Зараз в ефірі:

Prisoners Voice: Хтось відстоює нашу державу зі зброєю, ми ж боремося за допомогою слова

29.10.2020
Prisoners Voice: Хтось відстоює нашу державу зі зброєю, ми ж боремося за допомогою слова

Про додаток PrisonersVoice, встановивши який на айфон чи андроїд, можна отримати доступ до розповідей про бранців Кремля, в ефірі Армія FM розповіла Катерина Паригіна.

 

 

 

 

 

Андрій Давидов: Як виникла ідея створення додатку і на яку аудиторію він орієнтований?

Катерина Паригіна: Ми прагнули зробити додаток, який би не тільки розповів, а й змусив співпереживати побаченому і почутому. Обрали формат доповненої реальності, бо хотіли акцентувати на тому, що відбувається тут і зараз. Адже осторонь проблеми не можна залишатись, треба долучатись до всіх ініціатив, які допоможуть повернути бранців Кремля в  Україну. Для цього ми обрали трьох героїв — Олександра Кольченка, Володимира Балуха та Олега Сенцова. Сподіваємось, що додаток буде розвиватися і ми зможемо додати інші історії, тому що кожна історія про наших бранців заслуговує на розповідь. Це слово ми в першу чергу спрямували на європейську спільноту, бо за підтримки міжнародних організацій можемо повернути бранців додому. Наш додаток можна переглянути п’ятьма мовами. Крім української, польською, французькою, німецькою та англійською. Обрали мови саме тих країн, які найбільше нас підтримують на міжнародній арені й допомагають чинити санкційний тиск. Наше завдання — привернути увагу європейської спільноти до проблеми бранців Кремля, щоб ця тема постійно залишалася на порядку денному.

Андрій Давидов: Чи складним був шлях втілення ідеї в життя?

Катерина Паригіна: Доповнена реальність — це досить складна технологія. Вона потребує досить потужного процесора в телефоні. А ми хотіли, щоб історії українських політв’язнів почули якомога більше людей. Тому зробили також відеозаписи цих історій, які можна побачити на ютюбканалі Інтерньюзу.

Андрій Давидов: Чи відслідковуєте ви статистику, скільки людей вже скачали такий додаток?

Катерина Паригіна: Ми з’явилися в Apple-сторі десь тиждень тому і вже маємо понад 1500 завантажень. Це дуже хороший результат. Оскільки центральним продуктом нашого проєкту є додаток, то вся інформаційна кампанія спонукала до 3 дій: завантажити додаток, підписати петицію і стати волонтером акції.

Андрій Давидов: Хто допомагав вам у роботі над додатком?

Катерина Паригіна: Олексій Фурман та Микита Богданов — це два розробники, з якими ми працювали не тільки над додатком PrisonersVoice. Створили також «Пропогандаріум». Його мета — за допомогою техногенних рішень боротись із пропагандою Кремля. А завдяки інтерактивному проєкту «Збери своє життя у валізу» можна пережити те, що відчували люди, які залишали свої домівки на Донбасі. За короткий час ви маєте взяти все необхідне і скласти у валізу. Ми під час реалізації проєкту PrisonersVoice запартнерились із багатьма організаціями. Найперше — з Центром громадянських свобод. Інтерньюз відповідає за інформаційні кампанії, ми діємо в цій сфері, а Центр громадянських свобод не перший рік бореться за те, щоб бранці повернулись, щоб утримувались у нормальних умовах. Якщо є змога, підпишіть петицію, адже в ситуації з коронакризою у колоніях порушуються елементарні санітарні норми. І наше завдання — привернути до цих проблем також.

Андрій Давидов: Сенцов, Кольченко та Балух одразу погодились надати інформацію для цього додатку?

Катерина Паригіна: Вони одразу погодились, адже з власного досвіду знають, що ці ініціативи дієві і необхідні, щоб бранці повертались додому.

Андрій Давидов: Чи можуть ваш додаток завантажити користувачі з Росії і чи є дані щодо геолокації користувачів загалом?

Катерина Паригіна: Додаток для Apple завантажують здебільшого в європейських країнах. Найбільше завантажень було в Німеччині, далі йшла Бельгія, Франція і Польща. Щодо додатку в Google Pay маркеті, там справді велика частина була російської аудиторії. У Росії є багато людей, які нас підтримують, але є й ті, в кого добряче промиті мізки.

Андрій Давидов: Скільки користувачів завантажили додаток на Google Play?

Катерина Паригіна: Трішки менше тисячі завантажень. Ми намагались не тільки через додаток комунікувати. Запартнерились із німецьким виданням, яке пише про Україну, вони теж розповідали про історії бранців. Також у рамках проєкту ми продовжили ініціативу, яку започаткував Центр громадянських свобод. На основі розповідей рідних створили опис про кожного бранця. Ви можете на сайті знайти ці історії, почитати, що близькі бранців  зараз переживають, як чекають на рідних.

Андрій Давидов: Ви плануєте розширювати проєкт, додаючи історії інших бранців Кремля?

Катерина Паригіна: Ми ставили за мету, щоб можна було це цікаво звізуалізувати. Адже, наприклад, прізвище Олега Сенцова добре відоме в Європі. Але ми б дуже хотіли, щоб цей додаток розвивався, бо кожна історія заслуговує на розповідь. Подивимось, наскільки це можливо, бо технологія доповненої реальності досить вартісна.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток