НАВЧАННЯ БОЮ В МІСТІ З ВИКОРИСТАННЯМ ПЕЙНТБОЛЬНОГО СПОРЯДЖЕННЯ – ЕТАП ПІДГОТОВКИ КОМВЗВОДІВ

НАВЧАННЯ БОЮ В МІСТІ З ВИКОРИСТАННЯМ ПЕЙНТБОЛЬНОГО СПОРЯДЖЕННЯ – ЕТАП ПІДГОТОВКИ КОМВЗВОДІВ

У Міжнародному центрі миротворчості і безпеки Національної академії Сухопутних військ триває польовий вихід слухачів Курсів лідерства офіцерського складу тактичного рівня. Хто і для чого прагне опанувати навички лідерів, як і чому навчаються слухачі зараз в академії, знає наш кореспондент Владислав Назаркевич.

 

 

 

 

Курси лідерства — це можливість для молодших сержантів з вищою освітою отримати перше офіцерське звання. Навчання на них триває один рік. За цей час слухачі мають опанувати фах командира підрозділу. Це вже другий набір в академії. Перший, експериментальний, продемонстрував гарні результати. Тож після пілотного проєкту військове відомство розширило перелік спеціалізацій, збільшило кількість слухачів та розпочало підготовку за цією програмою в декількох інших військових навчальних закладах.

Нинішні курсанти мають дуже серйозну мотивацію і швидко навчаються та отримують нові військові навички, кажуть викладачі. Серед курсантів є й ті, хто вже пройшов війну на сході країни, а є й військові, які ще донедавна були цивільними людьми. Також тут є військовослужбовці-жінки. Вони навчаються нарівні з усіма, однаково з усіма виконують поставлені завдання.

Зараз викладачі починають навчати слухачів керувати підрозділом під час бою у місті. Спершу — бути лідерами двійок чи трійок, тобто дуже малих груп бійців. Як комунікувати й керувати, як прикривати один одного, як переміщатися, як уникати небезпечних зон і швидко знаходити захищені місця, аби не бути ураженим. Усім цим премудростям ретельно, година за годиною, день за днем, навчають досвідчені викладачі. Перші заняття — без патронів і пострілів, лише зброя і спорядження. Далі — заняття з пейнтбольним спорядженням. Хтось може подумати, що це примха чи забавка, яка не має корисного прикладного значення. Та насправді пейнтбольний бій у замкненому просторі будинків — це перша можливість для слухача на власній шкірі відчути наслідки і реалії вогневого контакту. На мить забув забрати ногу з коридору — і ось куля з фарби сильно б’є у голінь. Вже ніхто зі слухачів не висовується зайвий раз з-за стіни, вже ніхто не хоче штурмувати поверх без шансів на виживання. Всі групи, й оборонці, й штурмовики, починають діяти набагато обережніше, розуміють, що ціна хибного рішення — життя. Цього й добиваються викладачі. Вони прищеплюють психологічну стійкість та вміння швидко приймати правильне рішення в екстремальній ситуації бою.

Наступний етап — це заняття з використанням лазерної системи імітації бою MILES. Лазерні випромінювачі системи встановлюються на стволи зброї, лазерні датчики — на бронежилети, шоломи та спорядження. Під час бою під час пострілів випромінювачі посилають промінь, який фіксується датчиками. Це дозволяє виявляти усіх умовно вражених, збирати та аналізувати інформацію про влучність та ефективність дій кожного бійця, адже вона надходить на комп’ютер керівника заняття.

Тренування проходять на навчальному комплексі «Бій в населеному пункті». Він охоплює усі типові для села чи міста споруди. Тут є школа, житлові будинки, дитячі майданчики, промислова зона, залізнична станція, церква, цвинтар, зупинки громадського транспорту та багато іншого. Чи вдасться за рік зробити слухачів гарними командирами взводів, лідерами колективів? Викладачі стверджують — так. Це підтверджує досвід попереднього курсу.

Ось такі новини з Львівщини. Ну і нам залишається лише побажати слухачам успішного навчання і нових перемог.