Зараз в ефірі:

Міжнародний день грамотності-2021: грамотність для відновлення і скорочення цифрового розриву

08.09.2021
Міжнародний день грамотності-2021: грамотність для відновлення і скорочення цифрового розриву

Міжнародний день грамотності — один із міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об'єднаних Націй.

 

 

 

 

 

 

8 вересня, 55 років тому, в Тегерані відбулася Всесвітня конференція міністрів освіти з ліквідації неграмотності. На честь цієї події, за рекомендацією ЮНЕСКО, згодом був організований День грамотності, який стали відзначати щорічно

Мета свята – звернути увагу людей на важливість грамотного і всебічно розвиненого життя суспільства, а також необхідність її розповсюдження.

Грамотність – це невід’ємне право людини і основа для її навчання протягом усього життя.

Грамотність є головним показником культурного та соціального розвитку населення.

Грамотність розширює права і можливості людей і підвищує якість їхнього життя, допомагає викоріненню бідності, зменшенню рівня дитячої смертності, досягненню гендерної рівності і забезпеченню стійкого розвитку миру та демократії.

Те, як люди опановують навички читання та письма відповідно до граматичних норм рідної мови, свідчить про рівень їхньої грамотності.

На думку відомого мовознавця Олександра Авраменка, ознаки функціонально неграмотних людей такі:

не люблять читати;

не розуміють, або лише частково розуміють зміст прочитаного;

часто відволікаються;

краще сприймають інформацію на слух.

За даними ЮНЕСКО щонайменше 750 млн молодих людей і дорослих все ще не вміють читати і писати, а 250 млн дітей не мають можливості отримати базові навички читання і письма. Ситуацію значно погіршила криза COVID-19. Дитячий фонд ООН UNICEF оприлюднив звіт згідно з яким, під час пандемії третина дітей у всьому світі, а це 463 мільйони дітей, не отримали доступ до дистанційного навчання після закриття шкіл через пандемію коронавірусу.

Наслідки цієї глобальної освітньої кризи будуть відчуватися ще не одне десятиріччя. Загалом же закриття шкіл в період пандемії торкнулося 1,5 млрд школярів.

Щорічно 8 вересня під час офіційної церемонії з нагоди Міжнародного дня грамотності присуджуються Міжнародні премії ЮНЕСКО в області грамотності: Премія ЮНЕСКО імені Короля Сечжона за поширення грамотності та Премія ЮНЕСКО імені Конфуція за поширення грамотності.

Цього дня проводять конференції та злети вчителів, найвидатніших педагогів нагороджують. Свято було запроваджене та святкують не тільки на честь тих, хто дав людству писемність, а й усіх, хто навчає дітей і молодь та поширює грамотність.

Цьогоріч, згідно з результатами ЗНО, максимальні 200 балів з української мови набрали 28 абітурієнтів із майже 70 тисяч.

Серед переможців XХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, яким призначено стипендії Президента України, - курсантка Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.

Наразі, за статистикою, рівень грамотності дорослого населення України становить 99,7%. Зазначений показник є досить високим, навіть для таких країн як Велика Британія, Ліхтенштейн та Швейцарія.

Щорічно заходи цього дня приурочені до якоїсь теми: впливу грамотності на здоров’я, розвиток суспільства і так далі. Цьогоріч тема свята –  «Грамотність для відновлення і скорочення цифрового розриву».

Міжнародний день грамотності 2021 дослідить, як грамотність може сприяти створенню міцної основи для відновлення людини після нанесених пандемією втрат з особливим акцентом на взаємодії грамотності та цифрових навичок, необхідних неписьменній молоді та дорослим. Також буде досліджено, що робить технологічне навчання грамоті інклюзивним та значущим, щоб нікого не залишати позаду. Результати дослідження стануть можливістю переосмислити майбутнє викладання та навчання грамоті в межах та поза контекстом пандемії.

Вітаємо наших армійців із Міжнародним днем грамотності! Бажаємо безупинно навчатися, пізнавати нове та не припускатися помилок у жодній зі сфер свого життя.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток