Зараз в ефірі:

Примусове переселення українців до Криму після Другої світової війни

23.02.2021
Примусове переселення українців до Криму після Другої світової війни

Питання територіальної приналежності Криму актуальне й у наш час. Інтернет переповнений пропагандистськими гаслами на зразок: «Крым — русская земля», «Севастополь — город русских моряков». Окупанти посилаються на ефемерну історичну справедливість, за якою Крим мав би належати Росії. Та чи так воно насправді? І чи справді заслужено Крим належить Україні? Що ж, спробуймо з'ясувати це питання разом.

 

Примусове переселення українського населення зі сплюндрованої Другою світовою війною України до знелюднілого Криму досить масштабно відбувалося ще задовго до зміни його підпорядкування. Цією злочинною акцією кремлівські вожді переслідували кілька важливих для радянської імперії завдань. Перш за все, потрібно було руками працьовитого українського люду відроджувати занедбане сільське господарство та рятувати економіку півострова, які після виселення кримських татар, греків, болгар, вірмен та німців перебували у катастрофічному стані.

Аби перевиконати визначений Москвою план переселення в 1950 році українців до Криму, республіканські урядовці до цієї акції залучають додатково ще кілька областей: Кам’янець-Подільську (нині Хмельницьку), Вінницьку та Київську. Впродовж першого півріччя 1950 року до Криму переселено 4070 осіб.

Друга хвиля переселення до Криму розпочалася у 1951 році. Проте план не виконали і тому вирішили у 1952 році переселити до Криму 400 сімей колгоспників Сумської області.

Попри те, що за підсумками 9 місяців, план вдалося виконати більшістю райвиконкомів, проте деякі все ж таки халатно поставилися до виконання завдання.

Це був ще один хитромудрий план імперського Кремля, щоб знищити генофонд нації, знекровити і впокорити український народ. Але українці перетворили занедбаний Крим в процвітаючий.

Слухайте новий випуск у неділю о 16:00 на хвилях Армія FM або читайте у розділі, і ви дізнаєтесь ще більше фактів про приналежність Криму до України.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток