Найцікавіше про 25 бригаду

Найцікавіше про 25 бригаду

1. 25 окрема порвітряна десантна бригада сформована у 1993 році в м.Болград Одеської області. У 2002 році була передислокована з м. Болграда Одеської області до селища Гвардійське Новомосковського района Дніпропетровської області. У 2002 році отримала від Президента України бойовий прапор. В цьому році 25 опдбр відсвяткувала своє 15-річчя .

2. Єдина бригада в Україні, яка десантує не лише особовий склад, а й спеціальну бойову техніку.

3. У 2014 році підрозділи бригади одні з перших вирушили на Донбас. І по цей час виконують бойові завдання у районі проведення Антитерористичної операції.

4. Військовослужбовці 25 бригади разом з іншими підрозділами встановили контроль над стратегічно важливої висотою Савур-Могилою. Брали участь у битвах за Шахтарськ, Дебальцеве, Нижню Кринку, звільняли Слов’янськ, Крамоторськ, Авдіїївку. Героїчно втримували контроль над Краматорським летовищем та Луганським аеропортом.

5. 14 червня 2014 року під Луганськом, при заході на посадку був збитий літак військотранспортної авіації Іл-76МД, на борту якого знаходилося 40 військовослужбовців 25 бригади та 9 членів екіпажу.

6. У бригаді проходить службу герой України майор Андрій Ткачук.

7. В 2017 році медик Юлія Хомякова отримала нагороду від президента України (за спасіння поранених).

8. З січня по березень 2014 року під виглядом проведення тактичних навчань особовий склад розвідувальної десантної роти бригади проводив розвідку позицій ЗС РФ і місцевих НЗФ, та утримував позиції поблизу пункту постійної дислокації 36 окремої бригади берегової охорони у с.Перевальне АР Крим. Особовий склад був заблокований на Кримському півострові. Але підрозділу вдалося вийти з півострову без втрат осбового складу бойової техніки та озброєння.

9. На сьогоднішній день чимало офіцерів, які тривалий час проходили службу в 25 опдбр займають керівні посади у Командуванні Високомобільнихдесантних військ, два офіцери стали командирами інших бойових бригад Високомобільних десантних військ.

10. Активно співпрацюють з учнівською молоддю Дніпропетровської області. Допомагали населенню, яке проживає у прифронтових зонах, зокрема, відновлювали зруйновані домівки, надавали медичну допомогу, проводили евакуацію населення.

11. Протягом 2017 року військовослужбовці 25 окремої повітрянодесантної бригади активно беркть участь у змаганнях серед танкових, зенітних та артилерійських підрозділів, виборюючи перші місця.

12. У 2017 році на базі 25 опдбр вперше було проведено змагання серед військових частин ВДВ змагання з функціонального багатоборства «Кросс-фіт». За результатами змагань перше місце посіла збірна команда 25 опдбр.