Зараз в ефірі:

Наркокартелі перебрали на себе функції держави

15.10.2021
Наркокартелі перебрали на себе функції держави

З гостем програми Міжнародний огляд координатором напряму міжнародної політики в Центрі політичних студій Доктрина Денисом Москаликом говоримо про наркокартелі Латинської Америки.

 

 

 

 

 

Андрій Давидов: Чому саме Латинська Америка стала батьківщиною наркокартелів?

Денис Моксалик: Піднесення картелів і взагалі розповсюдження наркотиків припало на 1960-70-ті роки. Це період Культурної революції в країнах Заходу. Також варто відзначити слабкість державних інститутів Латинської Америки. Попри те, що ці держави мають велику історію. Завдяки цьому та близькості країн Латинської Америки до США наркотрафік поширювався шаленими темпами до багатої Північної Америки.

Андрій Давидов: Як картелі стали замінниками державної влади?

Денис Моксалик: Важливо те, що держави не брали на себе функції держави. Натомість картелі брали на себе політичну та соціальну відповідальність. Вони допомагали бідним прошаркам населення як коштами, так і різними соціальними проєктами. Таким чином, наркокартелі перебирали на себе функції держави.

Андрій Давидов: Яким чином наркокартелі озброюються та набирають свою армію?

Денис Моксалик: Картелі залучають військових і поліцейських. Це відбувається безпосередньо, тобто коли люди служать і при цьому зберігається їхній вплив на структури. Або ці представники влади вже звільнились. Здебільшого такі військові та поліцейські мають доволі високі професійні навички. Таким чином, картелі формують свої армії та можуть чинити активний опір.

Андрій Давидов: Як центральна та місцева влада боряться з наркокартелями?

Денис Моксалик: Місцева влада жодним чином не може впоратись з наркокартелями. До боротьби з ними зазвичай залучають центр. Це поліцейські, армія та спецслужби США. Зазвичай, США вимагають, щоб їм видавали керівників наркокартелей. Адже влада Латинської Америки не здатна їх покарати. Керівники картелей завдяки корупції або впливатимуть на суд, або створять для себе ненайгірші умови перебування у в'язниці. І однаково керуватимуть наркобізнесом.

Андрій Давидов: В яких саме країнах Латинської Америки найбільші наркокартелі?

Денис Моксалик: Тут грають два фактори. Близькість до США та клімат. Колумбія, Перу, Венесуела, Мексика та Бразилія. Ці країни загалом мають величезну площу, відносно слабкі державні інститути, надзвичайно розвинутий кримінал. Завдяки цьому вони налагодили величезний експорт кокаїну до США, який вимірюється сотнями тонн. За різними оцінками від 500 до 600 тонн щорічно ввозиться до Штатів

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток