Зараз в ефірі:

Nirvana — ніхто не залишиться байдужим

09.03.2020
Nirvana — ніхто не залишиться байдужим

Культову американську групу Nirvana часто називають родоначальницею гранжу, хоча це не так. Однак саме «Нірвана» вивела цей жанр. Легендарний колектив, який проіснував хоч і недовго, але залишився в історії світового року назавжди. Хітами цієї культової американської групи насолоджувався весь світ. «Нірвану» любили і ненавиділи, але ніколи не залишалися до неї байдужими.

 

 

Два молодика, Курт Кобейн та Кріст Новоселич, в перший раз зустрілися в середній школі, але тривалий час не помічали один одного. Вони стали друзями,  відвідуючи одну і ту ж репетиційну базу групи The Melvins. Кобейн, який в майбутньому став гітаристом і вокалістом, довгий час умовляв Новоселича створити власну групу, але басист не погоджувався. Через 3 роки після знайомства хлопців, в 1987 році, Кріст послухав запис першого проекту Кобейна, і сам запропонував створити колектив. Ще деякий час знадобився, щоб знайти відповідного барабанщика, яким став Чед Ченнінг, і восени 1987-го хлопці приступили до репетицій. У січні наступного року вони записали перший демо-альбом і відправили його в усі відомі їм рекорд-компанії, не отримали позитивної відповіді. Засмучені цією обставиною музиканти вирішили зробити ставку на живі виступи. Після довгих суперечок група знайшла остаточну назву «Нірвана».

Музиканти випустили перший офіційний сингл «Love Buzz» (кавер на пісню групи Shocking Blue), який розійшовся тисячним тиражем і став відмінною рекламою для їх першого повноцінного альбому «Bleach», який побачив світ у червні 1989. У його підтримку група вирушила в турне по Америці, відвідавши двадцять шість міст. Альбом був прихильно схвалений публікою і критиками і був моментально розпроданий. Його запис обійшовся музикантам всього в шістсот шість доларів, які позичив їм тимчасовий учасник групи, гітарист Джейсон Еверман. На знак подяки вони увічнили його ім'я на обкладинці платівки, хоча за підсумком він і не брав участі в її записи.

Натхненні успіхом альбому і вдалими гастролями, музиканти приступили до запису нового матеріалу. Великі проблеми створював барабанщик Чед Ченнінг, музичні ідеї якого йшли врозріз з основною концепцією групи. Через це в колективі відбувалися постійні конфлікти, і в підсумку барабанщик змушений був покинути «Нірвану». Переглянувши кількох нових претендентів на його місце, вокаліст Курт і басист Кріст зупинили свій вибір на Дейві Гролі, який став новим ударником групи.

Його єдиною умовою було збереження ударної установки, тому що у Кобейна і Новоселича з'явилася звичка трощити інструменти в фіналі концерту, заводячи таким чином і так розпалену публіку. Правда, на першому ж спільному концерті він так захопився, що сам пробив барабан, зате всім відразу стало ясно, що в колективі з'явився гідний учасник.

Зі зміною ударника група знайшла нове звучання і приступила до запису платівки «Nevermind»  що можна перевести як «неважливо», або «дурниця», яка принесла «Нірвані» світову славу. Альбом створювався два місяці на одній з кращих студій Лос-Анджелеса і був випущений початковим тиражем в 250 тисяч копій. Але його успіх перевершив всі найсміливіші очікування. Чималу роль зіграв грамотний промоушн і трансляція на MTV пісні «Smells Like Teen Spirit» За іронією, пісню, яка принесла групі світову славу, Кобейн терпіти не міг. Він не приховував, що при її створенні підсвідомо запозичив риф та бачив схожість з іншімі піснями.

Першим синглом з третього альбому став трек «Heart-Shape Box» - біографи соліста «Нірвани» вважають, що це музичний подарунок Курта його дружині Корнті Лав. Хоча сам Кобейн говорив, що текст пісні народився в його голові під час перегляду передачі про хворих на рак дітей. Кліп, який вийшов на пісню у вересні 1993 року, став останнім кліпом «Нірвани» за життя Курта.

Після виходу третього альбому музиканти вирушили в гастрольний тур по США вперше з часів туру в підтримку «Nevermind». Тур по Європі довелося скасувати через проблеми зі здоров'ям Кобейна, який до цього часу щільно підсів на героїн. Реабілітація в спеціалізованій клініці не дала результатів, і 8 квітня 1994 року мертве тіло Кобейна було знайдено в гаражі його будинку в Сіетлі. Він застрелився з рушниці, ставши четвертим самогубцем у своїй родині.

Смерть фронтмена «Нірвани» викликала надзвичайний резонанс в суспільстві і справжню істерію серед його шанувальників. По всьому світу було зафіксовано безліч випадків госпіталізації фанатів «Нірвани» з нервовими зривами, а кілька підлітків навіть покінчили з життям, наслідуючи приклад свого кумира. Кортні Лав звинувачували в смерті Курта. Кріст намагався створювати групи, але особливим успіхом ці проекти не увінчалися. У 2004 році музикант випустив книгу, де розповів про минуле і про плани на майбутнє.

 

 

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток