Зараз в ефірі:

Найбільше екологічне свято весни

21.04.2021
Найбільше екологічне свято весни

22 квітня відзначаємо найбільше міжнародне екологічне свято — Всесвітній день Матері-Землі, яке спонукає людей бути уважнішими до тендітного і вразливого навколишнього середовища на планеті Земля.

 

 

 

 

 

Історія Дня Землі розпочалася в Америці, де ще у 19 ст. Джон Мортон висунув ідею один день на рік повністю присвячувати висадці нових дерев і чагарників. Тоді цей день називався День Дерева. 

У 1970 році відомий американський політик і активіст Гейлорд Нельсон організував групу зі студентів і провів першу одноразову акцію до Дня Землі. А у 1971 році був започаткований Щорічний тиждень землі (третій тиждень квітня). Акція стала дуже популярною, а її засновник, сенатор Гейлорд Нельсон був удостоєний високої державної нагороди. У 1990 році День Землі став міжнародним святом, а 90-і роки проголосили “Десятиліттям довкілля”. До акції долучилися понад 120 країн, а більш ніж 40 країн об’єднали зусилля для збереження біологічного різноманіття. У 2009 році Генеральна асамблея ООН проголосила Міжнародний день Матері-Землі, постановивши відзначати його 22 квітня. Сьогодні понад 1 мільярд людей зі 193 країн світу беруть участь у заходах до Дня Землі. 

В Україні свято Землі відзначається з 1992 року. Також, починаючи з 1998-го року, у третю суботу квітня в Україні відзначається національне свято «День довкілля», яке з’явилося саме завдяки проведенню в цей день акції «Дерево — Життя».

День Матері-Землі 22 квітня, як і День Землі, що проводиться в День весняного рівнодення, дає можливість кожному жителю в усіх населених куточках планети висловити подяку нашому великому спільного дому. У цей день кожен житель планети може зробити свій внесок у справу захисту та відновлення довкілля, а саме:

- раціонально використовуйте холодну і гарячу воду;

- намагайтеся не використовувати пластик / поліетилен і речі одноразового призначення (в тому числі мокрі / сухі серветки); 

- купуйте органічні продукти, для створення яких не використовували хімікати та пестициди. 

- уникайте напівфабрикатів; — сортуйте сміття;

- очистіть від сміття берег улюбленої річки;

- частіше використовуйте велосипед / громадський транспорт замість бензинового / індивідуального транспорту;

- посадіть дерево, квіти; 

Саме такі справи допомагають нам врятувати природу Землі, зберегти нашу прекрасну планету. Пам’ятаймо, Матінка -Земля — наш спільний дім, в якому створені унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій його красі і різноманітності. 

Збережемо нашу Землю для майбутніх поколінь чистою і безпечною!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток