Зараз в ефірі:

Нова українська символіка у військах

20.03.2019
Нова українська символіка у військах

На програму Поліграф завітав Начальник відділу розробки та впровадження військової символіки Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Ігор Непота. Він розповів про останні зміни у символіці Збройних сил та зазначив, на що очікувати найближчий час.

 

 

Андрій Давидов: Коли почалися перші зміни у символіці та для чого вони потрібні?

Ігор Непота: Зміни почалися із введенням нової форми. Презентація нової форми відбулась у 2015 році. Тоді ж виникла потреба в розробці нарукавних знаків військових частин. Нарукавні знаки потрібні, щоб ми могли розпізнавати військового тої чи іншої частини. Перше правило геральдики — розпізнавальність. Ми повинні розпізнати військового на відстані 5-10 метрів. Робота по нарукавних знаках розпочалась 2017 року. Ті знаки, які затвердив Начальник ГШ — це лише маленька верхівка айсбергу тих нарукавних знаків, які знаходяться в опрацюванні. Моїм відділом стоїть завдання опрацювати знаки ДШВ, ССО, морської піхоти. До речі, минулого разу ви могли бачити нарукавний знак морської піхоти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Андрій Давидов: На якому етапі у ЗСУ розробки нових емблем?

Ігор Непота: Ми опрацювали методичні рекомендації. Ці методичні рекомендації розіслані до всіх військових частин. І відповідно до них, частина мусить подати заяву через своє командування до Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ. На сьогодні до Головного управління надійшли заяви від Командування ДШВ, від Командування морської піхоти. На жаль, ми не бачили заявки від ВМС і Повітряних сил. Міністерством оборони нам поставлена задача опрацьовувати нарукавні знаки іменних частин, в першу чергу. Надалі, ми опрацьовуватимемо нарукавні знаки не лише іменних частин, але й інших структурних підрозділів Міністерства оборони. Всі охочі можуть надавати свої пропозиції по емблемах у групі Нове військо.

Андрій Давидов: Чому саме британський щит у нарукавних емблемах?

Ігор Непота: По-перше, британський щит взятий за основу родових нарукавних знаків військових частин. Для естетики та симетрії ми обрали саме британський щит. Щодо кольорів патчів окремих військових частин. Ми використовуємо кольори, які прийняті у світі для емблем. Якщо взяти, наприклад, колір нарукавної емблеми 19-ої реактивної бригади, яка відноситься до артилерії, то у неї червоний колір. Адже червоний — колір артилерії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Андрій Давидов: Чи розробляється для бригад інша символіка, окрім нарукавних знаків?

Ігор Непота: Нещодавно у нас була нарада в Міністерстві обороні та Адміністрації Президента щодо введення колективної відзнаки Почесний стяг або Почесна хоругва. Це поки робоча назва. Але кожна іменна частина матиме цю відзнаку. Разом із тим, стоїть опрацювання нагрудних знаків іменних військових частин. У Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут опрацьовано новий концепт. Всі іменні військові частини матимуть Почесний стяг, свій герб, нагрудний знак.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Андрій Давидов: На якому етапі розробка емблем ССО та ДШВ?

Ігор Непота: Із ССО по нарукавних емблемах ми працюємо майже рік. Тяжко, але потихеньку все буде. Я думаю, що найближчий тиждень-два затвердимо всі нарукавні емблеми. По ДШВ теж є певні питання. З деяких питань ми вже визначились, а з деякими треба попрацювати. Десь місяць-два і матимемо теж нові емблеми.

Андрій Давидов: А чим шеврон від нарукавного знаку відрізняється?

Ігор Непота: У геральдиці — шеврон це ламана лінія. А сама емблема, яка є на рукаві, то нарукавний знак. Все просто.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Більше у нашому ефірі

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток