Зараз в ефірі:

Незламні 30: 2012 рік

10.09.2021
Незламні 30: 2012 рік

Як жила Україна з часу відновлення Незалежності. Які найбільші перемоги та здобутки. Та як за ці роки змінилось наше військо.

Говоримо про 2012 рік.

 

 

 

 

 

27 лютого 2012 року. Колишнього Міністра внутрішніх справ Юрія Луценка засудили до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією майна, з позбавленням права обіймати посади, які пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов'язків на строк до трьох років. Крім того, Луценка позбавили 1-го рангу державного службовця. Судді київського Печерського райсуду визнали його винним у перевищенні службових повноважень, нецільовому використанні державних грошей, виділенні квартири своєму водієві та зарахуванні йому цивільного стажу як міліцейського.

30 березня 2012 року. Україна та Євросоюз парафували Угоду про асоціацію, яка передбачає створення зони вільної торгівлі та спрощення візового режиму.

7 травня 2012 року. Українська Вікіпедія увійшла у двадцятку найбільш відвідуваних у світі з показником 50,7 мільйона переглянутих сторінок. Це на 58 % або в 1,58 раза більше проти квітня 2011 (32,0 млн). За темпами зростання популярності серед 20-ти найбільш відвідуваних Вікіпедій — українська на другому місці та поступається лише китайській.

18 травня 2012 року. Верховний суд РФ ліквідував Об'єднання українців Росії.

24 травня 2012 року. Європарламент ухвалив резолюцію щодо України із закликом "негайно звільнити усіх в'язнів, засуджених за політичними мотивами, — у тому числі й лідерів опозиції".

31 липня 2012 року. Верховна Рада ратифікувала угоду про зону вільної торгівлі з країнами СНД.

Чемпіонат Європи з футболу 2012

8 червня 2012 року. У Варшаві матчем Польща — Греція розпочався 14-й Чемпіонат Європи з футболу, який відбувався у двох країнах — Україні та Польщі.

11 червня. Перший матч групового етапу, що відбувся в Києві на стадіоні Олімпійський, Україна — Швеція завершився з рахунком 2:1. Програючи з рахунком 0:1 після забитого Златаном Ібрагімовичем на 52-й хвилині голу, українська команда змогла відігратися після двох голів Андрія Шевченка.

1 липня. На стадіоні Олімпійський відбувся фінал Євро-2012. Збірна Іспанії захистила титул чемпіонів Європи, перемігши з рахунком 4:0 збірну Італії. Збірна Іспанії стала першою командою, яка виграла двічі поспіль чемпіонат Європи та першою командою, яка тричі поспіль перемогла у найголовніших футбольних турнірах (ЧЄ-2008 і ЧС-2010). Окрім того, це була перемога в фінальному матчі з найбільшим рахунком за всю історію змагань.

3 липня 2012 року. Верховна Рада у другому читанні 248 депутатськими картками ухвалила Закон Про засади державної мовної політики, внесений народними депутатами Вадимом Колесніченком і Сергієм Ківаловим 7 лютого 2012 року. Легітимність ухвалення Закону поставили під сумнів, оскільки у першому читанні за нього насправді голосувало 172 депутати. Закон викликав значний резонанс у суспільстві та масові протести.

1 серпня 2012 року. На Олімпійських іграх в Лондоні українські спортсмени здобули золоту медаль в академічному веслуванні. Ця медаль стала 30-ю золотою та 100-ю медаллю загалом для України на літніх Олімпійських іграх.

28 жовтня 2012 року. Відбулись парламентські вибори. До Верховної Ради потрапили 5 політичних сил. Партія Регіонів, Батьківщина, УДАР, Свобода та Комуністи.

​​Місії спостерігачів ОБСЄ, ПАРЄ та США розкритикували вибори в Україні. Міжнародні спостерігачі оцінили, що підрахунок голосів досить непрозорий. Спільна справа заявила, що результати ЦВК сфальсифіковані по 35 округах. ElectUA повідомила, що найбільшими порушеннями в день виборів були "каруселі" і тиск на виборців. Заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна заявила, що вибори були найбруднішими в історії України через "жахливу" фазу підрахунку голосів. За словами Юлії Тимошенко, парламентські вибори виявились найбільш нечесними виборами в Україні. Натомість Юрій Луценко закликав визнати вибори, хоча вони й були сфальсифіковані, заради прийдешніх виборів президента 2015 року.

Військо

27 липня 2012 року. Підписано розпорядження про присвоєння Аеромобільним військам ЗС України назви Високомобільні десантні війська. Таким чином відновлювалась радянська абревіатура ВДВ.

Протягом 2012 року чисельність повітряних сил знову скоротилася: до 40 000 осіб. На озброєнні перебувало 160 бойових і 25 транспортних літаків. Однак середній наліт на одного пілота зріс з 14 до 42 годин.

Кіно

ТойХтоПройшовКрізьВогоньукраїнський художній фільм режисера Михайла Іллєнка.

Фільм розповідає про долю хлопця з Полтавщини, Івана Додоки, який стає радянським військовим льотчиком, Героєм Радянського Союзу. Та доля складається так, що йому доводиться пройти німецький полон, радянські табори, і зрештою, потрапити до Канади, де він стає вождем тамтешнього індіанського племені.

Пісня року ​​THE HARDKISS — Make-Up

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток