Зараз в ефірі:

Новий формат фестивалю «З країни в Україну»

09.04.2021
Новий формат фестивалю «З країни в Україну»

Фестиваль «З країни в Україну» - це масштабна культурно-просвітницька подія, яка локалізується у маленьких містечках східних областей нашої країни. Це майстер-класи народних ремесел, демо-зона новітніх здобутків України, відкрита бібліотека, дитячі і юнацькі активні ігри, кінопокази найкращих зразків вітчизняного кінематографу, лекції для дорослих та дітей і, звісно ж, яскравий, драйвовий, феєричний вечірній рок-концерт!Таким був фестиваль до того, як світ охопила епідемія COVID-19.

 

Як вплинула пандемія на трансформацію локацій та активностей фестивалю «З країни в Україну» та коли стартуватиме ця ініціатива цьогоріч – в ефірі передачі «Ранкова кава» розповіла програмна директорка фестивалю Настя Вергелес.

Нікіта Гросс: Настю, то яка ж передісторія фестивалю?

Настя Вергелес: Коли в Україні почалась війна, ми разом з командою музикантів, активістів поїхали на схід, щоб допомогти людям пережити те, що відбувається. І там виникла ідея створити подію, яка б знайомила людей з різносторонньою, сучасною українською культурою. В такому форматі фестиваль проіснував кілька років. У 2016-му ми зрозуміли, що не хочеться працювати лише з івентами, а й взаємодіяти з місцевими мешканцями. У Сєверодонецьку з’явився проєкт «Академія фестивалю», де представники влади, громади і бізнесу мають можливість об’єднатись у команди і зробити щось для міста. Щороку ми намагаємось зробити так, що вони мали можливість отримати міні-гранти на реалізацію вже власних ідей в сфері культури.

Нікіта Гросс: У 2020 році через пандемію фестиваль не відбувся, а яким він буде цього року?

Настя Вергелес: У межах пандемії, загалом нашого нового світу ми вирішили трансформувати фестиваль. Зазвичай фестиваль приїздив на центральну площу чи в парк міста. І з 12:00 до 23:00 там відбувалось дуже багато різних активностей. Завершувалось все це дійство концертом. Та цьогоріч ми вирішили не зосереджуватись на одній площі, а розвести фестиваль у двори, сквери і таким чином охопити все місто. Буде 5 локацій, які міститимуть багато напрямів і обов’язково із дотриманням карантинних обмежень. А на центральній площі міста буде така собі інформаційна рубка – екрани, де ми будемо транслювати все, що діється на місцях, координуватимемо таким чином людей. Щодо вечірнього концерту ми ще думаємо, як його влаштувати. Зазвичай на нього збирається дуже багато людей. Зараз великі ризики, тож ми вигадали інший формат. Цьогоріч ми їдемо в 11 міст. Тому оберемо 11 артистів, які розвивають українську культуру, і запропонуємо їм зняти кліпи в містах, де будуть фестивалі. Таким чином вони стануть амбасадорами цих міст. І в день фестивалю ми транслюватимемо ці кліпи.

Нікіта Гросс: Як обирали міста, куди цьогоріч вирушить фестиваль «З країни в Україну»?

Настя Вергелес: Все індивідуально. З якихось міст нам писали активні громади. Десь ми розуміли, що там дуже мало громадських організацій, пасивна влада і нічого не відбувається, туди їхали. Є певні міста, де ми не допрацювали, і ми знову туди йдемо, щоб це все ж була історія успіху.

Нікіта Гросс: Чи сформована вже база людей, які вирушать на фестиваль?

Настя Вергелес: Ми зараз вигадуємо варіанти, як ми зможемо повезти людей. Онлайн-заходи – це цікаво, але формат наживо – це зовсім інше. Є величезна кількість людей, які хочуть поїхати.

Нікіта Гросс: Чи будуть відрізнятися наповнення та локації в різних містах?

Настя Вергелес: Фестивальну програму формують дві команди: київська і локальна. Зазвичай київська бере на себе 70% наповнення, локальна – 30%. Та як свідчить практика, локальна команда входить у кураж і реалізовує набагато більше. Ми залишили близько 14 активностей, вони поїдуть в усі міста. Якісь із них ми переведемо в онлайн. У нас є майданчик «Охорона здоров’я», де дуже крутий координатор Олександр Соколенко. Він придумує дуже класні активності. Там є чому повчитися. Зокрема, як правильно робити масаж серця, штучне дихання, зупинити кровотечу і так далі.

Нікіта Гросс: Чи долучатимете до фестивалю місцевих артистів, як це було минулі роки?

Настя Вергелес: Так, запрошуємо всіх артистів, хто хоче зняти кліп із режисером Віктором Придуваловим. Я щаслива, що він погодився долучитися до створення вечірнього концерту за допомогою кліпів. Всі охочі заповнюйте анкету – будемо спілкуватися. Я не впевнена, що ми візьмемо більшу кількість з локальних місць, тому що має бути пісня якісно записана, нова - тут все складно технічно. Місць вже залишилося мало. Один із гуртів я точно можу підтвердити – це «Неспроста», лідером якого є Денис Блощинський. Денис – ідейний натхненник фестивалю «З країни в Україну». Цікаво, що вони стали амбасадорами міста Слов’янськ, з якого почався фестиваль.

Нікіта Гросс: Коли фестиваль стартує і яке місто буде першим?

Настя Вергелес: Яке місто буде першим, ще не скажу. Це питання логістики, але дати вже погоджені. 2-4 липня фестиваль «З країни в Україну» їде на схід.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток