Зараз в ефірі:

Особливий день 29 лютого

29.02.2020
Особливий день 29 лютого

Високосний рік буває раз на чотири роки. З його приходом календарний рік отримує додатковий день, а всі ми — привід замислитися, що ж він означає і як може вплинути на наше життя. Люди, народжені 29 лютого, вважають себе такими ж особливими, як і цей день. Адже ймовірність з'явитися на світ саме цього дня дорівнює 1:1461. Тобто в світі є близько чотирьох мільйонів людей, дата народження яких офіційно зареєстрована 29 лютого. Про таких навіть жартують, мовляв, вони не мають віку або досягають чверті свого реального віку.

Вперше в історії 29 лютого відзначене в календарі 45 року до н.е. До цього часу люди довго не могли підлаштувати календар під оберти нашої планети навколо Сонця. Тоді Юлій Цезар ухвалив календарну реформу, яка розв'язувала проблему шляхом додавання одного дня раз на чотири роки.

Наші предки недолюблювали 29 лютого. Цей день здавна вважається не найкращим у році. Люди вірили, що високосні роки — небезпечні, пов'язані з різними бідами й нещастями.

Саме 29 лютого на Русі відзначали Касьянів день. У народі його характеризують лише негативними якостями. Люди називали святого заздрісним, злим, немилостивим і скупим, а день його пам’яті — найстрашнішим днем. За переказами, святий Касьян, мандруючи з Миколою Чудотворцем, відмовив чоловікові у допомозі, побоявшись забруднитись. А от його супутник не посоромився замастити руки та прийшов на поміч. Коли ж чоловіки потрапили до раю, Бог дізнався про вчинок Касьяна та позбавив його щорічних іменин за погане ставлення до бідних людей. З того часу його днем стало 29 лютого.

У слов’ян співіснували і язичницькі повір’я. Так, на Русі ім’я Касьян перетворилося в Кощія, через що люди називали 29 лютого днем Кощія, або Чорнобога — володаря підземного царства Нави, Смерті або Пекельного царства. За повір’ями, Кощій стояв на варті Пекла, керував силами темряви, душами та тілами мертвих.

Втім, не всі боялися додаткового дня у році. Багато його чекали з величезним нетерпінням. Ідеться про незаміжніх дівчат. Саме в цей день дівчата, які страждають від нерозділеного кохання, не боячись громадського осуду, можуть освідчитися вподобаному чоловікові. Водночас у Шотландії чоловік, який відмовить дівчині, повинен заплатити їй гроші.

Це свято назване на честь католицького святого Освальда, який упокоївся 29 лютого 992 року. Святий Освальд заснував декілька монастирів. До кінця своїх днів він був дуже активним священником, відвідував засновані ним монастирі і будував нові церкви, написав безліч трактатів. У житті він був привабливий та добрий. Святого Освальда любили і шанували за праведне життя, вченість, щирість, чесність та гостинність.

Наші предки строго дотримувалися прикмет і заборон 29 лютого:

- У цей день люди намагалися нічого не робити. Воліли не виходити з дому до зорі, щоб не потрапити на очі Касіяну і не розгнівати його.

- Сьогодні не можна починати щось нове (особливо, починати будувати будинок або лагодити щось);

- Не можна укладати угоди — вони будуть невдалими.

- У цей день не одружувалися і не вінчалися, інакше життя у подружжя буде коротким і нещасливим.

- Туман або сніг у цей день — до врожаю. 

- Сни, побачені 29 лютого, скоро збудуться.

І насамкінець — цікаві факти про 29 лютого.

- У 1504 році 29 лютого — Христофор Колумб скористався місячним затемненням для залякування ямайських індіанців.

- У 1712 році — у Швеції після 29 лютого було 30 лютого.

- У багатьох європейських країнах аж до XVIII століття 29 лютого вважався вигаданим днем, датою, що не має юридичного статусу. Цього дня не укладали угоди, не проводили виплати, не давали в борг і т. інше, оскільки надалі виникали складнощі  та судові позови.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток