Зараз в ефірі:

На полі бою має бути людина, яка може заспокоїти особовий склад, вивести зі стану ступору або істерики

20.07.2017
На полі бою має бути людина, яка може заспокоїти особовий склад, вивести зі стану ступору або істерики

Нещодавно на базі військової частини Васильківського гарнізону були проведені інструкторсько-методичні збори з заступниками командирів повітряних командувань (а саме військових частин та ВВНЗ) з морально-психологічного забезпечення Повітряних сил ЗСУ. Про подробиці їх проведення нашій військовій кореспондентці Олені Стойко розповіли представники Військово-повітряних сил -  Ірена Баранова та Олександр Полях.

Ірена: На днях відбулись інструкторсько-методичні заняття для офіцерів морально-психологічного забезпечення Повітряних сил з усієї України. Заступники командирів авіаційних, радіотехнічних, зенітно-ракетних бригад, а також авіаційних комендатур. Вчилися долати смугу перешкод, в умовах, максимально наближених до бойових – була залучена ЗУ-шка, яка палила у них над головами, стріляли з автоматів, проповзали під колючим дротом. Треба було то бачити, щоб відчути атмосферу. Дуже важливо, щоб люди, які вчать інших подоланню страху в бойовій обстановці, самі на собі відчули як це бути учнем. Коли ти вчиш когось чомусь, ти маєш в першу чергу в собі подолати певний бар`єр. Одна з ситуацій, яку відпрацьовували – виносили пораненого з поля бою, у роль «поранених» обирали не найтендітніших.

Яка кількість військовослужбовців брала участь у цих навчаннях?

Ірена: біля 100 осіб, здебільшого вищого офіцерського складу, з яких 80 осіб пройшли смугу перешкод.

Олександр: Виконуючи обов`язки заступника командара з морально-психологічного забезпечення радіотехнічної бригади, для мене особисто це дуже позитивний досвід проведення таких інструкторсько-методичних зборів. Це та система, яка була започаткована у Повітряних силах безпосередньо, це не перший досвід і я переконаний, що завдяки подібним заходам кожний представник наших структур має можливість провести самоаналіз прорахунків у своїй діяльності.  Хочу ще зазначити, що у зборах брав участь начальник Головного управління з морально-психологічного забезпечення генерал-майор Грунковський.

Як відбувалось планування цих зборів?

Олександр: Цей захід був спланований керівним складом Повітряних сил, Повітряних командувань. Реалізаторами планів стали заступники командирів бригад, котрі підготували безпосередньо цю психологічну смугу перешкод.

Чи були серед учасників навчань ті, що вже проходили службу у зоні АТО?

Олександр: Серед моїх колег, більша частина заступників командирів бригад вже виконували завдання в районі проведення АТО і передають свій досвід іншим військовослужбовцям.

Чи були включені реальні ситуацію бою у практичні навчання?

Олександр: Ми розглядали психотравмуючі фактори і реакцію психіки військовослужбовця на певні дії.

А можете окреслити якусь конкретну ситуацію, щоб наші слухачі могли уявити і хоч трішки відчути це на собі?

Ірена: Зазвичай, Повітряні сили асоціюють з літаками, але літаки і авіація – це лише невеличка частина нашого виду військ. У нас є і протиповітряна оборона, яка ведеться з суходолу. Велика частина наших військовослужбовці, кількість йде на тисячі, відкомандировані до Сухопутних та Аеромобільних військ, до ВДВ. Декілька хлопців з бригади тактичної авіації брали участь у знаменитому «Рейді» при взятті ДАПу. Якщо ти з Повітряних сил, це не означає, що тебе омине участь у наземних боях. Так як наш рід військ у свій час не готувався до такого виду війни, зараз треба надолужити згаяне. На полі бою обов`язково має бути людина, яка може заспокоїти особовий склад, вивести зі стану ступору або істерики. Не завжди це може зробити командир, адже у нього безліч задач. Саме заступники командира з морально-психологічного забезпечення повинні вміти зробити це правильно.

Наведіть приклад конкретної реальної ситуації з навчань.

Ірена: У смугу перешкод входять і димова завіса, і постріли , і звукові шуми.

Олександр: Під час проведення зборів були застосовані одні з найсучасніших технічних засобів пропаганди, це пересувний кіно-відео салон на базі ГА-66, за допомогою якого було організовано звуковий супровід бою.

Також, хочу додати, що навчання тривали 2 дні. Перший – теоретичний, а другий – практичний. У кінці другого дня був захід культурологічного значення – дуже гарний концерт.

Ірина: А теорія не була нудною, завдяки лекторам.

Олександр: Також неможливо не зазначити, що були відпрацьовані методичні матеріали, які були роздані заступникам командирів бригад. Вони матимуть можливість впровадити все це в життя.

Сподіваюся, що такі збори допоможуть нам здобути перемогу! Все буде Україна!

Аудіоверсію розмови можна послухати за посиланням: https://goo.gl/Au8TgL

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток