Зараз в ефірі:

Олександр Матяш: про Regata Club, найкращі і найгірші моменти у бізнесі.

04.09.2019
Олександр Матяш: про Regata Club, найкращі і найгірші моменти у бізнесі.

У програмі «Після фронту» засновник Regata Club Олександр Матяш розповів про виробництво білизни та одягу для чоловіків, складні і важливі моменти у веденні власної справи та українських споживачів.

 

 

 

Дар’я Бура: Наскільки мені відомо, серед виробників чоловічої білизни в тебе немає в Україні конкурентів.

Олександр Матяш: Якщо говорити про українських виробників, то жоден з них не є моїм конкурентом. Я з ними усіма товаришую, бо моя основна мета – зробити так, щоб українці обирали українське. І якщо ці люди роблять якісний продукт, то ми не переходимо один одному дорогу.

Дар’я Бура: Чим відрізняється бізнесмен від людини яка займається самозайнятістю?

Олександр Матяш: Існує три сходинки цього поняття: самозайнятість, підприємництво та бізнес. Самозайнятість – це коли ти виробляєш щось, не залучаючи до цього інших людей. Підприємництво – це коли ти вибудовуєш певну структуру, в якій є люди, що працюють з тобою або на тебе. А бізнес – це коли ти вибудовуєш систему, за якої тобі не треба постійно втручатися в бізнес-процеси. І ти корегуєш не людей, а саме систему.

Дар’я Бура: З чого ти радиш починати власну справу?

Олександр Матяш: Я впевнений, що не всім потрібно робити свій особистий бізнес. Це 100% відповідальність, яку немає на кого перекласти, якщо ти лажанув. Перше – це потрібно навчитися брати відповідальність за свої дії і їх наслідки. Зовнішньому світу не дуже хочеться бачити вас успішним бізнесменом, йому взагалі байдуже який ти.

Дар’я Бура: За 4 роки, що існує «Регата клаб», якими були найкращі моменти і найгірші?

Олександр Матяш: З прикольних речей – це коли я служив в батальйоні МВД, 11 місяців я їздив з труханами і продавав всім, кого бачив, бо я їх пошив на всі гроші, які в мене були, і треба було продати. Це було складно. Я зустрічав дуже багато людей які мені допомагали. Певним злетом було те, що я зустрів Макса Музику, який купив в мене трухани і написав про це в Фейсбуці. І першим покупцем в мене на сайті був Роман Вінтонів (Майкл Щур). Після цього в мене почалися продажі. Можна вважати це за щастя, але насправді це були певні обставини, до яких я впевнено йшов. До цього я продавав 5-7 одиниць в місяць, після того, як Макс написав пост я почав продавати 10 на тиждень, а коли купив Роман Вінтонів, я продав за добу все, що в мене було – в нуль. В мене завжди є мета. Щоб я не робив, ніколи не роблю просто так. Моя мета – щоб українське перестало бути синонімом поганої якості.

Дар’я Бура: А що було найскладнішим в твоєму бізнесі?

Олександр Матяш: Коли я зрозумів, що з моїм компаньйоном, з яким започаткували разом справу, наші шляхи розходяться. Це не було б проблемою, якби цим компаньйоном не був мій найліпший друг дитинства. Я понад рік готувався до розмови. Я був готовий втратити бізнес, але не був готовий втратити друга. Всі гроші, вкладені в бізнес – були моїми, ідея – моя, але якби не Женя, цього бізнесу не було б.

Дар’я Бура: Яку найпершу пораду ти дав би людині, яка думає про власну справу?

Олександр Матяш: Не започатковувати свою справу. Це провокація. Якщо ти готовий покинути все прямо зараз – навіщо за це братися. Якщо є ідея – просто бери і роби. Існує два заперечення – «у мене немає ідеї» і «в мене немає грошей». Насправді, гроші зараз дуже легко дістати, є багато грантових програм. Щодо ідеї – наприклад, я завжди роблю той продукт, який не можу отримати в Україні. В мене високий стандарт щодо того, що я споживаю. Якщо я не можу купити якісну футболку – я її роблю.

Дар’я Бура: Наш народ не привчений платити за якість.

Олександр Матяш: Так, ми не вміємо рахувати. Наприклад, мої трухани носяться мінімум рік. Я даю гарантію на 1 рік або на 52 прання, якщо протягом року рвуться, я безкоштовно відаю інші. Учасник АТО на рік витрачає менше 1000 грн, купивши 4 пари труханів.

Дар’я Бура: Чого тобі сьогодні не вистачає в твоїй роботі?

Олександр Матяш: Мені не вистачає часу, компетенції, ресурсів людських. Це звична тема для тих, хто намагається робити власну справу.

Дар’я Бура: Чи є якісь моменти в роботі, за які ти шкодуєш?

Олександр Матяш: Насправді немає. Я не витрачаю свій ресурс на те, що не можу змінити. Я ніколи не роблю нікому нічого поганого перший. Але якщо хтось мені зробив щось погане, я обов’язково зроблю зворотній крок. Не обов’язково це буде щось погане, але я зроблю так, щоб людина зрозуміла, що так не можна. А щкодую, напевно про те, що не почав цю справу раніше - втратив час. Якщо у вас є бажання працювати на себе і при цьому робити цей світ кращим – не гайте часу, починайте вже сьогодні. Якщо ваша мотивація буде достатньою, є всі шанси, що за певний час у вас все вийде.

Якщо хочете дізнатися більше - прослухайте ефір :)

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток