Зараз в ефірі:

Мілітарна історія 23-29 вересня

23.09.2019
Мілітарна історія 23-29 вересня

Рубрика "Мілітарна історія" виходить за межі нашої сторінки Фейсбука.

Ми щопонеділка розповідатимемо про важливі військові сторінки історії, що припадають на тиждень.

 

 

 

 

 

23 вересня 1919 року. На спільному засіданні уряду УНР і ЗУНР ухвалене рішення негайно розпочати воєнні дії проти Добровольчої армії Денікіна.

23 вересня 1992 року. На американському ядерному полігоні в штаті Невада здійснений останній ядерний вибух у США. Після цього, Америка не проводила ядерні випробування на своїй території.

 

24 вересня 1941 року. Початок так званої пекельної осені — спецоперації НКВС СРСР зі знищення центру окупованого німцями Києва. Підривалися заздалегідь таємно заміновані радянськими диверсантами житлові будинки та важливі об'єкти інфраструктури міста. Вибухи в центрі тривали протягом п'яти днів, з 24 до 28 вересня, окремі будівлі (як то Успенський собор) підривалися також протягом жовтня та листопада. Всього знищено 940 будівель. Загинули тисячі мирних мешканців міста та сотні німецьких військових, 50 тисяч киян залишилися без житла. Спричинену вибухами пожежу німцям вдалося загасити лише через за два тижні.

24 вересня 1960 року. Спущений на воду перший авіаносець з ядерною силовою установкою USS Enterprise. Це перший та єдиний корабель свого проєкту, попри те, що планувалось 5 кораблів такого типу. Підсумкова вартість Ентерпрайза досягла 451 млн доларів. Це стало однією з причин, з яких будівництво серії не продовжили.

 

25 вересня 1789 року. Під час російсько-турецької війни 1787—1792 років, Генерал Хосе де Рібас завоював османську фортецю Хаджи-Бей (майбутню Одесу). Активну участь у військових діях та взятті фортеці брали загони Війська чорноморських козаків під командуванням Захарія Чепіги та Антона Головатого.

25 вересня 1944 року. Розпочалась Дніпровська повітряно-десантна операція. Ця операція Другої світової війни проведена радянськими військами протягом 25 вересня — 28 листопада 1943 року на території Черкаської та Київської областей УРСР. Головне завдання полягало в захопленні та утриманні важливого рубежу на території Правобережної України — так званий Букринський плацдарм. Операція повністю провалилася. Радянські війська втратили 3500 осіб загиблими та зниклими безвісти. Після поразки в цій операції, радянські повітряно-десантні війська більше не мали досвіду застосування десанту парашутним способом протягом усієї своєї подальшої історії.

 

26 вересня 1919 року. Початок битви під Перегонівкою, Черкащина. Армія під командуванням Нестора Махна розбила передові частинами Добровольчої армії Денікіна. За кілька днів армія Махна здійснила швидкий рейд на Схід. Головним результатом бою став успішний махновський прорив, подальша дезорганізація повстанцями білих тилів включно зі взяттям великих міст і збереженням своїх сил. Бій під Перегонівкою став сильним ударом по планах Денікіна провести восени 1919 року успішний наступ на московському напрямку.

26 вересня 2016 року. Уряд Колумбії та Революційні збройні сили Колумбії  підписали в Картахені історичний договір про припинення бойових дій. Таким чином, офіційно завершилася Громадянська війна в Колумбії, що тривала з 1964 року.

 

27 вересня 1940 року. Підписаний Берлінський Пакт, також знаний як Пакт трьох держав між Німеччиною, Італією та Японією. Пакт передбачав, що протягом наступних 10 років країни-учасниці надаватимуть одна одній підтримку та співпрацюватимуть у досягненні геополітичних цілей.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото з Інтернету

27 вересня 1993 року. Завершення боїв за Сухумі. Після двогодинного бою біля будівлі Радміну, абхазами захоплені й потім розстріляні без суду співробітники прогрузинського уряду Абхазії. Окремі абхазькі та кавказькі бійці виявляли жорстокість у ставленні до грузинського цивільного населення.

 

28 вересня 480 року до н.е. Відбувся Саламінскій бій. Це морська битва між грецьким і перським флотами в ході Греко-перських воєн. Битва відбулась поблизу острова Саламін в Саронічній затоці Егейського моря неподалік від Афін. Перси зазнали нищівної поразки. Згідно з працею німецького адмірала Альфреда Штенцеля "Історія воєн на морі" втрати персів склали близько 200 кораблів, а греків — 40.

28 вересня 1773 року. Початок Селянської війни 1773—1775 років (повстання Пугачова). Війна розпочалася з повстання Уральських козаків та охопила Оренбурзький край, Урал, Прикам'я, Башкирію, частину Західного Сибіру, Середнє та Нижнє Поволжя.

 

29 вересня 1918 року. Капітуляція Болгарії в Першій світовій війні. На початку війни Болгарія проголосила нейтралітет. Проте незабаром болгарський уряд вирішив виступити на стороні держав Центрального блоку. Болгарія вступила в Першу світову війну 14 жовтня 1915 року, оголосивши війну Сербії.

Фото з Інтернету

29 вересня 2003 року. Початок конфлікту навколо острова Тузла. Цього дня влада Краснодарського краю почали насипати греблю від Таманського півострова в бік Керчі до прикордонного острова Тузла. Вони мотивували це запобіганням розмивання берегової смуги Таманського півострова та коси. Працюючи у три зміни, будівельники споруджували по 150 метрів греблі на день. Перемовини почались після того, як будівельники досягли українського прикордонного понтона.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток