Зараз в ефірі:

Незламні 30: 2003 рік

09.07.2021
Незламні 30: 2003 рік

Як жила Україна з часу відновлення Незалежності. Які найбільші перемоги та здобутки. Та як за ці роки змінилось наше військо.

Говоримо про 2003 рік.

 

 

 

 

 

28 січня 2003 року. Президенти Росії та України Володимир Путін і Леонід Кучми підписали Договір про російсько-український державний кордон. Договір зафіксував сухопутну його частину та підтвердив, що Азовське море і Керченська протока є внутрішніми водами кожної з країн.

6 березня 2003 року. Верховна Рада України ухвалила Закон Про Державний гімн України. Закон встановлював, що урочисті заходи загальнодержавного значення мали в обов'язковому порядку розпочинатися та закінчуватися виконанням Державного Гімну України.

29 травня 2003 року. Форвард збірної України та італійського Мілану Андрій Шевченко здобув свій перший трофей. У фіналі Ліги Чемпіонів Мілан у серії післяматчевих пенальті переграв туринський Ювентус з рахунком 3:2. Останній гол забив саме українець Андрій Шевченко. Він разом із грузином Кахою Каладзе стали першими в історії колишнього СРСР гравцями, які вибороли найпочесніший європейський трофей.

Конфлікт щодо острова Тузла

29 вересня 2003 року. Росія розпочала активну фазу будівництва дамби до українського острова Тузла.

30 вересня. МЗС України направило МЗС Росії ноту протесту.

6 жовтня. Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко прямує до Москви на перемовини з приводу конфлікту.

Для особистої участі у розв'язанні конфлікту президент України Леонід Кучма терміново перериває візит до Латинської Америки та прямує на Тузлу.

22 жовтня. Верховна Рада проводить слухання про українсько-російські відносини.

23 жовтня. Будівництво дамби зупинили. Між українськими прикордонниками та російськими будівельниками залишалося близько 100 метрів.

У листопаді прем'єр-міністри Росії та України домовились про припинення подальшого будівництва дамби.

2 грудня. На Тузлі відкрилася нова прикордонна застава.

Військо

11 серпня 2003 року. Розпочалась українська миротворча місія в Іраку.

Ця закордонна військова операція є наймасштабнішою за всю історію незалежної України. Постійна військова присутність в Іраку складала близько 1700 військових. Всього військову службу в Іраку та Кувейті пройшли близько 6100 українців, 18 з яких загинули та понад 40 отримали поранення.

За час місії українські військові посприяли будівництву 14 шкіл, ремонту 7 дитсадків, 4 автошляхів і 3 ліній електропередач. Військові також відновили 4 об'єкти водопостачання та надали медичну допомогу майже 50 тис. місцевим мешканцям.

Кіно

Мамай український художній фільм режисера Олеся Саніна, відзнятий на замовлення Міністерства культури і мистецтв України.

Створений на основі давнього українського та кримськотатарського фольклору. Це українська версія Ромео та Джульєтти. Козак-утікач закохується в приголомшливо вродливу татарську жінку, яка рятує його від неминучої смерті.

Пісня року Океан Ельзи — Майже весна

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток