Зараз в ефірі:

Мілітарна історія: народився Костянтин Острозький, "Блакитний тушканчик", авіаналіт на Дрезден

10.02.2020
Мілітарна історія: народився Костянтин Острозький, "Блакитний тушканчик", авіаналіт на Дрезден

Мілітарна історія виходить за межі нашої сторінки у Фейсбук.

Щопонеділка о 10:00 розповідаємо про важливі військові сторінки історії, що припадають на тиждень.

 

 

 

 

 

10 лютого

1763 року. Підписаний Паризький мирний договір між Королівством Велика Британія, Королівством Франція та Іспанією. Завершувалась Семирічна війна 1756-1763 років. За умовами договору Королівство Франція втратило Канаду та інші території, які перейшли у володіння Королівства Велика Британія, та передала Іспанії Кубу та острів Мінорка. Велика Британія ставала найбільшою у світі колоніальною державою.

1947 року. У Парижі союзниками з антигітлерівської коаліції підписаний договір з Італією, Болгарією, Угорщиною, Румунією та Фінляндією. Останні визнали втрати своїх територій і необхідність виплачувати репарації. Це дало їм можливість повернути собі права суверенних держав.

 

11 лютого

1943 року. Американський генерал Дуайт Ейзенхауер призначений командувачем союзних військ у Європі. Внесок генерала у перемогу над нацистською Німеччиною зробив його досить популярним. У 1952 році Ейзенхауера обрали 34 Президентом США.

2011 року. Внаслідок масових революційних виступів беззмінний з 1981 року президент Єгипту Хосні Мубарак подав у відставку. Він передав владу Вищій раді Збройних сил. У квітні того ж року Мубарака заарештували та віддали під суд.

 

12 лютого

1526 року. Народився Костянтин Острозький, український князь, воєнний, політичний і культурний діяч Великого Князівства Литовського, воєвода Київський, маршалок Волинський, засновник Острозької академії, видавець Острозької Біблії. 30-та окрема механізована бригада носить його ім'я з 2018 року.

1920 року. Начальна команда Галицької армії уклала з Революційною військовою радою 12-ї армії РСФРР угоду про злиття ГА з Червоною армією. За угодою галицькі частини зберігали свою осібність та реорганізовувалися у три окремі бригади. Після активізації дій армії УНР у квітні 1920 року, а потім і укладення у Варшаві українсько-польської угоди Червона ГА припинила існування.

 

13 лютого

1919 року. Після майже двотижневої паузи з часу відставки соціал-демократа Володимира Чехівського, уряд УНР сформував позапартійний Сергій Остапенко. Новий уряд, в якому не було соціалістів і основним у формуванні якого став зовнішньополітичний фактор, протримався майже два місяці. Проте уряд зазнав поразок у війні з більшовиками, а взятий ним курс на союз з Антантою — фіаско.

1960 року. Операція "Блакитний тушканчик". На полігоні в алжирській провінції Регган на відстані 600 кілометрів на південь від міста Бечар Франція провела успішне випробування атомної зброї. Франція стала четвертою ядерною державою світу після США, СРСР і Великої Британії.                                           

14 лютого

1879 року. Війська Чилі захопили порт Антофагаста, розпочавши війну проти Болівії та Перу. У результаті Тихоокеанської війни, що тривала до 1884 року, до Чилі приєднані частини території Перу та Болівії. Остання втратила вихід до моря.

 

15 лютого

1921 року. Початок радянсько-грузинської війни. У ніч з 15 на 16 лютого війська більшовицької Росії під формальним приводом надання допомоги повсталим у вірменській окраїні перетнули грузинський кордон. Радянсько-грузинська війна завершилась за місяць укладенням перемир'я у Кутаїсі. Грузинська демократична республіка припиняла своє існування. Починалась радянізація Грузії.

1945 року. Завершився найінтенсивніший дводенний наліт англо-американської авіації на Дрезден. Наліт зруйнував майже все місто і призвів до загибелі близько 25 тисяч осіб.

До кінця Другої світової війни за площею повних руйнувань Дрезден виявився в 4 рази зруйнованішим, ніж Нагасакі, на яке в серпні 1945 США скинули атомну бомбу.                                                                         

16 лютого

1999 року. У Ташкенті (Узбекистан) стався замах на президента Іслама Карімова. Бомби, закладені у шести автомобілях, призвели до загибелі 13 осіб. А сам президент лишився неушкодженим.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток