Зараз в ефірі:

Мілітарна історія 11-17 листопада

11.11.2019
Мілітарна історія 11-17 листопада

Рубрика "Мілітарна історія" виходить за межі нашої сторінки Фейсбука.

Ми щопонеділка розповідатимемо про важливі військові сторінки історії, що припадають на тиждень.

 

 

 

 

 

11 листопада 1918 року. У штабному вагоні маршала Франції Фердинанда Фоша в Комп'єнському лісі підписані німецькою делегацією на чолі з Матіасом Ерцбергером ультимативно висунуті умови перемир'я з Антантою. Об 11 годині 11 дня 11 місяця 1918 року фактично закінчилась Перша світова війна.

11 листопада 1918 року. Регентська рада Польського королівства склала свої повноваження та передала всю повноту влади генералу Юзефу Пілсудському. 14 листопада його проголосили Начальником Польської Республіки. Утворилась Польська Республіка.

В сучасній польській історіографії Польська республіка часто називається Другою Річчю Посполитою, щоб підкреслити спадкоємність з королівською Річчю Посполитою.

 

12 листопада 1948 року. У Токіо завершив свою роботу Міжнародний військовий трибунал, що виніс смертний вирок сімом японським військовим і урядовцям, включаючи прем'єр-міністра Японії генерала Хідекі Тодзіо. Ще 16 осіб засудили до довічного ув'язнення і ще двох — до менших тюремних термінів покарання.

 

13 листопада 1803 року. На Соловках у віці 113 років помер останній кошовий отаман Запорізької Січі Петро Калнишевський. Звинувачений у зраді, він провів в ув'язненні 25 років. Після амністії у 1801 ще два роки залишався ченцем у місцевому монастирі.

З 2018 року 21-ша окрема бригада охорони громадського порядку НГУ, що розташована у Кривому Розі та Кропивницькому, носить ім’я імені Петра Калнишевського.

13 листопада 2015 року. У Парижі та Сен-Дені стались найбільші за всю історію Франції теракти. В нападах, які здійснили практично одночасно в семи різних місцях, загинули 129 осіб і 352 поранено.

14 листопада 1940 року. 500 німецьких бомбардувальників зруйнували англійське місто Ковентрі, згідно з обіцянкою Гітлера відповісти на бомбардування Мюнхена 8 листопада: "... атака на столицю нацистського руху не лишиться безкарною".

Німецькі літаки скинули на місто 150 тисяч запалювальних бомб, 503 тони вибухових речовин і 130 парашутних мін. Німці знищили сім важливих військових підприємств. У місті згоріли 60 тисяч із 75 тисяч будівель, загинули 568 осіб. Більшість із жертв настільки обгоріли в пожежі, що їх не вдалось ідентифікувати, їх поховали в братській могилі.

14 листопада 1944 року. Радянський генерал Андрій Власов, якого захопили в полон в 1941 році та який перейшов на бік німців, оголосив у Празі маніфест Комітету звільнення народів Росії та став його головою. Головна задача Комітету полягала у боротьбі зі Сталіним і комунізмом у СРСР.

 

15 листопада 1889 року. У результаті військового перевороту в Бразилії повалено владу Педру II, другого та останнього імператора, що правив країною 49 років. Період його перебування при владі характеризувався політичною стабільністю та ростом економічного добробуту населення. Однак, невдоволені монархічною формою правління військові, підтримувані досить чисельним міським середнім класом, вчинили заколот і проголосили Бразилію республікою на чолі з маршалом Мануелем Деодоро да Фонескою.

15 листопада 1943 року. Керівник німецької служби СС Гайнріх Гіммлер видав наказ про відправку до концтаборів усіх циганів, які проживали на контрольованих німцями територіях. Згідно з наказом "цигани і напівцигани прирівнювались до євреїв", а у випадках сумніву місцевим керівникам СС надавалось право "самостійно визначати хто є циганом". Наступного дня перші сотні циганів із трудових таборів депортовані до Освенциму.

 

16 листопада 1940 року. У відповідь на жорстоку авіаційну атаку німців на Ковентрі, британська авіація здійснила перший із надалі численних нальотів на Гамбург. Із-за великої хмарності провести прицільне бомбардування стратегічних об'єктів виявилося неможливим. Скинуті бомби призвели до загибелі 233 мирних жителів. До кінця війни від атак британських бомбардувальників у Гамбурзі загинули близько 50 тисяч осіб.

16 листопада 1969 року. Світова преса повідомила про криваву бійню у в'єтнамському селищі Сонгмі. Так, у березні 1968 року американські солдати вбили близько 450 мирних жителів. Виконавця акції, старшого лейтенанта Уільма Келлі, влада звинуватила в тому, що він діяв без наказу. Цього ж дня у Вашингтоні відбулась 250-тисячна демонстрація протесту проти американської присутності у В'єтнамі.

 

17 листопада 1919 року. В Одесі делегація Української Галицької Армії уклала договір з представниками Добровольчої армії Півдня Росії про припинення бойових дій та перехід УГА під командування Антона Денікіна. Договір завершив воєнну історію УГА та засвідчив остаточний розрив між УНР і ЗУНР.

 

Фото з Інтернету

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток