Зараз в ефірі:

Оборонний форум в Одесі: магістральні напрями розвитку для зміцнення обороноздатності

20.07.2021
Оборонний форум в Одесі: магістральні напрями розвитку для зміцнення обороноздатності

В Одесі відбувся дводенний форум «Ефективна промисловість для обороноздатності». Організаторами заходу є представники Львівського безпекового форуму та Державного концерну «Укроборонпром». За перебігом дискусії слідкувала і наша кореспондентка Анна Новіцька.

 

 

 

 

Як повідомила Анна Новіцька, міжнародні та українські експерти, військовики та політики обмінювалися думками щодо пріоритетних напрямів розвитку оборонної промисловості України.

За програмою форуму, обговорення відбувалось поетапно – в межах панельних дискусій. Спікери з різних країн та сфер акцентували увагу, зокрема, на перспективах розвитку високоточного озброєння та майбутньому авіабудування та авіаремонту України.

Юрій ГУСЄВ (гендиректор ДК «Укроборонпром»): Ми говоримо про те, як змінюється зброя і як змінюються виклики під час гібридних війн (зокрема під час війни, яку проти України з 14 року веде РФ), і усвідомлюємо що інвестиції в інновації , в нові технології, співпрацю і співробітництво з нашими стратегічними партнерами, якими є НАТО, – є фундаментом майбутніх перемог.

За словами кореспондента, першим перед учасниками виступив Командувач підготовки Командування Сухопутних військ ЗС України Олександр Павлюк. Він зазначив, що нині у пріоритеті розвиток і модернізація зв’язку, безпілотних апаратів, систем РЕБ, засобів артилерійської розвідки та бойових машин.

Олександр ПАВЛЮК (командувач підготовки Командування Сухопутних військ ЗС України): Зміни у технологіях дають можливість уражати звичайними боєприпасами об’єкти на значних відстанях. Зростає важливість розвідки, спостереження та управління, об’єднання їх в єдиний інформаційний простір. Це дає змогу домінувати над противником у сфері виявлення та ураження. Також зростає роль високоточних боєприпасів та частка їхнього використання у військових конфліктах.

«У свою чергу, голова правління Української асоціації виробників озброєння та військової техніки України Руслан Джалілов окреслив магістральні напрями розвитку оборонної промисловості», - зазначила кореспондент Військового телебачення.

Руслан Джалілов (голова правління Української асоціації виробників озброєння та військової техніки України): Україні потрібно створити єдину систему автоматизації управління військом — від тактичного до стратегічного. Це перший напрям. Другий — потужна система протиповітряної оборони на кшталт ізраїльського «Залізного купола». Третій — розвиток високоточного озброєння, бо тільки тоді ми зможемо зупинити такого супротивника, як Російська Федерація. Четвертий — розробка безпілотних роботизованих платформ: майбутнє за москітним флотом. П’ятий — розвиток систем радіоелектронної боротьби.

Як розповіла Анна Новіцька, в межах дискусії Юрій Гусєв привітав присутніх з ухваленням законопроєкту №3822 «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності». Проєкт закону передбачає перетворення держконцерну "Укроборонпром" на акціонерне товариство, а державних підприємств, що входять до його складу, - на господарські товариства.

Упродовж наступного дня міжнародні та українські експерти обговорювали питання застосовування безпілотної техніки у війську, зокрема як вона здатна змінювати тактику і стратегію бойових дій. Крім того, учасники обмінювались баченням щодо розвитку оборонної промисловості України.

Гордон Скіп Дейвіс (заступник помічника Генсекретаря НАТО з питань оборонних інвестицій): НАТО чітко засуджує дії Росії у порушенні суверенітету і територіальної цілісності України, Грузії. Ми не підтримуємо агресії і стягнення військ до кордонів з Україною на сході та в Криму. Ми підтримуємо співробітництво у Чорному морі та закликаємо РФ припинити обмежувати судноплавство. І як демонстрація підтримки – ми підсилюємо нашу присутність в Чорному морі в кооперації з Україною та Грузією.

Кореспондент Військового телебачення зауважила, що до участі в оборонному форумі також долучився командувач Повітряних сил Збройних сил України Сергій Дроздов, який розповів присутнім про рівень обороноздатності та потенціал цього виду військ.

Сергій ДРОЗДОВ (командувач Повітряних сил Збройних Сил України): У нас є не тільки авіація, у нас є потужні зенітно-ракетні війська, радіолокаційна техніка. І, як я казав, ми співпрацюємо з колегами, які допомагають вести більш широкий кругозір. Наміри путінської держави захопити Україну, поставити на коліна – це поки що наміри. Реалізація цього неможлива, поки ми разом із іншими країнами Європи.

«Загалом форум став першою публічною дискусією про виклики і спроможності оборонної промисловості України, зокрема про те, як має відбуватися запланована реформа оборонно-промислового комплексу, зважаючи на потреби української армії, наближення до вимог НАТО та жорсткі умови міжнародної конкуренції», - резюмувала Анна Новіцька.

Фото: з Інтернету

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток