Зараз в ефірі:

Найліпший літній суп - окрошка

12.06.2021
Найліпший літній суп - окрошка

Нарешті літо почало тішити нас сонцем і теплом! Тож гарячі наїдки втрачають певну актуальність, і тим, хто звик до традиційного обіду із супом, доводиться згадувати рецепти страв, які охолоджують та тонізують. На радійну кухню ми запросили шеф-кухаря столичного комплексу «Авалон» Тараса Шевченка, і разом приготували апетитну літню страву.

 

 

 

Багато істориків сходяться на тому, що смакувати освіжаючим супом вперше почали на Русі після запровадження християнства. Збереглися літописи, в яких князь Володимир у 989 році наказав роздати селянам «їжу, мед і квас». З цього моменту, квас (найбільш поширена основа для окрошки) швидко набув популярності і його почали готувати скрізь. Разом із квасом любив народ на Русі вживати цибулю і чорний хліб. Тому цей мінімальний набір інгредієнтів вважають першоосновою популярної нині страви.

Слово «окрошка» походить від іменника «кришиво». Так в старовину називали все, що дрібно нарізалося і заливалося напоєм (квасом, молочною сироваткою, огірковим розсолом). Коли окрошка з’явилася на Русі, її склад був досить мізерним. Згодом набір продуктів розширився. В суп, окрім квасу, цибулі та редьки, стали входити найрізноманітніші продукти. Словом, все, що було під рукою, могло потрапити в суп.

Спочатку варто приготувати базу для майбутнього холодника, як ще називають окрошку. Для цього змішати цибулю, кріп, петрушку, сметану, майонез, газовану воду, відварені жовтки, сіль, цукор, гірчицю та сік лимона. Зелень для бази слід нарізати дрібно, а жовтки – розтерти. Далі до цієї суміші додати квас або кефір, залежно від смакових вподобань вашої родини. Базу одразу поставити в холодильник, адже подавати її слід добре охолодженою. Далі можна готувати м'ясо-овочеву начинку окрошки. Кубиками нарізати шинку, куряче філе чи свинину або ж яловичий ростбіф. М'ясо може бути відварене, запечене чи копчене. Обирайте, що найбільше смакує вам. Також кубиками нарізати свіжі огірки, редиску та відварені яєчні білки.

Подавати окрошку можна порційно: накласти в тарілку м'ясо-овочеву начинку, а перед самим вживанням залити її охолодженою базою. Якщо ж готуєте окрошки небагато або у польових умовах – можна все змішати і одразу розливати у тарілки.

Щоб приготувати порцію окрошки, візьміть:

  • 40 г м’яса
  • 30 г свіжого огірка
  • 10 г редиски
  • 10 г курячого білка
  • Для бази:
  • 140 г квасу чи кефіру
  • 10 г цибулі
  • 10 г сметани
  • 10 г майонезу
  • 50 г мінеральної води
  • 10 г курячого жовтка
  • Кріп, петрушка, сіль, перець, гірчиця, сік лимона до смаку.

 

 

 

Тарас Шевченко — шеф-кухар столичного комплексу "Авалон". Викладач Кулінарної Академії та член Асоціації шеф-кухарів України. Переможець безлічі міжнародних кулінарних конкурсів та фестивалів. У 2019 році отримав подяку за значний внесок у розвиток української кулінарії, організацію та проведення Всеукраїнського чемпіонату з кулінарного мистецтва.

 

 

Готуйте з нами, бо все смакує краще з Армія FM! Більше цікавих рецептів шукайте на нашому сайті в розділі «Наряд на кухню».

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток