Зараз в ефірі:

Новий вид змагань для виявлення рівня фізичної підготовки – говоримо про кросфіт

21.11.2017
Новий вид змагань для виявлення рівня фізичної підготовки – говоримо про кросфіт

На ранкову каву до нас завітали керівник Федерації функціонального багатоборства України - Антон Маляренко, та секретар Федерації - Ольга Куліш.

Чим займається Федерація?

Це організація, яка створює умови для виявлення найбільш фізично підготовленої людини у певній соціальній групі. Тобто, це новий вид змагань на виявлення рівня фізичної підготовки.

Як давно ви функціонуєте?

Це проект, який був створений в Америці, популярне слово – кросфіт, основне завдання якого – популяризація тренінгу. І на цьому, власне, організація заробляє кошти. Та завдяки світовим брендам, та розкрученості цього напрямку з’явились умови для створення змагань у цій сфері.

Як проходять змагання?

Це безперервно виконуваний комплекс, багатосуставний, вправи з власною вагою, вільні, циклічні навантаження, обов’язково мають вимірюватись всі п’ять рухових якостей. Основні принципи формування фізичних комплексів. Там є вправи з легкої та важкої атлетики, гиревий спорт, вправи, що виявляють якісь показники рухових якостей людини.

В Україні скільки існує Федерація?

З 2014 року. Тільки тоді дійшла ця тенденція до нас, а перший кросфіт зал відкрився у 2015 році лише. Ми провели більше 40 змагань за перший рік існування, було сформовано декілька основних блоків розвитку.

Зали теж специфічно мають бути обладнані?

Один з наших пріоритетів – це силові структури, і без матеріально-технічного забезпечення цим не можна займатись.

Хто потрапляє на ці змагання, як потрапити?

Змагальна діяльність складається з певних базових принципів, які не відрізняються в інших видах спорту. Це змагальна сітка, піраміда, за якою виявлення кращих йде з найменшої соціальної групи. От, на прикладі школи. Спочатку ми проводимо змагання в одному класі, далі в паралелі, далі між школами. Тобто при створенні змагальної сітки можна виявити кращого у цьому напрямку. Ми в усі соціальні групи заходимо. Що стосується військових, то є ряд силових структур в нашій країні – поліція, збройні сили, прикордонники – це все окремі соціальні піраміди для наших змагань. Що стосується ЗСУ, то тут ділення йде на 5 видів військ.

Як часто між ними відбуваються змагання?

Спочатку ми конструювали механізм співробітництва з силовими структурами. З часом ми почали співробітничати з керівниками цих родів військ, це стало більш системним, вже в 2016 ми провели перший чемпіонат з кросфіту серед збройних сил.

З чого складаються самі змагання? Як оцінювання відбувається?

Для силовиків був побудований принцип тільки командних змагань. Потрібно, щоб вони саме в команді показали гарний результат. Є три змагальних комплекси. На чемпіонат потрапляють найбільш підготовлені представники свого роду військ. Чемпіонат ДШВ проходив в Херсоні, чемпіонат сухопутних військ в Дніпрі. І от найкращі потрапляють на загальний чемпіонат. На змагальну арену виходить по 5 команд одночасно. Умови для вправ дві – або це змагання на час, або на кількість.

Виправдались ваші очікування щодо чемпіонату? Який рівень підготовки?

Ну, звісно, найпідготовленішими виявились десантники. Ольга була тоді суддею, бачила, хто на якому рівні виступає. І от курсанти молодші, і їм важче.

Ольга: В плані індивідуальних заліків - ми не виносимо їх у масштабних змаганнях, проте у самих бригадах проводимо. От влітку ми проводили такі змагання для того, щоб сформувати команду з найсильніших учасників. І в індивідуальних заліках, звісно, ще потрібна підготовка, але що стосується наших хлопців – в них вистачає сили духу. Її в нас достатньо. Не варто навіть сумніватися – в них все на місці.

Як тоді визначилась решта переможців?

Нам потрібно було добрати по 5 команд аби в кожному потоці їх була саме така кількість. Тому от ВДВ в нас було 2 команди і саме вони зайняли перше та друге місце. На третьому опинились курсанти із Одеської академії СВ. І це всіх здивували.

Чи потрібні якісь особливі навички аби займатися «кросфітом», чи допомагає те що хтось раніше займався наприклад юоксом?

Насправді ким би ти не був раніше тут зовсім інше адже це багатофункціональний вид спорту. Тобто якщо ти навіть КМС то зробивши комплекс на кросфіті на наступний день можна вже просто не піднятись з ліжка. Того що його підготовка спрямована на щось конкретне. Проте за кілька місяців тренувань можна дійти до якогось певного рівня.

Потрібно починати з чогось маленького!?

Ну звісно. Але от багато тренерів роблять не правильний висновок, що типу кросфіт дає лише мега навантаження. Це не вірно. Все можна робити рівномірно. І займатись можуть люди абсолютно різного віку. Це головним чином ОФП (общая физическая подготовка) і це база будь якої професійної підготовки. І це чи не найбільше потрібно для силових структур. В США вперше де вводилась ця система це саме армія.

Раніше підготовка головна заклечалась у 3 км, підтягування і 100 метрів. А це виходить доповненняя?

Відміність є. Колись все було надто вузько. Коли ми почали впроваджувати «кросфіт» почався процес вирішення питання нових вправ, нового інвентарю. Тобто розпочалось розширення матеріально-технічної бази. Того ми проводими це все ЗС аби популяризувати і внести це у подальшу фізичну підготовку.

Нещодавно відбулись змагання і зоні АТО. Розкажіть про це детальніше.

Там було таке. Спільно зі штабом АТО нам вдалося організувати майже 20 команд і в Маріуполі відбулись ці змагання. Участь брали всі види силових структур. Всі вони з Донецької та Луганської області. Їм дозволили на один день відлучитись від повсякденних завдань і все відбулось навіть дуже і дуже достойно.

Як це сприймала місцева публіка?

Все відбулось доволі тепло та по домашньому. Адже під час наших змагань емоції вирують неабияк. Так як все проходить і в індивідуальних дисциплінах і у командних заліках. Видовищність неабияка адже тут не так як у спринтерських забігах час іде на хвилини а тут і 10 і часом 20 хвилин йде. Тобто час для емоції і гравців і вболівальників є і причому чимало.

Які у Вас плани на майбутнє?

Цього року була проведена величезна роботи. Ми познайомили хлопців один з одними відбулось чимало змагань. Якщо брати середнє число то щомісяця в нас відбувалось по 2-3 змагання. Все це за власні а не державні кошти. Поки популяризація. Але коли ми проводили змагання в ВДВ то генерал Забродський був надзвичайно задоволений. І навіть дав розпорядження аби це розповсюджували у решті підрозділів ВДВ.

Привітання комусь будете передавати!?

Безумовно. Сьогодні вручаються нові берети для Десантно-штурмових військ. Ми з ними плідно і тісно співпрацюємо, добре знаємо їх, того бажаємо їм всього найкращого, розвиватися. Керівництву родів військ не втрачати віру у своїх солдат і всіляко допомагати їм розвивати в собі інші важливі якості. Вже незабаром всеукраїнський чемпіонат ЗС України і всім учасникам хочу побажати удачі. Тільки вперед!!!

 

Слідкуйте у зручному форматі! Ми у соціальних мережах:
facebook.com/armyuaFM
t.me/armyfm_channel
twitter.com/Armia_fm
instagram.com/armyfm
soundcloud.com/armyfm

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток