявили себе неймовірними бійцями які заслуговують найвищі нагороди. Ми подаємо клопотання, нас уже більше тисячі військовослужбовців бригади. І колишніх і сьогодні які проходять службу нагороджені державними відзнаками. На 14 жовтня у нас було близько 60 відзнак від Міністерства оборони, Начальника Генерального штабу, від сухопутних військ. Радує те, що знаючи славу бригади залучаються люди, які не мають ніякого відношення до 128ї. Очікуємо представника від міського голови Києва Кличка і він захотів нагородити 14 відзнак хлопців з передової.

- Чи правда що у вас контингент абсолютно різних національностей?

Багатонаціональний підрозділ у нас. Є і роми, венди, поляки, росіяни 40-50 із Закарпаття, решта з усієї України.

- Як у вас з підбором кандидатур?

Дуже багато є бажаючих спеціалістів. Але на жаль у нас бригада переповнена і у нас не має вакантних місць. Ми би з радістю взяли всіх. Для бригади створені комфортні умови. Нам дане зелене світло і люди, які проходили військову службу, брали участь у бойових діях. Ми беремо їх без учебки. Якщо необхідно ми направляємо відношення у військомат і він звідти прибуває в частину. Тому що для людей, які пройшли бойовий шлях морально тяжко знову проходити учебку на декілька місяців. І ми вдячні командуванню за зелене світло.

- Чи є вимоги для кандидатів?

Вимога одна бажання та розуміння людини куди вона йде. Ті, хто не може тримати планку гірського піхотинця відсіюються. Особливих вимог не має, навіть щодо віку. У нас в бригаді є бійці яким далеко за 50. Але вони як наставники з великим бойовим досвідом після Афганістану, Югославії. У нас цензу не має.

 

Слідкуйте у зручному форматі! Ми у соціальних мережах:
facebook.com/armyuaFM
t.me/armyfm_channel
twitter.com/Armia_fm
instagram.com/armyfm
soundcloud.com/armyfm