Зараз в ефірі:

Основа професійних збройних сил — сержантський корпус

20.07.2017
Основа професійних збройних сил — сержантський корпус

Невдовзі у ЗСУ буде створений професійний сержанський корпус зразка НАТО, а сержанти отримають компенсацію за житло, підвищену заробітну плату, а головне — можливість кар’єрного росту. Про це у програмі "Точка Доступу" розповів головний старшина Збройних Сил України — начальник Управління по роботі з сержантським складом Генерального штабу Збройних Сил України Олександр Косинський.

Повна версія розмови: https://goo.gl/p3nFKB

Рік тому на брифінгу ви розповідали про початок формування сержантського корпусу. Чого вдалося досягнути?

Насправді сержантський корпус офіційно почав формуватися у 2005 році. Тоді вийшла Директива “Про створення професійного сержантського корпусу Збройних сил України”. Але у зв’язку з постійними змінами і у керівництві держави також, воно то активізовувалося, то призупинялось.

Нова фаза активності розпочалася у 2012-13 роках напередодні анексії Криму. Проте саме агресія РФ на сході України, бойові дії підвищили актуальність цієї справи та довели, що ми маємо мати професійні збройні сили, щоб протистояти будь-якій агресії.  А основа професійних збройних сил — це сержантський корпус.

Ми почали активно співпрацювати з нашими західними партнерами. У розвиток сержантського корпусу в Україні залучена найбільша кількість експертів країн НАТО за всю історії створення сержантських корпусів у світі.

Чого було досягнуто за рік?

Була створена Школа сержантів за зразком НАТО у Десні. Нам вдалося її розширити. Програма була розроблена за участю експертів НАТО з багатьох країн — Канади, США, Литви, Польщі. Також було введено два рівні підготовки інструкторів.

Разом з цим іде робота по удосконаленню структури сержантського корпусу.

Також для оптимізації системи кадрового менеджменту ЗСУ, особливо, що стосується структури сержантського корпусу, розроблений Генеральним штабом законопроект щодо введення нової колонки військових звань сержантсько-старшинського складу. Він максимально відповідає еквівалентній колонці звань країн НАТО. На сьогодні законопроект поданий до Верховної Ради і очікує розгляду.

Чому для української армії важливе створення сержантського корпусу? Чим новий сержантський корпус буде відрізнятися від старого?

По суті професійного сержантського корпусу у нас не було. Ми мали армію непрофесійного зразка, яка комплективалася військовими строкової служби. Сама можливість побудови кар’єри за контрактом в минулій моделі була неможлива. Чому? Тому що максимальна посада була —  старшина роти. А для того, щоб отримати пенсійне забезпечення, військовослужбовець мав отримати 20-25 років стажу. Бути 20 років солдатом просто неможливо за медичними параметрами. Тобто є певні вікові можливості бути солдатом, а далі потрібно рости.

Нова професійна модель армії дозволяє всі ці питання вирішити.

Сержантів, які отримали бойовий досвід в АТО, ми зберігаємо на службі. Також ми даємо можливість побудувати кар’єру кожному військовослужбовцю за контрактом від солдата до головного старшини ЗСУ.

Яким має бути ідеальний український сержант?

Ідеальний сержант - це патріотизм, мотивація, ініціативність. Це людина, яка оволоділа своєю військово-обліковою спеціальністю, вона має певний досвід, але на цьому не зупиняється та постійно розвивається, розвивається і розвивається.

Ми будуємо сержантський корпус не тільки на усвідомленні своїх функціональних обов'язків. В першу чергу, у нас є Кодекс сержанта ЗСУ, який визначає основні моральні і ділові якості. Там є наше кредо, девіз і найголовніше:

Будь відданий своїй країні, своїй справі та сержантському корпусу!

Будь відповідальність за своїх людей, свої вчинки та за себе самого!

Поводься з честю. Вище честі немає нічого!

Будь професіоналом своєї справи!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток