Зараз в ефірі:

Незрячий журналіст Володимир Пиріг допомагає ветеранам, які втратили зір

17.04.2024
Незрячий журналіст Володимир Пиріг допомагає ветеранам, які втратили зір

Незрячий від народження львів’янин Володимир Пиріг вже багато років у журналістиці, працює також як перекладач та волонтерить. Володимир спробував себе у ролі наставника для ветеранів, які втратили зір. В межах проєкту «Точка дотику» вчив армійців працювати із гаджетами. Про свій тренерський досвід Володимир Пиріг розповів на Армія FМ.

Одним із тренерів проєкту став Володимир Пиріг. Оскільки сам незрячий, то зміг поділитися своїм життєвим досвідом із ветеранами, каже він.

– Навчали їх орієнтуватися з білою тростиною, соціально-побутовим навичкам. А я їх навчав опановувати сучасні технології  –  комп'ютери та смартфони, адже незрячі активно користуються сучасними комп’ютерними технологіями завдяки програмам, які озвучують інтерфейси електронних пристроїв. Це відбувається в реальному часі, нічого не треба нікому надиктувати. Ти вмикаєш і користуєшся. Я навчав військових цим користуватися. Багато кому було незвично працювати без «мишки». Насправді це дуже класно, оскільки багато речей програми для незрячих дозволяють робити з клавіатури. Скажімо, можна миттєво перейти певного елемента сторінки, пропускаючи непотрібний зміст. Якщо це опанувати, можна досягати потужних результатів у роботі.

Як розповів Володимир Пиріг, працював із трьома ветеранами, а загалом було п’ятеро учасників – четверо армійців та цивільна жінка, яка втратила зір внаслідок ракетного удару.

– Серед учасників був полковник Олег Автомєєнко, який до втрати зору хотів стати генералом. Завжди казав, що який солдат не мріє стати генералом. Він дуже швидко все опановує, запитує що і як робити, а також хвалиться тим, як програми вже встановив. Інші поки своїми успіхами не діляться. Їм треба якийсь певний час, щоб побути в цьому новому стані та зрозуміти, що не все так страшно. Олег втратив зір у 2022-му, то йому вже зараз набагато легше, ніж Антону Богачу, який втратив зір у вересні 2023 року.  Тож наразі мені важко оцінити прогрес.

Коли стартує черговий набір на проєкт «Точка дотику», поки що невідомо, зауважує Володимир Пиріг.

– Проєкт «Точка дотику» в такому форматі відбувся уперше. Як тільки знатиму про черговий набір, повідомлятиму. Насправді проєктів із реабілітації незрячих військових, незрячих ветеранів достатньо багато. Я описував у своєму матеріалі, хто і як допомагає ветеранам, які втратили зір.

Для ветеранів та осіб, що їх супроводжували, курс реабілітації, проживання та харчування  у межах ініціативи безплатний. Проїзд до Львова та назад відшкодовує благодійний фонд.

Проєкт «Точка дотику» ініціювали Міністерство освіти, ГО «Альянс громадського здоров'я» і Львівський навчально-реабілітаційний центр «Левеня».

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток