Зараз в ефірі:

Подальший розвиток української військової освіти за стандартами НАТО

14.05.2019
Подальший розвиток української військової освіти за стандартами НАТО

Цього тижня в Українських вищих військових навчальних закладах працює камонда експертів НАТО. Завдання групи спеціалістів та науковців, яку очолює директор програми НАТО DEEP (ДІП) пан Маріуш Соліс, визначити напрями подальшого розвитку української військової академічної освіти та досягнення стандартів НАТО восвітньому процесі. З американськими фахівцями та українськими науковцями поспілкувався і наш кореспондент Олексій Мазурін.

"Розпочну з того, що роз’ясню, що таке  програма DEEP і чому вона важлива для Української Армії. DEEP (абревіатура розшифровується як Defense Education Enhancement Program) це — програма з удосконалення системи військової освіти.  Програма спеціально розроблена науковцями НАТО для підтримки країн-партнерів, модернізації та професіоналізації військових освітніх закладів. Для України участь в програмі важлива тим, що надає можливість готувати офіцерський і сержантський склад таким чином, щоб їх знання відповідали освітнім вимогам Альянсу. А це, у свою чергу, збільшить нашу сумісність із силами НАТО.

Як каже учасник делегації професор Ел Столберг, людина яка 34 роки свого життя віддала системі військової освіти, він бачить величезні зміни з часів запровадження програми DEEP. А Україна докладає чимало зусиль для її впровадження.

Слова професора яскраво підтверджуються і справами. Під час зустрічі із гостями Начальник Національної академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук представив досягнення закладу за минулий і поточний роки. З цей час в Академії розпочала працювати успішна експериментальна програма «Курси лідерства», яка дозволяє юнакам із вищою освітою за один рік отримати офіцерські знання. Програма адаптована під стандарт НАТО. Крім того, курсанти академії сьогодні навчаються за штабними методиками НАТО, зокрема використовують процес MDMP у прийнятті рішень.

Розширено на 15 відсотків програму мовної підготовки курсантів, тепер вона складає 690 годин на рік. Збільшено час роботи курсантів із викладачами мови. Це, звісно, серйозно відобразилося на успішності курсантів. Академія використовує  найновіші навчальні посібники із США та Великобританії; водночас армійські філологи-мовознавці успішно випускають власні видання. Ще одна інноваційна галузь — дистанційна освіта", — розповів Олексій Мазурін.

Перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак, який зустрівся у Львові з експертами НАТО, заявив, що за результатами зустрічі визначено напрямки подальшої співпраці. Одним з елементів стане навчання викладачів за кордоном у провідних академічних закладах НАТО:

"Найголовніше запровадити стандарти підготовки, які реалізовані ВНЗ країн-альянсу. До речі, сьогодні тут обговорювалися питання, що є можливість нашим викладачам, інструкторам, що готують наших курсантів, проїхатися по ВНЗ Альянсу для ознайомлення курсу підготовки капітанів. Це категорія офіцерів, які йдуть на командні, штабні посади. Це доволі хороша пропозиція. Ми найближчим часом візьмемо активну участь у вивченні цього досвіду", — зазначив Іван Руснак.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток