Зараз в ефірі:

На Львівщині відбуваються навчання офіцерів Повітряних Сил

29.11.2019
На Львівщині відбуваються навчання офіцерів Повітряних Сил

У зенітному ракетному полку на Львівщині зібрались командири частин і з’єднань зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних Сил України. Які питання обговорювали вартові неба, знає наш кореспондент Владислав Назаркевич.


Командири зенітних ракетних полків і з’єднань, начальники зенітних ракетних військ Повітряних командувань, офіцери, командування Повітряних Сил ЗС України брали участь в занятті щодо застосування військ в операціях різного типу. Звучить сухо і формально, однак за таким офіційним словосполученням — насправді дуже цікавий і важливий захід. Зенітні ракетні війська — це вогняний щит, що захищає нашу землю від удару з повітря. Не секрет, що сили й засоби агресора є досить чисельними. Тож завдання наших зенітників — вміти воювати не кількістю, а якістю. Відтак командири, яким держава ввірила потужну зброю: зенітні ракетні комплекси С-300, Бук М1, на занятті ділились своїм досвідом застосування цих бойових систем. Цього року підрозділи протиповітряної оборони брали участь у навчаннях з бойової стрільби. Залучались до багатьох навчань і тренувань без виконання стрільб. Також вони захищають Об’єднані сили від ударів з повітря та несуть постійне бойове чергування в системі протиповітряної оборони країни.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Комплекси, хоча й розроблені багато років тому, й досі залишаються актуальними у боротьбі з повітряними цілями. Наприклад, ЗРК Бук М1 надзвичайно мобільний — здатний виконати стрімкий марш до 500 кілометрів без дозаправлення. На дорогах розвиває швидкість до 60 кілометрів на годину, по бездоріжжю — 40 кілометрів на годину. Вражає цілі на висоті від 15 метрів до 22 кілометрів та на відстані до 35 кілометрів. Підрозділ складається з багатьох різноманітних бойових машин, однак змінити хід повітряного бою може навіть екіпаж однієї пускової установки у складі чотирьох досвідчених зенітників. Вони можуть виконати марш до заданого місця, зайняти позицію і замаскуватися. На свою жертву в такій засідці екіпаж може чекати скільки завгодно довго.

Виявити таку машину важко будь-якими видами розвідки. Воювати такими комплексами для командира — це мистецтво, в якому можна щораз досягати нового рівня. Зараз вартові неба обговорювали питання застосування комплексів в різних умовах. Наприклад, який тип краще використовувати проти гелікоптерів, який проти БПЛА, а який і на якій відстані — проти крилатих ракет. Як працювати на невідомій місцевості, де розміщувати бойові позиції, а де розміщувати хибні позиції, аби ввести супротивника в оману. Як уникнути шаблонів в діях, аби не бути зрозумілим для супротивника. Відповіді на всі ці, та багато інших питань обговорили вартові неба на цьому інструктивно-методичному занятті. І насамкінець запевнили нас, вони зроблять все і більше, аби захистити рідну землю від ударів супротивника.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток