Зараз в ефірі:

Повітряні сили — це романтичний вид, гарний і престижний

12.06.2019
Повітряні сили — це романтичний вид, гарний і престижний

На виїзному ефірі у Вінниці ми говорили з Юрієм Ігнатом — Начальником прес-центру командування Повітряних сил. Він поділився останньою інформацією про сучасний стан цього виду ЗС.

 

 

 

 

Олена Кравченко: Завжди було цікаво, можуть авіатори слухати радіо у повітрі?

Юрій Ігнат: Авіатори слухають радіо завжди — радіообмін, керівництво польотів для них це притаманно. Але навряд чи  вони слухатимуть Армія FM саме в літаку-винищувачі.

Олена Кравченко: Чим славляться Повітряні сили України?

Юрій Ігнат: Повітряні сили — це особлива авіація, романтичний вид, літаки. Це завжди гарно та престижно. Повітряні сили це високотехнологічний вид. Далеко не всі можуть опанувати цю професію, тому обирають найкращих. У нас є профільний ВНЗ в Харкові. У нас гарні бойові традиції в ПС. Ми славимося своїми людьми, які щодня несуть бойове чергування це понад 1000 чоловік в системі протиповітряної оборони. На цьому все тримається.

Олена Кравченко: Від початку війни чи збільшилась кількість авіаторів?

Юрій Ігнат: Все формується завжди в залежності від держзамовлення. Для кожного військового ВНЗ і потреб ми забезпечуємо. Кожен рік випускаємо різну кількість курсантів для різних спеціальностей.

Олена Кравченко: Скільки випускники ВНЗ повинні налітати?

Юрій Ігнат: Якщо говорити саме про льотний факультет, то з початком російської агресії в країні, держава посилила завдання. І наразі курсанти мають по 200 годин нальоту на різних типах. Починають курсанти з легкомоторних літаків з одним двигуном, потім переходять на два двигуни. На третьому курсі вже є навчально-бойові Л-39, а на 5 курсі курсанти льотчики та вертолітники пересідають на бойову авіацію. Спочатку з інструкторами, а потім самостійно.

Олена Кравченко: Як часто в ПС відбуваються навчання?

Юрій Ігнат: Навчання в ПС ніколи не закінчуються. Дуже багато: командно-штабні, двосторонні, міжвидові. Це безперервний процес. У 2000-х роках ми тренувалися на картах, тому, що для виведення бойової техніки потрібно багато пального. Минулого року  в нас закінчилися навчання «Чисте небо», зараз відбуваються бойові пуски на державному полігоні Ягорлик з використанням зенітно-ракетних комплексів. Зенітно-ракетні війська постійно виконують свої завдання в полях.

Олена Кравченко: Розкажіть про види військ в ПС.

Юрій Ігнат: Якщо говорити про оснащення, то пальму першості отримують радіотехнічні війська, тому, що вони мають сучасну нову техніку, українського виробництва. Це ті люди, які несуть постійне чергування, 24/7 відстежують повітряний простір і не лише в межах України. Вони пульс, очі ПС, які надають постійно інформацію для авіації, зенітно-ракетних військ, які теж несуть чергування в системі протиповітряної оборони держави. Щодо інших видів ПС, то, на жаль, в Україні не виготовляються нова техніка, це переважно ще радянського виробництва. Доводиться сьогодні йти шляхом відновлення і модернізації зразків. Вже дуже багато прикладів, коли самі почали виготовляти деталі для зенітно-ракетних військ. Але всі успішно виконують поточні завдання.

Олена Кравченко: Чи допомагають іноземні партнери?

Юрій Ігнат: Безумовно, представники НАТО є постійними представниками у нас в країні. І ми у них. Наші офіцери проходять навчання закордоном.

Олена Кравченко: Можете розказати трохи про традиції ПС?

Юрій Ігнат: Для кожного льотчика знаменна подія, яка запам’ятається на все життя це перший політ на бойовому літаку. Емоції просто зашкалюють. Сталою традицією завжди була пачка цигарок. І ще коли всі піднімають і підкидають курсанта і п’ятою точкою доторкаються до літака. Льотчики - народ забобонний!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток