Зараз в ефірі:

Незламні 30: 2013 рік

17.09.2021
Незламні 30: 2013 рік

Як жила Україна з часу відновлення Незалежності. Які найбільші перемоги та здобутки. Та як за ці роки змінилось наше військо.

Говоримо про 2013 рік.

 

 

 

 

 

1 січня 2013 року. Вперше у своїй історії Україна почала головувати в Організації з безпеки й співробітництва в Європі (ОБСЄ). Крім того, Україна почала головувати в Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС).

29 січня 2013 року. За вбивство Георгія Гонгадзе колишній начальник головного управління кримінального розшуку МВС Олексій Пукач засуджений до довічного ув'язнення.

9 лютого 2013 року. На чемпіонаті світу з біатлону українка Олена Підгрушна здобула золоту медаль. Віта Семеренко — бронзу.

7 квітня 2013 року. Президент Віктор Янукович підписав Указ про помилування ексміністра внутрішніх справ Юрія Луценка та ексміністра охорони навколишнього середовища Георгія Філіпчука. Обидва міністри працювали в уряді засудженої до 7 років Юлії Тимошенко.

6 вересня 2013 року. У відбірковому матчі Україна — Сан-Марино групового турніру за право виходу у фінальну частину Чемпіонату світу збірна України з футболу перемогла з рахунком 9:0. Таким чином, Україна встановила рекорд власної результативності в одному матчі.

5 жовтня 2013 року. У Москві у спорткомплексі Олімпійський боксер Володимир Кличко переміг за очками Олександра Повєткіна та відстояв титули чемпіона світу за версіями WBA, WBO, IBF та IBO.

Революція гідності (Євромайдан)

21 листопада 2013 року. За кілька днів до Вільнюського саміту східного партнерства, Кабінет Міністрів України призупинив процес підготування до укладання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Розпорядження про це офіційно оприлюднив Прем'єр-міністр Микола Азаров. Близько 22:00 на Майдані Незалежності почали збиратися люди. До кінця доби учасників мітингу нараховувалось близько 2000 осіб.

24 листопада. У Києві відбувся найбільший мітинг опозиції за період президентського правління Віктора Януковича. За різними оцінками мітинг зібрав до 150 тисяч учасників. Євромайдан одноголосно ухвалив вимогу про відставку уряду Азарова, скасування рішення уряду про відмову від асоціації ЄС, підписати Угоду про асоціацію України та Євросоюзу на саміті у Вільнюсі, звільнити з ув'язнення Юлію Тимошенко, а також звернення до країн Заходу із закликом запровадити персональні санкції проти Януковича та представників його влади.

30 листопада. У Києві силами міліцейського спецпідрозділу Беркут розігнані протестувальники на Майдані Незалежності. Жорстокість та свавілля правоохоронців, застосуванням ними невиправданої фізичної сили до близько 400 протестувальників і журналістів, викликала осуд з боку значної частини суспільства та надали наступним протестам нового змісту. Акцент протестів поряд із проєвропейським став яскраво вираженим антиурядовим.

1 грудня. У парку Шевченка у Києві розпочалось Всеукраїнське віче. За даними МBC, до акції долучилось до півмільйона людей. Заходи відвідали європейські дипломати: віцепрезидент Європарламенту Яцек Протасевич, колишній глава Європарламенту Єжи Бузек та колишній глава польського уряду, лідер партії Закон і справедливість Ярослав Качинський.

Пообіді протестувальники захопили КМДА, а біля Адміністрації Президента відбулись масові сутички з правоохоронцями. Під час розгону мітингарів постраждали кілька журналістів, що висвітлювали події. Затриманих приводили у двір Адміністрації Президента, де з них знущалися.

Вечері група протестувальників намагалась повалити пам'ятник Леніну на Бесарабській площі, але їм завадили силовики.

8 грудня. Києвом пройшов Марш мільйонів — друге народне віче Євромайдану. На Бессарабській площі вдалося повалити пам'ятник Леніну.

11 грудня. Відбулась спроба нічного штурму Євромайдану. Влада задіяла спецпідрозділ Беркут і солдат внутрішніх військ. Тактика — лобове витіснення мирних мітингувальників із легко забарикадованих наметових містечок на Майдані Незалежності та частини вулиці Хрещатик у бік Бесарабської площі. Відповідальні за силовий штурм проти мирних мітингувальників не встановлені.

Військо

На початок 2013 року загальна чисельність Сухопутних сил становила 57 000 особового складу, 686 танків, 72 бойових вертольоти, 2065 бойових броньованих машин, 716 артилерійських систем (гармат, мінометів і реактивних систем залпового вогню) калібру 100-мм і більше.

Чисельність Повітряних сил знову скоротилася: до 36 300 осіб, а на озброєнні значилося 160 бойових і 27 транспортних літаків.

30 жовтня 2013 року. З озброєння останнього зенітно-ракетного дивізіону (зі складу 540-го зенітно-ракетного полку у Львівській області) зняті комплекси С-200В. З цього моменту Україна припинила експлуатацію зенітно-ракетних комплексів типу С-200.

26 грудня 2013 року. У Керчі військові 501-го окремого механізованого батальйону військ берегової оборони ВМС склали клятву морського піхотинця. У зв'язку з реформуванням, колишній окремий механізований батальйон берегової оборони отримав нову назву — 501-й окремий батальйон морської піхоти ВМС України.

Кіно

Ломбардпригодницько-кримінальний фільм Любомира Левицького.

Місце дії відбувається в наші дні в абстрактному місті Лемберг. Картина складається з трьох сюжетних ліній, які хитро переплітаються між собою.

Головні герої — двоє лембергських хлопців, Марк і Яша, добре знають вулицю і вміють отримувати від неї все, що треба для життя. Марка називають благородним бандитом, а Яша, навпаки, все вирішує за допомогою інтелекту. Пройшовши складні перипетії в юності, брати починають шукати стабільність. Саме в один з таких днів вони отримують звістку про спадок. Ним виявляється відомий у місті ломбард, а його власником на цей момент є їх рідний дядько Фелікс.

Прийшовши у ломбард за своїм, хлопці отримують різку відсіч. Марк та Яша вирішують: будь-яким шляхом забрати спадок. Їх погляди розходяться, і кожен придумує свій план…

Пісня року Vivienne Mort — Голубка

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток