Зараз в ефірі:

ОЛЕКСАНДР СИРСЬКИЙ: СИТУАЦІЯ В ООС КОНТРОЛЬОВАНА ЗСУ. ВІРЮ В УКРАЇНСЬКУ АРМІЮ І ПИШАЮСЯ НЕЮ

17.07.2019
ОЛЕКСАНДР СИРСЬКИЙ: СИТУАЦІЯ В ООС КОНТРОЛЬОВАНА ЗСУ. ВІРЮ В УКРАЇНСЬКУ АРМІЮ І ПИШАЮСЯ НЕЮ

В ексклюзивному інтерв’ю Армія ФМ командувач Операцією об’єднаних сил Олександр Сирський розповів про оперативну ситуацію на фронті. Озвучив подробиці розведення сил та засобів у Станиці Луганській, а також запевнив, що українська армія готова дати відсіч ворогові.

 

 

Яна Холодна: Яка сьогодні оперативна ситуація на Сході України?

Олександр Сирський: Ситуація в районі проведення Операції об’єднаних сил залишається контрольованою. Поряд з цим, характеризується продовженням обстрілів з боку противника наших позицій, в тому числі, із застосуванням забороненої зброї. Причому, спостерігається збільшення частки застосування саме забороненої зброї мінськими домовленостями. З метою нанесення втрат нашим підрозділам, спробами їх деморалізації, і провокування на вогонь у відповідь. В цілому особливості, які б впливали на загальний хід ООС не виявлено.

Поряд з цим відзначається збільшення, останнім часом, ворожих протитанково-ракетних комплексів. З метою ураження нашої броньованої техніки вогневих засобів.  Також збільшилась частка застосування снайперів. Це відмічається фактично на всіх ділянках. У першу чергу, у Сєвєродонецьку та на Маріупольському напрямку.

Яна Холодна: Чому південний напрямок постійно на прицілі ворога?

Олександр Сирський: По-перше, це пов’язано з тим, що мала відстань. По-друге, відстань до державного кордону РФ невелика. Ворог постійно приділяє особливу увагу саме цьому напрямку. Місцевість достатньо відкрита, танкодоступна і дозволяє використовувати як бронетехніку, так і засоби ураження цієї бронетехніки. Крім того, в районі Водяного постійно були проблеми від противника, адже вони мали там достатньо сильну позицію, «Дерзкая», так би мовити. Буквально місяць тому ця позиція була ними залишена. Після проведення перевірки і розмінування її зайняли наші підрозділи. Що додало тактичної переваги над ворогом, саме на цій ділянці. Тому противник відчуває небезпеку для себе і намагається її компенсувати за рахунок посилення вогневого впливу на наші підрозділи.

Яна Холодна: Як приклад, можна навести трагедію, коли з ПТУРу стріляли по медичному автомобілю. Вбито двох військових з бригади морської піхоти, в тому числі і жінку-медика.

Олександр Сирський: Так, це той випадок, коли “Хамер” з білим прапором та з червоним хрестом був уражений на відстані близько 2 км. Це відстань, коли всі ці атрибути чітко помітні. Крім того, днями подібний випадок стався поблизу Широкиного. В транспортний засіб ЗІЛ-131, який перевозив воду, влучив ПТРК, і 5 наших військовослужбовців отримали поранення різного ступеня важкості.

Тому я хочу зазначити, що цей напрямок є найбільш напруженим і вимагає від наших воїнів постійної бойової готовності і адекватного реагування у відповідь. Ворог також на цьому напрямку несе великі втрати, тому, можливо, він намагається підтримати свій морально-психологічний стан підвищенням рівня пострілів по наших позиціях.

Яна Холодна: Чи правда, що є певні заборони аби наші військові не стріляли у відповідь.

Олександр Сирський: Заборони не існує, так як і не існувало раніше. Ми маємо застосовувати зброю адекватно, не порушуючи Мінських домовленостей та Женевської конвенції. Кожен командир має право приймати рішення для збереження життя військовослужбовців, цивільного населення, а також при виникненні загрози втрати території. Командир визначає сам вид зброї, ступінь реагування. Тому всі розмови про те, що ми не маємо права застосовувати зброю у відповідь – не відповідають дійсності.

Яна Холодна: Я знаю, що ви особисто відвідуєте позиції. Ви їздите до солдатів, ви з ними спілкуєтесь, дізнаєтесь як їм служиться. Хотілося б почути вашу думку, який морально-психологічний стан української армії, яка знаходиться на території ООС?

Олександр Сирський: Із великим задоволенням хочу заявити, що морально-психологічний стан наших військовослужбовців високий. Навіть на цих напружених ділянках, де постійно здійснюють обстріли, наші солдати не втрачають віру в перемогу, залишаються веселими, мають оптимістичний настрій. І взагалі я пишаюсь, що наші воїни спроможні виконати будь-які завдання у будь-яких умовах і обстановці.

Я дійсно часто буваю на позиціях, взводних опорних пунктах, спостережних постах. По-перше, я хочу побачити реальний стан на свої власні очі. По-друге, при спілкуванні з нашими військовослужбовцями я бачу їх настрій, їх потреби і маю змогу скоріше їх задовільнити. По-третє, я відчуваю, що це потрібно нашим бійцям, вони відчувають, що не залишені сам на сам і що питання, які там виникають вирішуються миттєво.

Яна Холодна: Давайте поговоримо про наболіле - розведення сил у Станиці Луганській. Чому це відбулося?

Олександр Сирський: 2016 року, відповідно до 5 пункту меморандуму було сплановано розведення сил і засобів на трьох ділянках: Станиця-Луганська, Золоте, Петрівське. Відповідно до цього меморандуму було передбачено розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування на 1 км у протилежні сторони. Таким чином утворювались зони безпеки довжиною у 2 км, що в принципі, унеможливлювало ведення вогню. Забезпечувало безпеку цивільного населення на цих ділянках. На другій, третій ділянці ці заходи були проведені у 2016 році. Поряд з цим розведення сил і засобів на ділянці Станиця Луганська не відбувалось через постійні провокації з боку ворога. Головною умовою для розведення сил і засобів було дотримання режиму тиші протягом 7 діб. Після цього робилися відповідні заяви готовності до розведення з подальшою верифікацією спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і офіційної заяви на сайті ОБСЄ про те, що цей акт відбувся.

2016 року, коли визначалась межа ділянки розведення в районі Станиці Луганської, противник захопив територію, так званий плацдарм на нашому березі. Встановив там блокпост, обладнав там позиції і утримував підрозділ у чисельності до взводу.

26-28 червня після розведення сил і засобів на цій ділянці ми відійшли від попередньо зайнятих позицій на глибину до 300 м в одному напрямку, у іншому напрямку до 350 м. Відповідно ворог відійшов на відстань до 1,5 км в глибину своїх позиції в районі князя Ігоря. Власне, він пішов від нашого берегу, залишив позиції, що були побудовані з бетону, добре укріплені. На даний час вони знаходяться від нас, фактично, на два кілометри. В першу чергу, ми знаємо, щоденно здійснюється контрольний пункт заїзду та виїзду. З нашого боку, що знаходиться у районі Станиці Луганської, перетинають близько 10-80 тис людей в обидві сторони. Тому розведення сил і засобів на даній ділянці є позитивним кроком, в плані деескалація створення безпекових умов цивільного населення. Я вважаю, що ми від цього відведення перемогли, тому що ми не втратили контроль над цією дорогою, ми тримаємо під контролем цей міст і ми позбавились від цього плацдарму на нашому березі.

Яна Холодна: Ви говорите про ті бетонні укріплення, які вони збудували, а ми їх розібрали?

Олександр Сирський: Ми ще не розібрали ці укріплення. Відповідно до меморандуму, ми повинні провести розмінування ділянки, демонтувати укріплення. І всі ці дії відбуваються. Тобто на даний час ворог не демонтував свої укріплення на нашому березі. Він намагається пов’язати це з черговим раундом мінських переговорів. Якщо буде досягнуто домовленість, і відповідно складені графіки, то дзеркально ми демонтуємо наші укріплення при умові демонтування їх з боку противника.

Яна Холодна: Тобто ні на які поступки українська армія не йде, і не можна говорити, що ми здали свої позиції?

Олександр Сирський: Ми нічого не здавали. Ми не втрачали контроль. Ми навіть покращили своє положення, тому що відійшли з дороги, де наш підрозділ був на лінії прямого вогню з боку противника. Ми зайняли більш підготовлені позиції, що були нами обладнані в інженерному відношенні. Ми позбавились від ворога, який утримував плацдарм на нашому березі.

Яна Холодна: Ми бачимо, що на території ООС проводиться дуже багато навчань. Для чого вони потрібні?

Олександр Сирський: Тому що значна частина підрозділів, в першу чергу танкових підрозділів і підрозділів артилерії, знаходяться в районі відведення. Вони вимушені тривалий термін знаходитись у визначених районах, позбавлені будь яких можливостей удосконалення своїх навичок. Для нас питання бойової підготовки підрозділів – це головне завдання. Інтенсифікація рівня бойової підготовки сприяє підвищенню морально-психологічного стану, тому що наші воїни з великим задоволенням беруть участь у всіх змаганнях і заходах, які проводяться штабом воєнних сил. Вони мають можливість бути заохоченими, в тому числі і відзнаками, і грошовою винагородою. Це значно підвищує їх морально-психологічний стан.

Протягом 2-х місяців активної бойової підготовки ми значно знизили рівень порушень військової дисципліни. Люди зайняті, бачать перспективу, бажають перемогти, мають можливість спілкуватися з іншими військовослужбовцям з інших підрозділів, мають можливість обмінюватися досвідом. Це позитивно, тому велика увага приділяється організації інтенсивної бойової підготовки.

Яна Холодна: Якщо ворог, не дай Боже, завтра захоче піти наступом на наші території, то українська армія готова дати відсіч?

Олександр Сирський: Однозначно. Ми готові дати відсіч, ми готові до дій у будь-яких умовах обстановки. І вдень, і вночі. Я впевнений в тому, що наші частини, підрозділи, військовослужбовці виконають всі завдання.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток