Зараз в ефірі:

Парад до Дня Незалежності: Ніщо не демонструє зміни в армії краще, як парад

23.08.2018
Парад до Дня Незалежності: Ніщо не демонструє зміни в армії краще, як парад

Перший парад, присвячений Дню Незалежності України, відбувся в 1996 році. Від цього поступово ця традиція почала набувати характерних рис. Військові паради відбувалися не лише на День Незалежності, а й на День вигнання нацистських окупантів з території України. Іноді були через політичні міркування 9 травня – у 2005 та 2010 роках.

Формати цих парадів були незмінними всі ці роки. Окремі зміни почали з’являтися в 2016 році. Почали з’являтися нові найменування, нові елементи форми, ідеологічні елементи, які від весни-літа цього року остаточно почали відділяти українську армію від залишків армії радянського союзу.

Дуже показово порівнювати паради зараз і паради, до прикладу, 5 років тому. До 2015 року це була не просто радянщина в армії, це була по факту радянська армія. Повністю повторювався церемоніал, форма. У 2010, 2012 роках це було просто клонування російських ідей, в першу чергу щодо символіки, форми, військова техніка часів Другої світової війни. Парад по факту завжди підкреслював чим пишається держава у військовому напрямку і які держава вкладає сенси у своє військо.

За парадами можна дуже чітко простежити яку геополітичну позицію, напрямок займає країна. Фактично всі роки незалежності так чи інакше у нас на парадах були присутні російські військові, підрозділи, політичні діячі.

Можна пригадати «феєричний» парад 28 жовтня 2004 року, напередодні виборів Президента, коли Янукович в якості прем’єр-міністра запросив на парад тодішнього президента і прем’єр-міністра Росії Медвєдєва і Путіна. Ці кадри, коли Янукович ділився цукеркою з ними облетіли весь світ. Те, що сталося в 2014 році, могло б статися в 2004.

Так само, парад 2010 року на 65 річницю перемоги на нацизмом у Другій світовій війні, який в дещо меншій мірі, але був скалькований з парадів на Червоній площі. Була використана символіка, яка на даний момент заборонена, сталінські гімнастерки, сталінські погони, всі маркери, які на даний момент дуже місцно пов’язані з радянською армією.

Зараз ми маємо звертати увагу на повне переоснащення нашого війська, його забезпечення формою, продовольством, будівництво житла. Але не маємо забувати те, що коїться у війська в голові. Парад – це той момент, коли Верховний Головнокомандувач, Міністр оборони, начальник Генерального штабу, командувачі родів і видів військ мають можливість донести до підлеглих і до країни певні меседжі, що в нас відбувається і які сенси ми вкладаємо в парад.

Теперішній парад найкраще демонструє те, що країна під час п’ятирічної війни змінює свою армію, яка готова захищати своє населення. В будь-якій країні, в будь-якому параді – це демонстрація сили.

Дуже багато людей в соцмережах висловлювали захоплення парадом в Москві у 1941 року. Фактично його ми можемо порівняти з нашим парадом 2014 року. Так само, як і в 41 році, так і в нас в 2014 – ворог був близько в бив своєю зброєю. Так само на тому параді йшли курсанти. Так само, паради проводилися в українській історії і в значно складніші часи, ніж зараз. Наприклад, паради зими, літа 1919 року.

Минулого пару в нас з’явився такий елемент, як присвоєння почесних найменувань. Цю практику буде продовжено. З’являться прапори армії Української народної республіки, які мають власну історію і варті, щоб про них говорили. Наприклад, минулого року  на параді з’явився прапор Третьої залізної дивізії армії УНР. На параді буде копія прапору Першого українського козацького полку імені Богдана Хмельницького – це перша військова частина, сформована в Україні навесні 1917 року. Цей прапор був реконструйований по єдиному знайденому фото. Ці прапори реальних бойових частин які брали участь у бойових діях в 1918 році на Сході України та в Криму.

В 2011 році на 20 річницю Незалежності України не було жодного параду, тому, що тодішнє керівництво країни Янукович і Азаров, сказали, що грошей на його проведення немає.

Зараз по Хрещатику крокуватимуть не ті Збройні сили, які вважали себе правонаступниками радянської армії, це вже є Збройні сили, які пройшли чотирирічну війну і ведуть війну проти юридичного спадкоємця Червоної армії і юридичного спадкоємця радянської армії.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток