Зараз в ефірі:

Мілітарна історія: орден Почесного легіону, операція Redwin, вбивство Євгена Коновальця

18.05.2020
Мілітарна історія: орден Почесного легіону, операція Redwin, вбивство Євгена Коновальця

Мілітарна історія виходить за межі нашої сторінки у Фейсбук. Щопонеділка о 10:00 розповідаємо про важливі військові сторінки історії, що припадають на тиждень.

 

 

 

 

 

18 травня

1291 року. Війська мамелюків під керівництвом єгипетського султана аль-Ашраф Халі почали штурм столиці Єрусалимського королівства Акри. Її падіння стало причиною швидкої капітуляції решти кількох твердинь хрестоносців на Сході. Остання з яких впала у 1303 році.

1565 року. Сорокатисячна османська армія Сулеймана Пишного обложила Мальту. Її захищало уп'ятеро менше військо на чолі з великим магістром Ордену госпітальєрів Жаном де ла Валетт-Парізо. Острів витримав майже чотири місяці неперервних артобстрілів і кілька штурмів. Опісля деморалізовані невдачами та великими втратами турки зняли облогу.

1944 року. Силами НКВС розпочалася депортація кримських татар з півострова. За офіційними даними виселені 183 155 осіб, головним чином в Узбекистан. Невеликі групи татар виселили в Казахстан, Таджикистан і в Росію. За наслідками депортації загинули від 15 до 46% татар.

 

19 травня

1802 року. За ініціативою Наполеона засновано орден Почесного легіону. Прийом у члени ордена здійснюється за видатні військові або цивільні заслуги президентом Французької Республіки, який за посадою є Великим магістром. Всупереч поширеній думці, відзнаки членів ордену Почесного легіону не нагороди, а свідчення приналежності до ордену.

1919 року. Військовий інспектор армії Османської імперії Кемаль-паша створив штаб для зв'язку із турецькими армійськими частинами та націоналістичними групами по всій країні для протидії італійським і грецьким військам. Останні зайняли низку турецьких міст. Війна проти інтервентів тривала до 1923 року і закінчилась проголошенням турецької світської республіки.

 

20 травня

1882 року. Між Німеччиною, Австро-Угорщиною та Італією підписаний секретний союзний договір Троїстий союз. За ним країни зобов'язувались надавати одна одній політичну, економічну та військову підтримку.

1956 року. На атолах Бікіні та Еніветок в Тихому океані США тривала операція Redwing. В ході операції протягом місяця проводились випробування атомних і термоядерних бомб. Також вперше в історії воднева бомбу скинули з літака.

 

21 травня

1917 року. В Києві завершив роботу Перший Всеукраїнський військовий з'їзд. У з'їзді взяли участь близько 900 делегатів від українців армії та флоту Росії. Вони проголосили потребу "негайної націоналізації армії на національно-територіальному принципі" та ухвалили низку інших рішень, що дали поштовх розгортанню Української революції.

1927 року. 25-річний Чарльз Ліндберг приземлився в Ле-Бурже, передмісті Парижа. Таким чином, він завершив перший одиночний безпосадковий політ через Атлантику на важчому за повітря транспортному засобі. Ліндберг здобув світову славу, нагороджений найвищою військовою відзнакою США — медаллю Пошани.

 

22 травня

1937 року. У Куйбишеві (нині — Самара, РФ) заарештований маршал Михайло Тухачевський. За півтора місяця, звинувачений в організації військової змови з метою захоплення влади, страчений. Процес у справі Тухачевського поклав початок масовим репресіям у Червоній армії 1937-38 років.

1939 року. В Берліні міністри іноземних справ Йоахім Ріббентроп і Галеаццо Чіано підписали Німецько-італійський договір про дружбу, що увійшов в історію як "Стальний пакт". За ним сторони брали на себе зобов'язання надавати взаємодопомогу в разі військових дій з будь-якою третьою країною, здійснювати співпрацю у військовій та економічній сферах.

 

23 травня

1938 року. В результаті організованого радянськими спецслужбами теракту в Роттердамі загинув лідер ОУН полковник Євген Коновалець. Це поглибило існуючі у середовищі націоналістів протиріччя й зрештою призвело до розколу організації на дві ворогуючі фракції. Вони відомі за іменами своїх провідників — Андрія Мельника та Степана Бандери.
 

24 травня

1940 року. Ліве угрупування під керівництвом художника Давида Сікейроса здійснило невдалу спробу замаху на Льва Троцького, російського комуніста, висланого з СРСР і проживаючого у Мексиці. За три місяці агент НКВС Рамон Меркадер таки вбив головного ідеологічного опонента Сталіна.

1941 року. У Північній Атлантиці в Данський протоці німецький лінкор Бісмарк з відстані 18 км уразив флагман британського флоту — крейсер Худ. Крейсер затонув за три хвилини й забрав життя 1415 осіб (врятуватись вдалось лише трьом).

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток