Зараз в ефірі:

НА ЛЬВІВЩИНІ ДЕСАНТНИКИ ВЧАТЬСЯ ПРАЦЮВАТИ В ТИЛАХ ПРОТИВНИКА

21.06.2018
НА ЛЬВІВЩИНІ ДЕСАНТНИКИ ВЧАТЬСЯ ПРАЦЮВАТИ В ТИЛАХ ПРОТИВНИКА

На Львівщині завершується навчання батальйону 80 окремої десантно-штурмової бригади в межах «Об’єднаної багатонаціональної тренувальної групи – Україна».

Курс навчання тривав 55 днів. Наших десантників навчали ментори армій США, Польщі, Литви, Канади та інших країн. А от інструктори – це українські військовослужбовці, які ще раніше пройшли спеціальні курси. Тепер іноземці лише спостерігають за роботою і лише час від часу роблять поправки чи пропозиції.

Чому вчилися десантники разом з іноземними інструкторами в ефірі Армія FM розповів  військовий журналіст Владислав Назаркевич.

«Курс починався з індивідуальної підготовки кожного десантника. Це вогнева підготовка, тактична медицина тощо. А далі – тренування відділень, взводів, рот і, врешті-решт, батальйону. Основна увага приділялась лише тим вправам і знанням, які можна застосувати  під час операції об’єднаних сил. Наприклад, стрільба з гранатометів із закритих вогневих позицій. Адже, в умовах бойових дій з агресором на сході країни набагато краще вистрілити зі станкового протитанкового гранатомету чи АГСу не покидаючи траншею, ніж вибратись на відкриту місцевість і стріляти під вогнем противника. Але щоб це зробити, треба мати солідні знання артилериста, вміти швидко і точно робити складні розрахунки і націлювати гранатомет. Ось цьому і вчились тут гранатометники.

Також значна увага приділялась тактиці, зв’язку і взаємодії. Від цього залежить успіх будь-яких дій на війні. Тож день за днем десантники тренувалися рухатися в колонні, виявляти і реагувати на засідки, брати під контроль території, висоти і населені пункти», - розповів Владислав Назаркевич.

Наш кореспондент зазначив, що наприкінці навчань розпочалися найбільші батальйонні навчання. Десантники відпрацьовували десантно-штурмові дії, подолання водної перешкоди, зайняття і утримання плацдарму.

«Також одним із завдань для десантників було – проведення рейдових дій. Полігон розташований на території 360 квадратних кілометри. Тож тут були всі умови, де провести стрімкий рейд по тилах умовного супротивника. До речі, триває виконання цього завдання півтори доби. Батальйон виходить в поле, отримує завдання, виконує їх, перегруповується, відпочиває, далі знову в бій», - додав Назаркевич.

Воюють десантники з підготовленими військовими з різних країн, в тому числі і з України. Ці підрозділи умовного супротивника називають «опфор». Наш кореспондент запевняє, що вони не грають в піддавки.

«Лазерна система імітації бою дозволяє з точністю показати  хто ж таки переміг, а хто поніс серйозні втрати і програв. На екіпіруванні кожного бійця, на кожній одиниці техніки є датчики. На стволах всієї зброї – лазерні випромінювачі. З кожним пострілом випромінювач надсилає промінь та інформацію про тип і характеристики зброї. До комплекту також входить GPS-визначник координат і автономний блок живлення. Всі приймачі з'єднуються з блоком пам'яті, який зберігає всі дані про дії тих, хто навчається, кількість влучень і промахів, кількість пострілів тощо. Після закінчення навчань кожен комплект системи MILES підключається до комп'ютера, на який зчитується вся збережена інформація, а спеціальне програмне забезпечення дозволяє скласти повну картину проведеного «бою»», - уточнив Владислав Назаркевич.

Командир батальйону зазначив: «Ці навчання дуже корисні для молодших командирів. Адже філософія тренування – давати їм приймати самостійні рішення і відповідати за них. MILES покаже хто краще виконав завдання. Ну і всі інші розуміють – полінувався впасти в калюжу під час «бою» – отримав лазерним променем на датчик і «загинув»».

Заключні навчання дають командиру батальйона можливість вправлятися в організації взаємодії з нештатними підрозділами: артилерійськими, танковими, армійською авіацією.

Загалом, за три роки у Міжнародному центрі миротворчості і безпеки національної академії Сухопутних військ такий курс навчання пройшли вже 11 батальйонів бойових бригад Збройних Сил України. І ця програма триватиме й далі.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток